За Велико Народно Събрание!

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията За Велико Народно Събрание!


Гост

#1

2013-02-20 10:42

Считам, че е нужно 50% редуциране на състава на Народното съблрание, като съжалявам, че изборната система не е мажоритарна. Мажоритарният ми вот ще ми позволява да искам лична отговорност от избрания от мен народен представител, а сега тя винаги е колективна. Припомням Радой Ралин: "Ако не те бива, влез в колекктива".

Гост

#2 Re:

2013-02-20 11:59

#1: -

Абсолютно съм съгласен. Ако не се разкарат партиите, няма да променим нищо. Личната отговорност на тези, които взимат решения и понасяне на последствията от тях е ключ към доброто управление.

Любен Цонков
Авторът на тази петиция

#3 Re:

2013-02-20 12:13

#1: -

Трябва да се смени системата!! На избори, на функциониране на държавата, на разделението на властите,  преки избори на съдии и прокурори! Няма смисъл от нови избори, ако ще остане същата неработеща система!!

Димитър Тулев

#4 Re: Re:

2013-02-20 13:19

#3: Любен Цонков - Re:

Уважаеми съмишленици ,
предвид създалата се ситуация в страната предлагам на Инициативните Комитети на протестиращите да обединят усилията си за създаване на ново Гражданско Движение.

Като част от програмата и исканията на протестиращите предлагам да залегне следното писмо, което изпратих до Президента на Република България преди няколко часа.

Цитирам:

"Уважаеми Г-н Президент,
Във връзка със създалата се политическа ситуация в страната моля, да насочите Вашите усилия в посока избори за Велико Народно Събрание за промяна на конституцията на Република България.
Като обикновен гражданин на Република България бих желал бъдещата конституция да бъде създадена въз основа на Морален Кодекс базиращ се на християнската ценностна система и защитаван от нов вид съдебна система по образец на САЩ.
Г-н Президент ,
може би това е моментът за полагането на основите на Президентска Република!
С уважение
Димитър Тулев

 


Гост

#5

2013-02-20 21:03

С двете ръце за!
Sveta i semeistvo

#6 Kachestvo!!!!!

2013-02-20 23:47

"Считам, че е нужно 50% редуциране на състава на Народното съблрание, като съжалявам, че изборната система не е мажоритарна. Мажоритарният ми вот ще ми позволява да искам лична отговорност от избрания от мен народен представител, а сега тя винаги е колективна. Припомням Радой Ралин: "Ако не те бива, влез в колекктива"."

Saglasni, moje i poveche % redyzirane!!! Ne se nyjdaem ot kolichestvo, kakto e sega, no ot Kachestvo, kakto trybva da stane v mnogo blizko badeshte:)))))!!!

S yvajenie kam vsichki chestni Bulgari i Hora, Sveta i semeistvo
гост

#7

2013-02-21 08:48

1. Намаляване броя на депутатите максимум до 150.
2. При напускане на депутат на дадена група, той да напуска и народното събрание, а мястото му да бъде попълнено от следващия избран в съответната листа или мажоритарно избран.
3. Да има възможност за отзоваване на депутати.
4. Макар че нямало никъде по света мандатност на депутатите, считам това за полезно в нашите условия решение.

SteSho

#8 За Велико Народно Събрание

2013-02-21 09:04

1. Редуциране броя на народните представители до 50%;
2. Частичен мажоритарен избор, като мажоритарно избраните депутати да не влизат в парламентарните групи;
3. Пропорционално избраните депутати да не могат да стават независими и да не могат да си сменят парламентарната група;
4. Възможност за отзоваване на депутати с местен референдум;
5. Главният прокурор да се избира от народа, чрез пряк избор;
6. За нашите условия е необходимо да има мандатност на народните представители (макс. два мандата);
7. Промени в правосъдната система;
8. Промени в службите за сигурност

Гост

#9

2013-02-21 12:28

В допълнение:
1. Намаляване броя на депутатите
2. Възможност за отзоваване им от избирателите
3. Ограничаване броя на мандатите
4. (Точкова)Система за контрол на предизборните обещания

Гост

#10 Re: Re: Re: Да !

2013-02-21 12:30


Гост

#11

2013-02-22 08:14

От промените в този момент зависи дали ще има България.Осъзнайте го - вече всичко зависи от нас.

Гост

#12

2013-02-22 09:17

Molq vijte i tazi peticiq http://www.peticiq.com/referendum_za_broq_na_deputatite !!! Po-dobre e ako vsichki podpisi se syberat na edno mqsto!
Valev

#13

2013-02-22 09:29

ВЪЗМОЖНОСТТА ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ИНДИВИДУАЛНО СВОБОДНАТА СИ ВОЛЯ В ОБЩЕСТВЕН,СОЦИАЛЕН И ПОЛИТИЧЕСКИ ПЛАН ЩЕ НИ ДАДЕ ПРАВОТО НА ГЛАСНОСТ И ДЕЙСТВИЯ СПОСОБНИ ДА СЪТВОРЯТ И КОЛЕКТИВНА СВОБОДА!
vgz

#14

2013-02-22 12:00

Всички, ощетили интересите на българските граждани, да бъдат поставени под съдебна отговорност, вместо да си тръгват с прещедри комисионни! Ако това не бъде направено, няма да видим политици с интереси различни от собствените си такива!

Гост

#15

2013-02-22 12:25

Достатъчно се надявахме ивече имаме само един РАЗУМЕН изход - старите партии вън, НОВИ ХОРА, НОВА КОНСТИТУЦИЯ, ВЕЛИКО НАРОДНО СЪБРАНИЕ!!!!!!!!!!

Гост

#16

2013-02-22 12:44

за нова Конституция
Николай Георгиев
Гост

#17

2013-02-22 13:53

Заедно можем!


Гост

#18

2013-02-22 14:16

България е над всичко! Бог да я пази!

Гост

#19

2013-02-22 16:01

Искам избирането на Велико народно събрание да е началото на истински демократични промени в България.Заради нас, децата и внуците ни!

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2013-02-22 17:10



Гост

#21

2013-02-22 19:14

За нова политическа система!

Гост

#22

2013-02-22 19:48

Съгласен съм с моя глас "ЗА" петицията да променя начина на живот в родната си БЪЛГАРИЯ

Гост

#23

2013-02-22 20:00

Molq vijte i tazi peticiq http://www.peticiq.com/referendum_za_broq_na_deputatite !!! Po-dobre e ako vsichki podpisi se syberat na edno mqsto!

Гост

#24 Нова Конституция

2013-02-22 20:25

Прoкурори и съдии,които не си вършат работата във срок-да бъдат отстранявани от длъжност!


Гост

#25

2013-02-22 21:26

Не съм предполагал да се появи и да може да се отстоява тази идея. Но сега съм много обнадежден и отново вярвам в своя, Български народ, че е способен да вземе сам ръце кормилото на съдбата си и да диктува настоящето и бъдещето си, без участие на олигарси, комунисти, ченгета и мутри.