Против целогодишното шофиране на фарове през деня

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Против целогодишното шофиране на фарове през деня

Мети

#1

2013-01-07 05:06

Няма смисъл от фаровете,това е пълна глупост и безумие , не сме Холандия или Белгия да има постоянно мъгли тук лятото грее жарко сахарско слънце,та с тия фарове само крушки,акумулатор и по-висок разход на гориво е файдата също и по-голямо замърсяване на околната среда.

Тази публикация е изтрита от автора на петицията. (Покажи подробности)

2013-01-07 07:50


Мети

#3

2013-01-07 08:06

Изчисленое е,че при изминат проберг на година от 10 000км разхода е 45лв аз минавам по 20 000км което ми прави 90лв на година за фарове и съм твърдо Против виж предложението ти за извънградско е друго нещо

Гост

#4

2013-01-07 11:00

Абсолютно излишно е да се кара целогодишно на фарове,аз съм за отмяната.
ki

#5

2013-01-07 11:27

Смятам че както винаги карането целогодишно на фарове обслужва(както всичко у нас)нечии финансови интереси. И разхода хич не се увеличава малко- 250 -300 вата не се произвеждат само защото се върти алтернатора. По съм склонен да разрешат дневните светлини ама....нали сме в БГ , едва ли ще стане.

Гост

#6

2013-01-07 11:37

Целогодишното каране на фарове е във вреда за пешеходците и велосипедистите, т.е. тези, които нямат фарове. Карането с включени фарове през деня в града не е просто безсмислено, то е вредно.

Гост

#7

2013-01-07 11:39

Организиран рекет на държава/търговци на части и горива!!!


Гост

#8 Re:

2013-01-07 11:40

#2: Нети -

По-лесно ще ги виждаш количките, това е ясно. А дали това няма да започне да ти пречи да виждаш други неща, като например пешеходци?


Задължителното каране на фарове през деня води до ефекта "движещото е светещото". Причината е, че колите са много и шофьорите се разминават предимно с коли. Така, за голямо нещастие, те започват да бъдат изненадвани от пешеходци и велосипедисти, които... ами термина е "не го видях".

коко бийт

#9

2013-01-07 12:01

По-глупава петиция не бях виждал. Направете съпоставка на загиналите от челни удари и загиналите пешеходци и тогава говорете за "светещо - движещо". За махане на забраната в града може да има някаква логика, но за извънградско е абсолютно безумие.
Цветан

#10 Re:

2013-01-07 12:23

#2: Нети -

Сама правиш уточнението "..При извънградско каране, особено през лятото.." това е нещо доста по-различно от това да се кара целогодишно с фарове....в ясен ден в града например.

Варналис

#11 Re: svetlini

2013-01-07 12:57

#2: Нети -

Ти като не можеш да видиш един автомобил от поне 200 метра по-добре не сядай зад волана .

Варналис

#12 Re:

2013-01-07 12:58

#9: коко бийт -

Безумен си ти

ггг

#13 Re:

2013-01-07 13:36

Като няма файта, няма и зарар- както са каза ли старите хора. Какво ти пречи беден българино- изпростявате до безобразие, ставате смешини.

Шофьор

#14 Автомобилите са опасни

2013-01-07 13:50

По тази логика, да вземем да направим подписка срещу автомобилите!

Гост

#15

2013-01-07 13:54

#8: - Re:

 

Ако си направиш труда да прочетеш ЗДП и Правилника към него ще научиш много неща. То и през нощта не се виждат пешеходците, но никой не е направил подписка срещу нощното каране

Нети

#16 Re: Re: svetlini

2013-01-07 14:22

#11: Варналис - Re: svetlini

Вие като не можете да видите пешеходците, по-добре не сядайте as well :) Явно не пътуваш толкова много.

Добре че не сте карали в Украйна - там докато не стане пълна тъмнина фарове не се включват! :)

Предния коментар е много правилен: "То и през нощта не се виждат пешеходците, но никой не е направил подписка срещу нощното каране" !!!!!!


Гост

#17 Методи Лепоев

2013-01-07 15:04

Абе Нети земи спри да пишеш и да даваш акъл, като толкова много искаш фарове защо ако се отмени забраната ти си ги пускай никой не те кара да ги спираш.

Гост

#18

2013-01-07 15:07

Пролетта и лятото е напълно излишно използването на светлини през деня. Не смятам, че може да подобри видимоста на превозното средство, често заслепява. Не светлините, а разумното шофиране ще е от полза!
Lepoev

#19 Методи Лепоев

2013-01-07 15:22

И аз съм на това мнение виж за зимните месеци може и да има малка полза,но нека да се види статистика тази година август месец дали ще намалеят катастеофите и загиналите хора,но според мен ще бъдат увеличени.
malkoto

#20

2013-01-07 15:28

az sym syglasna i sum protiv celogodishnoto polzvane na farowete

Гост

#21 Re:

2013-01-07 16:56

#1: Мети -

Доста преди ние да си зачешем езиците, са направени изследвания, с резултати:

http://www.dadrl.hit.bg/

Я Л Т А

#22

2013-01-07 17:07

Ето, какво да коментирам, в Европа са го коментирали, резултати получили, и публикували:
http://www.dadrl.hit.bg/

Гост

#23

2013-01-07 17:09

Това с пешеходците е много вярно ! При разминаване с една кола с ксенонки , пешеходец изникна пред мен ...ей така като в научно-фантастичен филм !!! На времето....карането на фарове се наказваше.... Карането на фарове значеше извънредна ситуация.... Ти ....когато караш на фарове ме заслепяваш дори и в най-слънчевия ден...Ти когато караш на фарове ми пречиш да виждам нормално околните предмети които не излъчват светлина.... Ти когато караш на фарове ми пречиш на преценката за скоростта с която се движиш и евентуално да предприема маневра или не....Ти когато караш на фарове и си на километри пред или зад мен ...слабо ме вълнуваш... ти не си кацащ самолет....него го следят авиодиспечери , намиращите се в близост други самолети и не на последно място за разгонване на птиците.... Когато обаче наближиш аз имам достатъчно добро зрение подплатено с медицинско за да те видя...Ако някой не вежда добре и му трябват фарове...да не сяда въобще зад волана...Ти който караш на фарове нямаш никаква полза защото ще гледам на друго място и в друга посока......защото ме заслепяваш....Затова е опасно да се кара на фарове...!

Тази публикация е изтрита от автора на петицията. (Покажи подробности)

2013-01-07 17:10


Свободен човек

#25

2013-01-07 17:11

Породата "Български слон" е по-малкият брат на породата "Съветски слон" .Така се правеше през социализЪма, така папагалски се налагат нормите сега ,защото "В Европа е така....."
Да светиш със 100 лукса в слънчев августовски ден по пътижата на южна Европа е пълно безумие....Най-тъмното петно в насрещната кола са фаровете му!



Платена реклама

Ще рекламираме тази петиция на 3000 човека.

Научете повече...