Връщане на казармата в България

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Връщане на казармата в България

Гост

#26 Re:

2013-02-26 20:11

#24: -

Eeеей, един най - накрая да разбере за какво става въпрос . Евала !

Дер Фрайхер

#27

2013-02-26 21:05

Държава без армия е като къща без стени.

Гост

#28

2013-02-26 23:31

Късно е, късно... БА я няма вече!
Младите мъже на България не целуват вече българското знаме и не се кълнат във вярност към Родината, защото майките им ги скриха под полите си, а те си замълчаха страхливо.
Сега и да искате - няма къде! Няма танкове, няма самолети, няма кораби...

Гост

#29 Re:

2013-02-26 23:38

#28: -

Никога не губи надежда


Гост

#30

2013-02-26 23:48

От историческа гледна точка ние сме воински народ и благодарение на това ние живеем по тези земи. Отстоява ли сме граници, територии и респект дори и преди Варшавския договор, да не говорим за НАТО. От морална и традиционна гледна точка - мъж който не е служил не е мъж. Защо? Защото ако мъжът не е способен да защити себе си, приятел, семейство, жена, деца и покъщнина, тогава кой? И тази нагласа важи както за отделния индивид, така и за обществото.

Гост

#31

2013-03-06 20:52

за

Гост

#32

2013-03-07 23:55

Ежедневието ни показва колко важна е така мразената от всички казарма!!!

Гост

#33

2013-03-19 22:56

Казармата прави от момчетата мъже. На България са нужни мъже, а не мисирки.

Гост

#34

2013-03-26 22:44

Знам колко противници има тази идея, но и много ясно знам защо искам да има казарма за всички мъже и достойна армия на България.

Гост

#35

2013-03-27 21:07

Не трябва да има казарма , защото във нея няма да станат младите по - силни , добри , отговорни и традиционното закостеняло мислене , че там се става мъж ! Живеем в модерни времена , в които като знам преди как наказваха за най малкото нашите момчета ще карат 20 а не 2 години в казармата ! Разпуснато поколение върлува сега и нали се сещате , че глезените богаташки хлапета ще газят по- скромните, бедните , слабите наши бъдещи мъже а аз вярвам , че никой не би искал детето му да бъде подложено на нещо подобно ! А това е реалността а дори и да не бяха такива време тези дето са били знаят , че и самите военни там те газят как си искат ! Просто няма място за казарма по-добре е да има подготовки през учебните ваканции през лятото а не да се прибягват до такива крути мерки ! Пък и не виждате ли как някои хора си възпитават децата се избиват и убиват по училища , дискотеки и на улицата ! Е в казармата няма кой да пази децата ни ! Те педагозите в училище не успяват та камо ли тези в казармата да успеят ! Аз веднъж се сбих с един друг 1 година по-старши и после Старшината както и други , от ротата ми викат "Браво добре го натупа тоя " е представете си ! Ама този който бих беше як и много добре знаеше какво прави ! Не съм малтретирал никого но и мен не са ме малтретирали но съм виждал и чувал за много такива случай и помислете през призмата на сегашната обстановка и обществено - социален ред колко лошо ще е да има казарма !
Авлигата

#36

2013-03-27 21:13

35 аз те подкрепям напълно . Много вярно е това което си написал и само да те допълня ! Тези които казват за другите страни да помислят първо какво е възпитанието нагласата и всичко останало там а не само да плачат , че тук нямало казарма ! Ако толкоз ви се ходи мъже и жени в казармата отивайте , като ни е малка и трябва да се уголеми за благото на народа ами ходете ! И плащат даже и си отивате в тинята по ваше желание

Гост

#37

2013-03-28 20:47

казармата бе последното възпитателно звено за момчетата.Нямам статистика но през 28 год.наблюдение единици са не повлиялите се в положителна насока.
Гост

#38

2013-04-15 16:12

Армията я няма, но това не означава, че не може да я има отново.
Що се отнася до това как момчетата стават мъже - това е работа на родителите. Казармата учи на дисциплина и ред други качества, но не е редно с нея по-старите поколения да чешат его, че виждаш ли тези, които не са били в казарма, не са мъже. В много зали по някои силови спортове се води такъв спартански живот, какъвто може да бъде описан като ''кошмар'' от всеки, бил в тежката казарма. :) Казвам това, защото някои се унасят относно превръщането на момчетата в мъже, в което казармата е капка в морето, а има и друг проблем..и то голям - избухна утре конфликт > ставаме за посмешище. Не само срама от провал... самото ни съществуване като нация е под въпрос. От армията зависи нашата независимост като самостоятелна държава и ако нямаме такава, то часовникът ни тиктака.
Армията освен като гарант за нашата сигурност е и огромен фактор в самочувствието на народа. Ако един народ няма силна, голяма и модерна армия, то този народ се чувства несигурен, незначителен.

Гост

#39

2013-05-19 18:57

Аз съм малолетен,но не се крия под полата на майка си.Повечето от моите приятели искат задължителна казарма както и аз.Някои каазват че в казармата ставаш мъж,но други не са на това мнение, за мен има значение само да служа на родината.Дали съм възмажал или не това мен не ме интересува искам само да служа на родината.Може от устата на дете да звучи странно, но аз това искам.И съм за задължителната казарма в БЪЛГАРИЯ.
ханко

#40

2013-06-05 19:00

Който не поддържа собствена армия поддържа чужда
А тези, които ИСКАТ казарма?

#41 Re: Re:

2013-06-18 07:58

#23: - Re:

Извинете, може ли да погледнем на военната служба и от друг ъгъл?

Защо да не се даде възможност на ЖЕЛАЕЩИТЕ? И сега има много млади мъже, пък и девойки, които ИСКАТ да отбият военна служба. Ако държавата организира прием, който предвижда около 70-80% от желаещите, ще има и възможност да се направи отсявка и да бъдат приети само най-годните и способни млади хора. Така след няколко години вече ще имаме създадена народна армия от високомотивирани и професионално обучени българи.

Знам, че е нестандартно решение, но защо да не се обмисли? След като има младежи, които искат да преминат през военно обучение, защо държавата да спира тези родолюбиви български граждани? Явно е, че има и външен натиск, но тук говорим за нашите държавни интереси и цели, за България на българите.


Гост

#42

2013-08-11 10:47

...............

Гост

#43

2013-08-11 10:51

ХУБАВО Е ДА СЕ ВЪРНЕ КАЗАРМАТА, НЕ НАПРАЗНО СЕ КАЗВА КОЯТО ЖЕНА НЕ Е РАЖДАЛА И КОЙТО МЛАДЕЖ НЕ Е ХОДИЛ ВОЙНИК НЕ ПРЕДСТАВЛЯВАТ НИЩО.

Гост

#44 КАЗАРМАТА

2013-08-11 10:52

ДА СЛУЖАТ МЛАДЕЖИТЕ ДО ДВЕ ГОДИНИ.
politolog

#45

2013-08-11 11:38

Ето линк, към една моя статия по темата:

http://politolog.blog.bg/politika/2013/06/07/nujdata-ot-naborna-armiia.1118018

Мисля, че ще ви е интересна и от полза!

Гост

#46

2013-08-11 13:31

Не знам дали ще успеете да върнете задължителната казарма, но поне си струва да опитате!
Томас

#47 Бягайте не става нищо.

2013-08-11 15:56

Истината е че не ми пука какво ще стане с България. Аз съм извън България вече 15 години, приятелката ми е бременна, тя не е българка. Майка ми беше убита от имотната мафия заради апартамента който имахме във София. Брат ми беше убит от пиян шофьор заедно със цялото му семейство, виновника е на свобода вече 3 години никаква справедливост не съм видял! Политиците само лъжат и крадат, толкова дни на протести и никаква реакция от тяхна страна! Дано Турция ни вземе та да живеете като бели хора. България е пълна с проблеми вие сте заплакали заради казармата. Вземете се разкарайте от България и не се обръщайте назад НИКОГА. Не милея за държавата от която не става нищо. Първите няколко години ми беше доста тежко, но сега вече съм се устроил тук и сега вече не искам и да чувам за тази престъпна, куромпирана и циганска държава циганите в България имат повече права от вас. Толкова много гняв съм събрал в себе си че съм готов да убивам политици, именно те са най - големия враг на Българина. Вземете прочетете чуждите медии какво пише за България, няма една добра дума, смешката на Европа.

Гост

#48

2013-08-11 17:24

Имам много неща за казване...Боли ме, че никой не го интересува за нас! Сега искат от Европа да ни сменят държавата и да заселят всички цигани от Европа на нашите земи и да се наречем РУМЕЛИЯ!
Нямам думи!!!... А какво представлява сегашните ни войници?-косят трева, метат с метлите, убиват времето и вземат повече от един учител и лекар завършил висше образование! СРАМ !!!!!

Гост

#49 Re: Бягайте не става нищо.

2013-08-11 17:26

#47: Томас - Бягайте не става нищо.

Прав си! Напълно те подкрепям!


Гост

#50

2013-08-11 17:34

#41: А тези, които ИСКАТ казарма? - Re: Re:

Ама моля ви се! За какви високомотивирани и професионално обучени ми пишете?!? Професионалистите ги изритаха и сега заработват като пазачи. Това са смешки, които чета...Явно не сте запознат с професионализма на висшите офицери от бойните поделения. Знам- има служби и службички... Ако стотина са работили, двеста са живуркали. Много кадърни напуснаха по тази причина-не можаха да се примирят с простотията и простащината.

А нима не е същото и в другите армии?!