Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Гост

#726 Re: Re: НЕ на падането на забраната

2012-12-12 22:54

#716: - Re: НЕ на падането на забраната

Колко им плащат и на колко се пенсионират???

Огнян Л.

#727

2012-12-12 22:55

ЧАКАЙТЕ БЕ СМОТЛЬОВЦИ, ЗАВЕДЕНИЯТА НЕ СА БИБЛИОТЕКИ,ЯСНО ЛИ ВИ Е !!! ЗАВЕДЕНИЯТА СА ЗА РАЗВЛЕЧЕНИЕ, ЗА ОТПУСКАНЕ И РЕЛАКС И ЗА БОХЕМИЯ!! КАКВА Е ТАЯ НЕСПРАВЕДЛИВОСТ??!! КАТО ИСКАТЕ ДА ВИ МИРИШЕ НА 'НЕДИМ' СИ СТОЙТЕ У ВАС ДА СИ СЪРБАТЕ ЧАЙЧЕТО И ДА СИ БЪБРИТЕ СЛАДКО С ВУЙНА ВИ!!! А ПЪК АКО СЕ ПРИЕМЕ ПОПРАВКАТА НА ЗАКОНА ,ВСИЧКИ ЩЕ СА ЩАСТЛИВИ И ТАКА ЩЕ Е НАЙ-СПРАВЕДЛИВО!

Гост

#728 Re: Re: НЕ на падането на забраната

2012-12-12 22:55

#716: - Re: НЕ на падането на забраната

"А някой сеща ли се за вредния труд на миньорите? А на тези, които работят в разни химически заводи, нефтени платформи и да не изброявам? Всеки сам определя къде да работи."

Изброените получават компенсации за вредните условия, за разлика от персонала в заведенията който в повечето случаи е минимално заплатен.

Ужас

#729 Re:

2012-12-12 22:56

#704: Пушещ -

Безалкохолното никой не ми го излива насила в гърлото!

Как изобщо ви хрумват толкова несъстоятелни и ирелевантни аргументи...

обикновен човек

#730 не щем скъпи кюфтета

2012-12-12 22:56

А и в крайна сметка като не отиват в малкия кръчмарски безнес тези пари - те остават при хората
така че губят няколко хиляди , а печелят милиони хора!!
Иво

#731

2012-12-12 23:01

Тъкмо се зарадвах, че успяхме да направим трудна крачка към цивилизацията, пък сега по български ще развалим постигнатото.

Гост

#732

2012-12-12 23:01

НЕ НА ЦИГАРЕНИЯ ДИМ!
АЗ

#733 Европата

2012-12-12 23:01

http://boilerroom.tv/live

гледайте как не се пуши в европа...
Огняне

#734 Re:

2012-12-12 23:02

#727: Огнян Л. -

Ти защо си мислиш, че имаш монопол над дефиницията за заведение??? Нека слабохарактерните и пристрастените си стоят вкъщи! Заведенията са за толерантните. Развлечение не за всички е синоним на бавна смърт.

kikooo

#735

2012-12-12 23:05

Абе мен, горките собственици вложиха хиляди левчета за мощна вентилация и разделяне на помещенията НЕ с фикусчета ,столове и т.н. а с остъкление, специални врати и подобни, които са напълно достатъчен изолатор и нищо не се усеща, мога да го кажа със сигурност щото съм бил и от двете страни! ае спрете да говорите глупости ,бе ,само се чудите ква тъпня да кажете,щото явно ви е безинтересен животеца!! еее аман!!

Гост

#736 Re:

2012-12-12 23:05

#727: Огнян Л. -

"ЧАКАЙТЕ БЕ СМОТЛЬОВЦИ, ЗАВЕДЕНИЯТА НЕ СА БИБЛИОТЕКИ"

Смотльо бих нарекъл някой нетен спосор на тютюнопроизводителните концерни.


Гост

#737 Re: Re: Re: НЕ на падането на забраната

2012-12-12 23:12

#726: Гост - Re: Re: НЕ на падането на забраната

Ами кой за каквото е учил- за това му плащат!

Огнян Л.

#738 Re: Re:

2012-12-12 23:12

#734: Огняне - Re:

Сам си противоречиш ,приятелю! Вие непушачите с тази петиция се изявявате точно като дръгия полюс на толерантността!! Ние пушачите сме толерантни спрямо вашите нужди щом пледираме за разделения, докато вие сте много по-крайни искайки света да се върти около вас! Незряла е нацията явно все още за взаимно ужажение на потребностите и интересите, това е което държи за крака и дърпа назад Човешката еволюция! Пак само го каза " Развлечение не за всички е синоним на бавна смърт" - това е амбивалентно, защото се отнася и за нас пушачите ако не схващаш!


Гост

#739 Re: Re:

2012-12-12 23:15

#736: - Re:

хехе- ще го наречеш ти този спонсор защото не можеш да бъдеш ти, нали? Ама какви сме българите- затова сме измислили поговорката за гроздето и лисицата


Гост

#740 Re: Re: Re:

2012-12-12 23:15

#738: Огнян Л. - Re: Re:

"...Ние пушачите сме толерантни спрямо вашите нужди щом пледираме за разделения..."

Проблемът е че са формални и не се спазват.


Гост

#741 Re: Re: Re: Re:

2012-12-12 23:19

#740: - Re: Re: Re:

Е значи претендирайте за СТРОГ КОНТРОЛ И ЖЕСТОКИ САНКЦИЙ ако не се спазва, а не за липсата на такива!

Vanity

#742

2012-12-12 23:19

Going back to smoking in public spaces is complete bullshit!
Стела

#743 Re:

2012-12-12 23:20

#4: Пушач -

Права?! А къде е правото ми на живот, моля? Като си избрал да се тровиш, трови се там, където няма да навредиш на други. Вземи се ограмоти малко за последствията от пасивното пушене и как точно се отразява на здравето и после ми говори за правата си. Никой не те спира да пушиш - пуши си на воля - у дома. То както е тръгнало, след време ще искате да се изхождате на улицата, с извинението, че е ваше право да освобождавате натрупаните фекални маси когато имате нужда от това.


Гост

#744

2012-12-12 23:20

Сериозен пушач съм и подписах петицията за това "ДА НЕ СЕ пуши в заведенията" :) Мъчно ми е обаче, че този народ все още не може да разбере, че на управляващите изобщо не им пука за здравето на народа. Просто това е поредната тема подхвърлена сред народа с цел отвличане на вниманието!!!!!!!!!! Ех, защо сме такива глупаци и докога ще им се връзваме на въдиците??? :(
EX

#745 Re: ЗА ОГНЯН Л. "УМНОТО"

2012-12-12 23:21

#727: Огнян Л. -

Я СЕ ШИБАЙ С ВЪРБОВИ КЛОНКИ БЕ ОГНЯНЕ, СЕДИ СИ ДОМА И СИ ПУШИ ДОКАТО СИ КЪРКАШ ШЛЬОКАВИЦАТА!!!!!!!!!

Peace

#746 Как ще ги стигнем...

2012-12-12 23:23


Малко четиво за ерудираните пушачи, говорещи чужди езици. Наистина ви се отнема свободата да се разболеете от смъртоносна болест или не дай си боже да причините такава на някого другиго. При всички положения сте за оплакване.

НОРВЕГИЯ http://www.gd.no/nyheter/article2798603.ece

ИРЛАНДИЯ (е, малко фалира, вярно, но май не беше заради забраната за тютюнопушене от далечната 2004 г.) http://en.wikinews.org/wiki/Ireland%27s_smoking_ban_a_success_after_first_year

ШВЕЦИЯ http://www.svd.se/naringsliv/rokforbud-pa-krogen-den-1-juni_1052945.svd
Още един пушач

#747

2012-12-12 23:23

От непушачите по-злобни същества няма! Като не искате ми дишате пушека, стойте си в залата за НЕпушачи! Защо не мрънкате срещу 40-годишните автобуси, чиито изгорели газове дишате ЕЖЕДНЕВНО, а циврите, че някой бил изпушил една цигара покрай вас?! Защо не мрънкате за химикалите, които вие и вашите деца консумирате ЕЖЕДНЕВНО с храните, които си купувате от магазина, а? Защо първо не се видите вие колко сте насрани, пък тогава да плюете другите?! То бива злоба, ама като нашенската никъде няма!
Стела

#748 Re: Re: Re:

2012-12-12 23:30

#738: Огнян Л. - Re: Re:

Как е възможно да говориш за толерантност, когато става въпрос за основното човешко право - правото на живот. Нямаш право да вредиш на останалите, ти това осъзнаваш ли го? Пушачите съвсем съзнателно вредите на околните. Не се съобразявате, че до вас спи дете - запалвате си цигара съвсем спокойно. За каква толерантност ми говориш?? Не бива да се толерира съзнателния акт на вреда към околните. Това е толкова просто!!

dass

#749 Re: Re: Re:

2012-12-12 23:31

#738: Огнян Л. - Re: Re:

То и пикаенето в тоалетната е ограничаване на свободата. Отишла съм аз на заведение, видиш ли, допикало ми се, а те ще ме карат да ставам от масата, да си прекъсвам яденето и пиенето и да ходя в някаква си тоалетна! Ми в тоалетната е студено, неприятно, мирише, понякога и опашка има, а хартия няма... ужас. На масата искам да си пикая пък. Ми че аз няма да им пия бирата като ще ме карат да ставам на всеки половин час и пак ще им падне оборотът.


Гост

#750 Re:

2012-12-12 23:31

#747: Още един пушач -

Точно! А какви храни ядем? Какви напитки? Чистият въздух навън?