Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Петър

#776 Re:

2012-12-13 00:55

Защо изобщо се води този спор? Тук не става въпрос да си начешем егото, а за това че хората остават без работа а съответно и без пари. Ние се наложи да освободим 3човека заради тази забрана, и ако продължава така ще затворим заведението. Ние пустите капиталисти... с какво сме виновни че даваме работа на няколко човека, които честно и с труд си изкарват прехраната, хранят семейства плащат данъци и осигуровки. сега тези хора ще паднат на вашият гръб, защото няколко месеца ще получават пари от борсата и вместо да се увеличат парите за пенсии и детски ща отидат за всички онези които ще останат без работа. Веригата е дълга - производители, дистрибутори, търговци. Сигурен съм, че всеки един от вас има поне един приятел, който е свързан с това звено, представете си този човек остава без работа, не може да издържа малкото си дете с 200та лева от борсата, спира да плаща ипотеката на банката, след 3мес. съдия изпълнител го извежда от имота, не успява да си намери работа в БГ и от немай къде хваща по Европата..... Никой не иска да трови другаря си, просто искаме да работим, да си изкарваме прехраната с честен труд и децата ни да растат в Родината си. Затова и толкова искаме да се върне закона в старият си вид, зали за пушачи и зали за непушачи, който иска да се трови, който иска чист въздух в залата където няма дим - и вълкът сит и агнето цяло!!!

 

 

Петър

#777 Защо???

2012-12-13 00:56

Защо изобщо се води този спор? Тук не става въпрос да си начешем егото, а за това че хората остават без работа а съответно и без пари. Ние се наложи да освободим 3човека заради тази забрана, и ако продължава така ще затворим заведението. Ние пустите капиталисти... с какво сме виновни че даваме работа на няколко човека, които честно и с труд си изкарват прехраната, хранят семейства плащат данъци и осигуровки. сега тези хора ще паднат на вашият гръб, защото няколко месеца ще получават пари от борсата и вместо да се увеличат парите за пенсии и детски ща отидат за всички онези които ще останат без работа. Веригата е дълга - производители, дистрибутори, търговци. Сигурен съм, че всеки един от вас има поне един приятел, който е свързан с това звено, представете си този човек остава без работа, не може да издържа малкото си дете с 200та лева от борсата, спира да плаща ипотеката на банката, след 3мес. съдия изпълнител го извежда от имота, не успява да си намери работа в БГ и от немай къде хваща по Европата..... Никой не иска да трови другаря си, просто искаме да работим, да си изкарваме прехраната с честен труд и децата ни да растат в Родината си. Затова и толкова искаме да се върне закона в старият си вид, зали за пушачи и зали за непушачи, който иска да се трови, който иска чист въздух в залата където няма дим - и вълкът сит и агнето цяло!!!

Гост

#778 Re: Re:

2012-12-13 00:57

#766: Още един пушач - Re:

Господине, аз също съм пушач, също по-голямата част от хората в обкръжението ми са пушачи. Излизайки за 5 минути навън аз по никакъв начин не се чувствам "пре***на". Какво важи и какво не при Вас е продиктувано единствено от Вашия явен егоизъм.

Grucho Marx

#779 в България нищо не е толкова просто

2012-12-13 00:58

чета коментарите и нещо не разбирам? Тази петиция е:

"Не на връщането на цигареният дим в заведенията"

Кратко и ясно. Обаче в България нищо не е толкова просто, все ще се намери някой да си прави каквото си поиска.

Всички коментари от сорта ама аз искам да пуша в заведенията, не им е просто мястото тук.

Направете си собствена петиция и прав ви път.

Аз съм шофьор. Ловя се на бас че хората с неуместните коментари са същите дето правят десния завои от лентата за наляво.

Хайде стига простотии моля ви. Закона си е добре на вас просто главите не са ви наред.

за всички ресторантьори: ако ресторанта ви не може да предложи нищо повече от димяща вонлива дупка, където може да се пуши през зимата, не сте за този бизнес и се надявам да фалирате по бързо за да останат само хубавите ресторанти където предлагат добро обслужване, напитки и храна.







Гост

#780 Re: няма смисъл да се спори с пушачи

2012-12-13 01:02

#775: гана - няма смисъл да се спори с пушачи

Хайде да не ми правиш психопортрет, а? Ако ми е кеф да ям сьомга и скариди, да пия шампанско и да изпуша пура в отделна зала, теб какво те засяга? От къде накъде и в ролята на каква ще се изказваш кой какви илюзий има, или ти си непорочна? Един го влече хомосексуалноста, друг- цигарите, трети- пиенето, четвърти- друго.... Всеки си има пороци и стига да се съобразява с другите и да не пречи е ОК. На теб какво ще ти пречи ако знаеш че аз в съседната стая си изкарвам страхотно- ами изкарвай си и ти с липов чай и бисквити. Аз няма да пуша при теб.

Абе има една нова песен - "КАЦАМУН"- Поздрав за всички непушачи :)

БАШ БАЙ БРАДЪР

#781 Re: ОЛЕЛЕ МАЙКО,МИЛА

2012-12-13 01:03

#715: Лана - ОЛЕЛЕ МАЙКО,МИЛА 

 

. Алооо,спортисткатааа,ти нормална ли си ма оооооо?По голяма наглост от твойта не бях чувал,вземи си скрий потната,нечистоплътна спортна фигурка,че размириса не само на цигари,ами и на засъхнала урина.Вземи са сафирясай и спри тез пущини,щот ша си отидиш от тоз свят както си така спортивна.
Grucho Marx

#782 в България нищо не е толкова просто

2012-12-13 01:12

чета коментарите и нещо не разбирам? Тази петиция е:

"Не на връщането на цигареният дим в заведенията"

Кратко и ясно. Обаче в България нищо не е толкова просто, все ще се намери някой да си прави каквото си поиска.

Всички коментари от сорта ама аз искам да пуша в заведенията, не им е просто мястото тук.

Направете си собствена петиция и прав ви път.

Аз съм шофьор. Ловя се на бас че хората с неуместните коментари са същите дето правят десния завои от лентата за наляво.

Хайде стига простотии моля ви. Закона си е добре на вас просто главите не са ви наред.

за всички ресторантьори: ако ресторанта ви не може да предложи нищо повече от димяща вонлива дупка, където може да се пуши през зимата, не сте за този бизнес и се надявам да фалирате по бързо за да останат само хубавите ресторанти където предлагат добро обслужване, напитки и храна.
danita

#783

2012-12-13 01:15

Без дим на обществени места!

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2012-12-13 01:16


Иван

#785 Re:

2012-12-13 01:20

#1: ivo_rachev -

Точно за това има отделни зали за пушачи и непушачи :)

ич

#786 Re: Re: Re:

2012-12-13 01:25

#784: - Re: Re:

"То и ти си тъп,като завършак на кренвриш.

Просто няма смисъл да оборвам,такива индивиди."

"

Пише се "завършЕк, креМвИPш :))) И точки, запетайки, първи клас.... но и аз какво да те оборвам, кютай в пицарийката и се моли някой добър чичко да не я затвори и без тютюневия дим.

Лилбърн

#787

2012-12-13 01:40

Цигареният дим добавя още един щрих към образа ни на "тъмни балкански субекти".
Талян

#788 Цивилизован свят

2012-12-13 01:42

Има общества, които искат да се развиват и просперират. През 1968 в САЩ все още имаше расови сблъсъци. И пак по онова време май 70% от възрастното население пушеше. Днес там има чернокож президент и под 25% от лицата пушат и то вследствие на притока на латиноси и отрепки от Източна Европа.
Искам да живея в цивилизоваща се страна.
Без днешните шмекерии по заведенията - прикрит пепелник, пушене в късните часове и други простотии.
Ако някой е толкова наркотично зависим - има електронни цигари. Може и венозно.
Дай Боже поне този път здравият разум да надделее над егозма.

Гост

#789 Re:

2012-12-13 01:42

#787: Лилбърн -

Аха, те и в Австрия така са едни тъмни субекти....

PROSIT

#790 Re: Re:

2012-12-13 01:49

#773: - Re:

В твоите очи може да съм смехурко но проблема е че пушенето на закрито е вредно за здравето на хората ...за твое сведение често съм проверяван от Агенция по безопасност на храните  и ДВСК даже ми е писнало от проверки ...е ако искаш ела да провериш  и ти след това ти ще си направиш пицата като нямаш доверие на нас стига да имаш здравна книжка и си си дезинфекцирал ръцете след ползване на тоалетната.....

PROSIT

#791 Re: няма смисъл да се спори с пушачи

2012-12-13 01:57

#775: гана - няма смисъл да се спори с пушачи

Браво много точно казани истини възхитен съм и напълно съгласен с теб ...  Браво...

Кремена

#792

2012-12-13 01:59

Тютюнопушенето е вредно както за пушачите, непушачите, децата и цялото човечество като цяло!
Не желая никой да пуши в близост до мен, където и да се намирам.
Още един пушач

#793 Re: Re: Re:

2012-12-13 02:13

#790: PROSIT - Re: Re:

Кое в "ОТДЕЛНА зала за ПУШАЧИ и ОТДЕЛНА зала за НЕПУШАЧИ" не ти е ясно?! Ако искаш, ще ти го разбия на срички, та дано тогава спреш да се инатиш за простотий и насочиш енергията си към нещо по-ползотворно, г-н По-тъп-от-края-на-кренвирш?! Пък и не само ти, ами и останалите празноглави, непушещи коне с капаци, дето са си навили на пръста, че така трябва да е, а пък, че има начин всички да са доволни, то това не е важно. Важното е вие да сте отгоре. Глупендери смотани. Заради ей такива шибани егоисти като вас сме на тоя хал! Щото всеки гледа само себе се и му е през оная работа за другия!


Гост

#794

2012-12-13 02:15

Работя в заведения от 6 год.Накараха ни със закон да инвестираме над 10 000 лв в абсорбации и вентилации - направихме го перфектно и след 1 год. смениха закона.Сега вече 6 месеца не сме ги пускали - пари на вятъра.

Разберете ако всичко е изпипано и е на направено нормално няма вреда за никого.Дима просто се всмуква нагоре.Няма смисъл от спор по темата - инвестират се стабилни пари и има решение на въпроса.Никой на никого не пречи.Все пак достатъчно сме еволюирали технологично,просто не сте видяли как работи в действителност.Трябват просто много точни закони за качество на вентилацииите,да се спазват навсякъде и това е.Проумейте че ако е силна вентилацията и всмуква всичко няма проблем - всичко е въпрос на добра инвестиция.Технологоята е измислена и няма проблем за никого.

dalt

#795

2012-12-13 06:06

смятам, че е безобразие да се говори за връщане на
пушенето. тъжна равносметка и решиктелна крачка назад...където ни е мястото, май...
teri

#796

2012-12-13 06:31

Пуших 30 години, но вече 6 не!Сега ми е много по-приятно в къщи и като отида на заведение. Не се връщам вмирисана от всякъде .Напълно подкрепям пълната забрана .
В.

#797

2012-12-13 07:35

И аз бях пушач, от 2 до 3 кутии на ден, по това време ходих в страни и бях на места където имаше пълна забрана, спазвах я и съм още жив ...!
А вложените пари в изграждането на отделни зони за пушачи ине пушачи ресторантьорите да си ги искат от управляващите ....
В.
Иван

#798

2012-12-13 07:48

Заведенията нито ще затворят, нито ще намалее работата им. Ще има отлив само за няколко месеца. Да не би хоратя спряха да се возят в градски транспорт? Или спряха да летят със самолети? Като им се забрани там да пушат? А един полет със самолет може да е 5-6 часа, няма и един човек отказал се заради това!

Гост

#799 УФ

2012-12-13 07:55

Хората в космоса ходят, такива технологий има, живеем в 21-ви век, а тук в БГ Бай Ганьо не може да проумее, че ИМА ВЕНТИЛАЦИЙ и пее песента за чистия въздух, а диша изпаренията от автобуса на спирката, чакайки да има местенце да се натика и иде на работа за по 500 лв, яде ГМО и месо с антибиотици и спори за ЕДНА ПРОСТА ОТДЕЛНА ЗАЛА С ХУБАВА ВЕНТИЛАЦИЯ! Да ви имам акъла...
гана

#800 Re: Re: няма смисъл да се спори с пушачи

2012-12-13 08:11

#780: - Re: няма смисъл да се спори с пушачи 

 Лъжеш се мило, това не е удовоствие.  Никтина ти изпраща нещо като черна дупка, която имаш постоянна нужда да запълваш, това е едно никотиново чудовище, което си иска храната. Разбирам страховете на пушачите и желанието им да запазят уважението си, както казах и по-назад.  Анализирай и ще разбереш, че е така. Няма нужда от агресия в комаентарите, спокойно няма да вземая на никой цигарите.