Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Не на връщането на цигарения дим в заведенията

S.F.

#76

2012-12-07 02:33

А защо вие не излизате на чист въздух, докато ние си пушим в заведението. Нали това искате. Чист въздух...или просто спрете да дишата в заведенията след 10. Така или иначе тогава не ходите там за да се насладите на салатка и водичка. Лицемери.

Гост

#77

2012-12-07 02:48

Етиката е наука за Морала.Тя казва : Добро е това,което е добрСтигао за теб и не е лошо за другите.Няма какво да коментираме,ако се считаме за цивилизовани хора.И да не прикриваме егоизма си зад понятия като демокрация, права и свобода.Стига толкова!Не желаем повече да смърдим на пепелник.!!!!

Гост

#78

2012-12-07 05:07

КАТЕГОРИЧНО НЕ НА ЦИГАРЕНИЯ ДИМ В ЗАВЕДЕНИЯТА и НА ПУБЛИЧНИ МЕСТА!!! Проблема не е само в пасивното пушене, ние възпитаваме подрастващото поколение, та това са нашите деца!!! Как ще обясниш на едно дете защо е разрешено да се пуши на публично място или че то не бива да пуши, след като ти си за цигарения дим? Болшинството от хората, които скандират за цигарения дим са водени от чисто комерсиални интереси или са на принципа аз съм се съсипал дай да съсипем и останалите. Съгласна съм, който иска да се трови нека се трови, но не на публични места! НЕ НА ПУШЕНЕТО НА ПУБЛИЧНИ МЕСТА! По- скоротрябва да се помисли как да се направят програми, за да се помогне на пушачите да спрат да се тровят.

Гост

#79

2012-12-07 08:33

Около 34% са пушачите в България, в полза на непушачите, като през последната година броят им намаляват с по 2-3%! Според мен ресторантьорите трябва да търсят другаде причината за липсата на посещаемост в заведенията им. Пушачите апелират за равни права, а толкова много години непушачите не са имали право на привилегията РАВЕНСТВО! Много добре знаем всички колко се спазваше разделението в залите. Много добре знаем колко добре работят вентилациите в заведенията, ако въобще работят. Знаем и колко са толерантни пушачите към непушачите.Имате право да пушите колкото си искате навън. Но нямате право да тровите другите.
аз

#80

2012-12-07 09:21

Аз съм непушач, но ми е чудно, като толкова много ви е кеф да не ви умирисват дрехите и да не дишате буклуци в заведенията, преди като имаше зали за непушачи защо бяха винаги празни. Господа непушачи, не се самонавивайте, вие така или иначе не ходите никъде. А сега става въпрос не за ресторанти и сладкарници в които ще идете с децата си, а за нощни заведения. Малко ми приличате на циганите които са малцинство (и непушачите сме малцинство) малко да им подадеш всичко искат да ти вземат. При това искам да ви кажа че когато до мен задими хубав тютюн е голямо удоволствие. И вероятно е доста по-безвреден отколкото хубавия "чист" въздух който дишаме по улиците.

Гост

#81

2012-12-07 09:37

Откакто забраниха пушенето в закрити заведения,спокойно сядам с дъщеря си,която е на 9год. да вечеряме,обядваме...,НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАМ,че ще диша цигарен дим!
(Никой не се ражда пушач,затова не мисля,че има дискриминация към пушачите,като им се пуши да си пушат без да пречат на околните!)
Пушач

#82 Re: Не на връщането на цигареният дим в заведенията

2012-12-07 09:59

eddie

#83

2012-12-07 10:12

Никоя западна страна не е фалирала, понеже е забранила пушенето на обществени места.
Нито в Англия са затворили ресторантите и е намаляла работата им понеже не се пуши в тях. Подчертавам - НЕ СЕ ПУШИ, а не разделени са на пушачи и непушачи. Напротив, препълнени са!

Гост

#84

2012-12-07 11:09

Омръзнало ми е да ме правят пасивен пушач!

Гост

#85

2012-12-07 11:12

Не, не и не на пушенето на обществени места!
Viara

#86

2012-12-07 11:22

Ако решат да върнат цигарения дим в заведенията и на закрито, нека направят цената на една кутия цигари 30 лв. Тогава пушачите няма да пушат и на открито!;)Между другото цената на цигарите в България е смешно ниска, дори децата си купуват цигари за 3-4 лв., нека стане поне 8-10 евро за кутия както е в дугите страни от ЕС.
непушач

#87 Re:

2012-12-07 11:30

#4: Пушач -

Хайде да не започваме със залите за непушачи, че и там темата не е в полза на пушачите! Наредбата беше побългарена във всички заведения!

Залата за непушачи много по-малка от залата за пушачи!

За да стигнеш до залата за непушачи почти винаги се минава през задимената част на пушачите!

Пълно с деца в залата за пушачи!

Каран

#88 Не на пушенето в заведенията и работните места

2012-12-07 11:32

Направихме хубава крачка напред. Полезна за всички нас, било пушачи или не. Тук в Нареченски бани няма спад в заведенията и е много приятно, когато въздухът е чист. Нека продължим напред, а не назад!
Зори

#89 Re: Непушач

2012-12-07 11:36

#4: Пушач -

А ако на мен ми харесва повече как изглежда помещението за пушачи? Нямам ли право да го посетя, без да съм подложена на отровен дим, правата на наркомана свършват там където зависимостта му започва да трови и други. Никой не Ви отнема правото да пушите, просто най- накрая се дават права и на пушачите, право на светски живот без тютюнев дим.


Гост

#90

2012-12-07 11:43

Искрено се надявам, че няма да потъпчат този перфектен закон и ВСИЧКИ ще продължим да ходим в затворени заведения, защото пуши ли се вътре, ще ходят пак основно само пушачите !!!

Гост

#91

2012-12-07 11:46

"ЗА" чистия въздух!
шит

#92 Re:Да възстановим равновесието.

2012-12-07 11:48

#10: ск - Не на връщането на цигареният дим в заведенията

Зали за пушачи и непушачи!Нека са празни само по половин заведение.

шит

#93 Re:

2012-12-07 11:49

#1: ivo_rachev -

На допълнението в изречението се слага непълен член!

велко

#94 Re: Не на връщането на цигарения дим в заведенията

2012-12-07 11:53

#2: Вилия Великова - Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Имате правото да се пазите сами от тези 8400 химически вещества/от къде я измисли тази цифра/ и сами-не ходете по заведения за пушачи.


Гост

#95

2012-12-07 11:54

bravo
шит

#96 Re:

2012-12-07 11:55

#52: -

Какъв лекар си ти,бе?!Как го измисли?!

шит

#97 Re:

2012-12-07 11:59

#27: Непушач -

Какво ще прави детето ти в ресторанта или кафенето,бе?Аман от такива родители,които не са наясно кое е допустимо за едно дете и какво-не.


Гост

#98

2012-12-07 12:01

Стига!
Един път да се инициира нещо правилно от управниците ни и сега - пак ход назад...
шит

#99 Re: Понякога моралът трябва да следва закона!

2012-12-07 12:06

#34: Умерено Толерантен - Този закон е недомислен!

Така е заведенията са обществено пространство,НО СА ЧАСТНА СОБСТВЕНОСТ.Собствениците на заведенията преследват една цел и тя е реализиране на печалба,те не са се нагърбили с функции по здравеопазването/въпреки че са инсталирали вентилационни системи/.

klatq

#100 Тема

2012-12-07 12:10

По цял Свят свикнаха да не пушат в заведенията, само ние ли сме най-големите бездарници един нормален закон да приемат и да не можем да го спазваме ????? Сигурно в другите държави са фалирали защото не пушат вътре ... това само един истински селяк може да го каже или помисли !!! Прост народ ще си останем и тва е ...