Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Deyan

#851 Зали за пушене

2012-12-13 11:39

Аз съм против пушенето в заведенията, но съм против и това нашите приятели да мръзнат навън. Защо мръзнат ? Защото закона не позволява да се направят зали или аквариуми за пушене, които имат 4 стени и покрив. Приятелите ни са принудени да мръзнат навън или в най-добрия случай да мръзнат в някоя скована дървена конструкция със стени от найлони. Не на пушенето, но да се измисли вариант заведенията да правят зали за пушачи, които да не са големи, за да не стане така, че да има голяма зала за пушачи и малко "основно" помещение за останали.

Гост

#852

2012-12-13 11:40

‎"Да има зона за пушене в заведение е все едно да има ъгъл за пикаене в басейн"
CanceR

#853 Re:

2012-12-13 11:40

#3: Гост -  

 Хайде! Аз решавам, че не ми допада да ми дими цигарата в носа ми.. ще излезеш ли навън за да не ми пречиш или предпочиташ да те изнеса заедно с цигарата от заведението?

Гост

#854 Re:

2012-12-13 11:49

#4: Пушач -  

 

Когато в залата за непушачи престане да влиза дим от цигари и да вони на застоял тютюн тогава може да ми говориш за права. Не може в целия развит свят да са разбрали, че пушенето в заведения трябва да се забрани, само в нашата скапана държава да не ни е узрял мозъка за такива основни неща. Срамота е. Още едно време Тодор Колев разбра, че никога няма да ги стигнем ние белите държави и се отказа.
Томас

#855 Re: Зали за пушене

2012-12-13 11:53

#851: Deyan - Зали за пушене

Ако "приятелите ви" не мръзнат навън, вие ще се тровите вътре. Това е положението. Когато имаше отделни помещения за пушачи, какво се случваше? Вътре влизаха и непушачите.


Гост

#856 за пушенето в Сингапур

2012-12-13 11:53

Аз искам да дам пример за една от най-развитите страни в света - Сингапур, където на пушачите гледат почти като на престъпници. Същите имат право да пушат само и единствено по улиците на до 2 метра от контейнери и специално пригодени за това кошчета. Повярвайте ми - това е страна светлинни години пред нас и там законите са си ЗАКОНИ!
БатРужи

#857

2012-12-13 12:00

Заплашвам да емигрирам или да спра да си плащам данъците, ако това безумие се превърне в реалност! БЕЗ ЦИГАРЕН ДИМ! (или децата ви да умрат от рак на белия дроб!)
Bratoto

#858 Re:

2012-12-13 12:17

Аз съм пушач, но ми е крайно неприятно, когато заведението е задимено !
Гергана Димитрова

#859 Re: Re: Няма смисъл.....

2012-12-13 12:34

#662: Един от вас - Re:

Няма смисъл да обясняваш и да се хабиш.....Тези тук нито четат предишни коментари,нито чуват каквото и да било....Всички повтарят само едно и също нещо:"Вън цигарите";"Моето лично право";и тинтириминтири......И да се опиташ да им обясниш нещо или да си изкажеш своята позиция-само думи на вятъра....

Гост-НЕпушач!

#860 Re:

2012-12-13 12:37

#51: Гост-Пушач -

Да,а ти замисляш ли се как се чувстват всички,които НЕ пушат,когато отидат на заведение и е опушено от цигари? Това не е ли дикриминация към непушачите? Аз длъжен ли съм да ви дишам помийте?

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2012-12-13 12:38


Ани Николова

#862

2012-12-13 12:41

Категорично съм против пушенето в затворени помещения. Не съм длъжна да се тровя. Който иска, да пуши навън.
Гергана Димитрова

#863 Re: Re: Предложение.

2012-12-13 12:48

#843: - Re: Предложение.

Имаш проблем с даването на направления ,защото личния ти лекар е маук(както повечето в БГ),осигуровките ти потъват също,защото някой някъде трябва да си напълни торбичката.....но това е една дъъъъъъъълга тема ,която няма да отварям точно сега.Исках да кажа ,че не може за всичко което ви хрумне да обвинявате пушачите....Не става така,ако от нещо ви боли в тази държава (а то има доста нередности за изброяване),не търсете вината само на едно място....Но защо ли говоря,така е най-лесно...да седнеш пред компютъра и да плюеш,плюеш,плюеш.

Gost

#864

2012-12-13 12:49

Ами точно за това по-големите заведения направиха зала за пушачи и за непушачи,по малките заведения сами избираха след като ви е гадно от дима няма да стоите там,все едно непушачите да излязат на студа докато вътре някой пуши не е много разумно това решение
Bo

#865 Re: Зали за пушене

2012-12-13 12:51

#851: Deyan - Зали за пушене

Имате невероятната възможност да измислите, как да стане това!

г

#866 Re: Re:

2012-12-13 12:51

#853: CanceR - Re:

Хайде ела да ме изнесеш ,да видим как ще стане това!!!!!!!Много груби станахте всички........Много сте нервни,я запалете по една цигара!!!!

BaaL

#867

2012-12-13 12:52

Нещата излизат извън контрол!Пълната забрана за пушене е поредното безумие на управляващите ни! Хората се чувстват ощетени и дискриминирани!Единственият що-годе работещ отрасъл на българската икономика е пред абсолютен срив!Вземете Соломоново решение и спрете този глупост, спасете ни бизнеса!ВЪРНЕТЕ СТАРАТА ФОРМА НА ЗАКОНА!!!
niyama

#868

2012-12-13 12:53

I ne samo v zavedeniata!
лна

#869

2012-12-13 12:55

Заради пушачите ме е срам да се нарека българин.
по

#870 Re: ТВЪРДО НЕ НА ТЮТЮНОПУШЕНЕТО

2012-12-13 12:56

#22: yaniyakov - ТВЪРДО НЕ НА ТЮТЮНОПУШЕНЕСъгласен с тази позиция,

Съгласен с това мнение!Пушенето по спирките е отврат.Коша за боклук е пред него,но пушача хвърля угарката на земята,нищо че вече е пометено от чистачката.Да не говорим когато пушача е дама!Прическа,червило,парфюм и...фаса на земята,без да баде загасен.


Гост

#871 Re: Не на връщането на цигареният дим в заведенията

2012-12-13 13:07

#10: ск - Не на връщането на цигареният дим в заведенията

ти щом искаш си уплътни дограмата със силикон,позакъди си хубаво у вас,внимавай да не вземе да ти влезе малко въздух отвън и гледай с очудване през прозореца как хората могат да живеят и без жълто по ноктите и дъх на развалено месо.Това си е твое право,но не карай мен и хората,които не искат да ти гълтат гнусните да го правят.Ти като искаш пуши с всичките си ОТВОРИ,но У ВАС!

 


Гост

#872 Една цигара на ден увеличава риска от инфаркт

2012-12-13 13:07

http://novini.rozali.com/zdravni-novini/edna-cigara-na-den-uvelichava-riska-ot-infarkt.html

Една цигара на ден увеличава риска от инфаркт!!!!

Гост

#873

2012-12-13 13:11

нннннннннееееееееееее на връщането на цигарения дим!

Гост

#874

2012-12-13 13:13

На всички е ясно, че когато имаше "зали" за пушачи и непушачи, се пушеше навсякъде. На никого не му дремеше дали пречи на околните, а и на персонала и собствениците не им пукаше. Дори да има предвидени глоби по закон, знаеха че няма кой да ги глоби.
За времето, през което не се пуши, не съм видял празни заведения. Не съм чул и клиентите пушачи да протестират, че не могат да пушат. Най-спокойно си излизат навън. Дори много заведения имат създадени приятни места за пушене на открито.
Абсолютни глупости са това, че хората не ходят по заведенията, защото не могат да пушат. Ако толкова им липсва цигарения дим, защо не си поддържат задимената обстановка вкъщи?! Просто цигарите се харчат по-малко сега и производителите лобират за отмяна на забраната!
бебе

#875 ohh

2012-12-13 13:17

Толкова е смешно да твърдите, че пушачите са дискриминирани! Колкото неприятно ви е на вас да излезете на студа 3 пъти за по 5минути, тройно по-неприятно ни е на нас 1час да вдишваме тази гадост и да ни сълзят очите, а когато си тръгнем, гърлото да продължава да ни гори! Да не говорим за вмирисаните ни дрехи, тяло, коса... Аз съм от малък град, има около 10 заведения и във всяко едно от тях се пуши. Дори и с тази забрана!