Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Не на връщането на цигарения дим в заведенията


Гост

#876 Re: Не на връщането на цигареният дим в заведенията

2012-12-13 13:17

#10: ск - Не на връщането на цигареният дим в заведенията

А ти си отвори заведение САМО ЗА ПУШАЧИ и продавай само цигари. Виж дали ще се претъпка с хора ....

Добрев

#877

2012-12-13 13:18

Подкрепям изцяло петицията. Недопустимо е пушачите да вредят на всички около тях.Просто е неморално от тяхна страна да твърдят,че видите ли през зимният период ще фалират заведенията. Трябва ли всички търговци от всякакъв бранш при намаление на оборота им, да искат държавата да променя всеки ден законите в тяхна полза? Друг е въпроса ,че управляващите се поставят сами в патова ситуация - не са постоянни, не знае лявата ръка какво прави дясната, играят на парче и т.н. Този хаос го създават с много уговорки ........

Гост

#878

2012-12-13 13:19

Който иска нека си пуши, но не в близост до хора които непушат. Никои не е длъжен да търпи вредните навици. Това не е дискриминация, а обикновенно уважение към хората около теб.
Гост

#879 Re:

2012-12-13 13:27

#867: BaaL -

Ами не е много нормално кафенетата и кръчмите да са най-големият отрасъл в икономиката ни!

Крайно време е 70% от тях да фалират. И стига с тия глупости, че икономиката страдала! Аз тия 50 лв. дето ги имам за харчене, ще ги изхарча така или иначе! Точа че няма да е за кюфтета, не означава, че ще изчезнат!!! Току виж някой си купил една книжка и седнал в парка да си чете и пуши - какъв по-голям кеф.

БОНИТА

#880 БЕЗ ЦИГАРЕН ДИМ

2012-12-13 13:28

БЕЗ ЦИГАРЕН ДИМ Е ПО ДОБРЕ ЗА ВСИЧКИ.....

Гост

#881

2012-12-13 13:32

Цените на цигарите трябва да се вдигнат свойно, че дори и тройно, а разликата спрямо сегашните да отива за здравеопазване.. Обаче познавайки БГ реалността, по-скоро си мисля, че ако цените се вдигнат парите отново ще потънат по джобовете на политиците...
MooN

#882

2012-12-13 13:36

На цяла Европа не им пречи на пушат на вън, но на нашите Ганьовци им пречи. Правата им били нарушени. Безобразие!!!

Гост

#883

2012-12-13 13:40

Не на връщането на цигарения дим в заведенията
dgb

#884

2012-12-13 13:41

Искрено съчувствам на младите сервитьорки, които са принудени да поемат фекалните цигарени изпарения! Какъв ли плод ще узрее в утробата им, превърнала се в склад за вредни емисии. Какви ли причудливи създания ще се пръкнат тепърва по тия земи? А може би това е част от плана срещу България. Ще се радвам тези редове да бъдат прочетени от Бойко Борисов, за когото съм гласувал.

Гост

#885

2012-12-13 13:41

Не искам да бъда дискриминира, искам да мога да изведа детето си и да не се налага да го храня отвън, да мога да се повеселя до късно без да ми люти на очите и да си увреждам белия дроб след като съм избрала да не съм пушач!

Гост

#886

2012-12-13 13:44

Едно европейско нещо да с приеме и Ганьо веднага надига вой. Стига с това пушене!
парадокс

#887 ЗА пушенето с 2 ръце! Всичко убива, не само цигарите...

2012-12-13 13:50

ЗА пушенето с 2 ръце! Всичко убива, не само цигарите...
бивш пушач

#888 Re:

2012-12-13 13:56

#4: Пушач -

Вие не сте се родил с това право. Хората които ви сервират в заведенията имат правото да не бъдат тровени. 'Заведенията' не са 'право' единствено на пушачите.


Гост

#889

2012-12-13 14:09

Точно, никой не спомена персонала на заведенията. Те също имат изконното право да не бъдат тровени с цигари. Искали пак с две отделения (не че някога това е било ефективно); това не решава въпроса нито с персонала, нито с малките заведения (тях пак тихомълком ще ги направят за пушачи). Да не говорим, що никой не се замисли, че 16% пушачи, спрели да ходят по заведения (този процент е според медиите), може пък да са го направили не заради забраната, ами заради това, че нямат пари. И изобщо през последните 6 месеца българите сме го закъсали още повече. Защо пък това да не е причината за по-ниските приходи на заведенията?! Отмяната на този закон би било огромно престъпления спрямо българския народ и немислимо за една европейска държава. Ако я отменят, с усдоволствие бих се пробвала да осъдя правителството в Страсбург...

Гост

#890 Анатоли

2012-12-13 14:11

Къде е нормалното и хуманно отношение към пушачите? Погледнете изаказа, епитетите, с които се говори за тях. Не смятам, че такова отношение към тях трябва да се толерира. Предоставянето на възможност за избор - да пушиш или не, съответно в коя част на заведението да седнеш е нещо съвсем нормално.
dte

#891

2012-12-13 14:11

Разбирам да си млад пушач. Ако си природно интелигентен, рано или късно ще се поучиш от грешката си и ще спреш да пушиш. Но да си дърт пушач означава да си с болен мозък. Най-вече ако си родител или учител. Завръщането на цигарите ще ни възвърне стария облик на единствената смрадлива държава-тоалетна в Европа.

Гост

#892 Re:

2012-12-13 14:15

#1: ivo_rachev -

Жалко е,че хора заради личните си облаги застрашават здравето на 'малки'и 'големи'!!!Въпросните собственици на заведения да се замислят малко по въпроса,който касае цяла България,а не само тях самите!!!

ГОСТ

#893 #890 Анатоли

2012-12-13 14:15

Ти хуманно отношение към наркомани имаш ли ?
Иво Кочиновски

#894 Re:

2012-12-13 14:18

#1: ivo_rachev -

В България има два милиона пушачи. Законите трябва да работят за всички. Аз съм против закона! Трябва да се отделят помещения за пушачи и непушачи

JANA

#895

2012-12-13 14:19

Единствения закон през последните 22 години на ''демокрацията''който е в грижа на здравето на народа ни,приет под натиска на европейските ни братя...........И сега ако се откажете от него ще заприличате на лоши родители които са се огънали пред напъна на палавите си деца.Всички почти свикнаха с мисълта,че няма да се пуши на обществени места и ако се огънете ще е като мечешка услуга!
БИВШ дългогодишен пушач,отказал цигарите година преди законовата забрана!Отказах цигарите точно поради причината че нещо може да манипулира мен и поведението ми като цигарите,зависимостта ми към тях и тяхната индустрия................. законни дилъри.
ВЪН НА ПУШАЧИТЕ

#896 Re: Re:

2012-12-13 14:20

#894: Иво Кочиновски - Re:

А знаеш ли колко повече чикиджии има ама не им се дава да го правят по заведенията. Това е дискриминация !

stefany

#897

2012-12-13 14:24

Тази забрана е дългосрочна инвестиция в здравето на нашите деца. Надявам се повече хора да използват умовете си при гласуването против отпадането на забраната, а не решението им да е продиктувано от техните слабости и пороци.

no smoking

#898

2012-12-13 14:33

Не, не, ама ще го върнат и то точно тези, които го забраниха. То не, че сега като е забранено се спазва, но поне през деня се диша в заведенията. Едно хубаво нещо да направят в тая държава и да го отменят сега И това, което казват представителите на бизнеса, че са им намалели клиентите и им падат оборотите, изобщо не е вярно!!! Нали виждам, че пак са си пълни баровете и кръчмите... Тъпа българска работа!!!
Алекс

#899

2012-12-13 14:36

НИКАКВО ВРЪЩАНЕ НА ПУШЕНЕТО В ЗАВЕДЕНИЯТА!
NDZ

#900

2012-12-13 14:39

РЕФЕРЕНДУМ против цигарите, против тютюноПРОИЗВОДСТВОТО и против търговията с тези боклуци!
И понеже хората със здрав разум са по-голям процент, а пушачите ще ги домързи да отидат да гласуват, от този референдум ще спечели целият народ барабар с управляващите. Това е начинът да се отприщи поетапното разрешаване и на всички останали проблеми в държавата. Стига и Америка да ни подкрепи, т.е. САЩ! Все пак те са ни преките началници. Ако сме меки към цигарите, ще си останем мекотели във всичко и завинаги. А една държава-мекотело всеки ще я тъпче. По-добре е да има РЕФЕРЕНДУМ за пушенето, където всички сме компетентни, отколкото РЕФЕРЕНДУМ по въпроси, където почти всички сме НЕкомпетентни. Поне веднъж да покажем НАЦИОНАЛНО ДОСТОЙНСТВО!