Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Не на връщането на цигарения дим в заведенията

briz_42

#676

2012-12-12 20:46

Бойко Борисов <primeminister@government.bg> Това е Е-mail на Бойко Борисов. Пратих му писмо със следното съдържание: "Г-н Борисов, готвя се за шести път да гласувам за ГЕРБ. Но ако позволите кръчмарите да управляват България, повече няма да гласувам за Вашата партия."

Нека всички, които са против тютюнопушенето, да го затрупат с подобни писма.

лук

#677 Re:

2012-12-12 20:51

#3: Гост -

Да пуши или не ОК, ама къде и на кого да пречи вече ми е лично доста важно... Съпоставимо да Онанира на улицата щото му кеф

Karra

#678 Re: Re:

2012-12-12 20:53

#662: Един от вас - Re:

Просто няма да има заведения, в които няма да се пуши... А ако все пак някъде има такова заведение, то или ще е на лелината си, или ще е сладкарница  с тичащи и викащи малки деца, където човек не може да си чуе приказката.

Фичо

#679 Заведенията и цигарения дим

2012-12-12 20:55

Доста се говори как на бранша им е намаляла печалбата и т.н.
Всяка вечер се тръбят глупости по всички телевизии в новините. Досега не съм видял една телевизионна камера да влезе в някое заведение вечер, да видят че всичко е препълнено. Всички заведения в София са препълнени. Трябва да си направиш резервация или да чакаш да влезеш. Така беше преди забраната, така е и сега.
Не знам как ги отчитат тези загуби от заведенията при положение, че са пълни през цялото време.
Много ми е чудно какви интересни гонят желаещите да се върне старото положение.
Всички ми познати пушачи и не пушачи предпочитат сегашното положение.
Детелина

#680 Re: По-добър живот за теб и мен!

2012-12-12 20:58

#673: Ивайло Горанов - По-добър живот за теб и мен!

Ами кой ти пречи.Иди в кафене за непушачи или си пий кафето в залата за непушачи и няма да дишаш тютюнев дим. Но бензинови изпарения и всякакви други боклуци ще дишаш. Хайде дишай си със здраве.

sav

#681 Благодаря

2012-12-12 20:58

Невен

#682 Re: Заведенията и цигарения дим

2012-12-12 20:59

#679: Фичо - Заведенията и цигарения дим

Кои са тези пълни заведения? Кажи и аз да ги посетя, че аз виждам само празни.

Marina

#683 Re:

2012-12-12 21:01

#1: ivo_rachev -

Iskam da se spazvat moite prava na nepu6a4,da ne miri6a na katun kogato izlqza ot zavedenie.ps Bogatite ve4e ne pu6at, a pu6at tezi ,koito pla4at ,4e ne im stigat parite i 4akat nqkoi da gi opravi.

smoke

#684 Re:

2012-12-12 21:08

#648: Бойко Овчарски -

Да се замислим наистина: очертали са им кръг и те се въртят в него като стадо овце.

Аз съм пушач и уважавам избора на всеки човек да НЕ диша тютюнев дим. И не разбирам защо заради моя избор, да го правя, трябва да бъда избутван навън на -20 градуса, да бъда наричан "напаст", "наркоман" и всякакви подобни епитети от хора, които се възприемат за "цивилизовани" и "културни" само, защото не пушат.

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2012-12-12 21:13



Гост

#686 Re:

2012-12-12 21:15

#1: ivo_rachev -

i az neiskam negri ama ima


Гост

#687 Re:

2012-12-12 21:16

#676: briz_42 -

Да ти имам акъла..... Заслужаваш си мизерията тогава.

барман

#688

2012-12-12 21:22

Работя в заведение и за първи път тази зима ходя с удоволствие на работа. Приятно топло и уютно, а не задимено и студено течение от вентилацията. Дори клиентите пушачи споделят, че така се чувстват по-добре. Нека господа депутатите да помислят и за нас,предимно млади момичета и момчета, на които се налага да работят по много часове всеки ден в тези "пушални".
Деси

#689 " Не" На цигареният дим тоново по заведенията!!

2012-12-12 21:23

Дано да успеем с петицията!! " Не" на цигареният дим отново по заведенията!! Тази крачка назад, ще бъде крачка назад също и по нашия път към присъединяване към Европейския и цивилизован свят!
anaid

#690 Re: От: Йоана Пенчева Относно: Не на дима в живота ни. До: null Изпратено на: Сряда, 2012, Декември

2012-12-12 21:24

#1: ivo_rachev -

От: Йоана Пенчева
Относно: Не на дима в живота ни.
До: null
Изпратено на: Сряда, 2012, Декември 12 12:58:35 EET


Здравей,
Както вероятно знаеш, пълната забрана срещу тютюнопушене на затворени обществени места е на път да бъде да бъде осакатена, заради силния натиск, който оказва лобито на производителите и дистрибуторите на цигари.
Ако не искаме зловонните димни завеси отново да съпътстват нашите обяди и вечери в ресторанти и в други обществени заведения, трябва да покажем, че има хора, които не приемат да се прави стъпка назад и са готови да направят нещо повече от това да се възмущават в интернет от нерешителността на управляващите.
Събираме се на 13-ти Декември, четвъртък, 14,00 часа, входа за депутати откъм бул. Дондуков в сградата на бившия Партиен дом.
Знаем, че е в работно време, но тогава заседава Комисията по здравеопазването към Парламента и присъствието на хора под техните прозорци е единственото действие, което може да им попречи да отменят пълната забрана.
Ние ще бъдем там... и всеки друг, който дойде жертвайки обедната си почивка, ще даде безценен принос към каузата да продължаваме да дишаме свободно и да не миришем.
Поздрави,
Павел, Гергана, Краси, Методи, Стефан, Иво, Ева, Петя, Любо, Вили и още много други, на които ни писна постоянно да ни връщат назад и да ни принуждават да се храним в дим, да танцуваме в дим, да живеем в дим.
Подкрепете и петицията, която ще бъде още един важен аргумент в борбата:      -ЕТО ТЕЗИ ХОРА ИМАХА НАГЛОСТА ДА МИ ИЗПРАТЯТ НЕПОИСКАНО СЪОБЩЕНИЕ,МОЯТ ОТГОВОР КЪМ ТЯХ Е:

Мога ли да попитам кой ви даде емейл адреса ми и с какво право си позволявате да пишете и да ме занимавате(а и не само мен).То хората нямат пари за храна,а вие сте тръгнали за глупости да протестирате.Който иска да пуши си пуши...след като е забранено,защо продават цигари по магазините...?...Сякаш всяка вечер сте по заведения и по цял ден сте на кафе...а какво да кажат пушачите...?Загрижили сте се и вие и здравната министърка за здравето на българите....ами ние ще умрем от глад и болести причинени от стрес, дами и господа....,не от тютюнев дим.Всеки решава сам за себе си....,но поне като излизате на протест,направете го за нещо съществено!

собственик

#691

2012-12-12 21:24

Имам малко кафене, но въпреки това смятам тази забрана за добра. Сега в помещението е по-топло и приятно, дори за пушачите, които нямат нищо против да излизат навън за по цигара.
Що се отнася до оборота,той пада отпреди две години заради кризата. Забраната не ми вреди на бизнеса. Вреди ми неспазването и от конкурентни кафенета, които знаят, че инспекторите нямат възможност да следят за пушачи, особено вечер.В тази връзка смятам, че контролът трябва да се затегне, като за спазването на забраната трябва да следи всеки "редови" полицай. Все пак полицаите са доста повече от здравните инспектори.
клиент

#692 Re:

2012-12-12 21:24

#685: -  ва е

Според мен "кризата" е в самия теб. Има заведения, които не само, че оборота не  падна а напротив увеличи се многократно през тези две години. Не се учудвам изобщо, че не ти върви, при положение, че не се замисляш какво причиняваш на твоите клиенти, които пушат на снега пред твоето заведение на минусови температури, а ти си се втренчил в конкурентите си, които се отнасят с уважение към клиентите си. Тези, които знаят да ценят избора на своите клиенти не ги "хваща кризата", като такива, като теб.


Гост

#693

2012-12-12 21:25

Преди повече от 6 години заради подобна забрана /в Германия/ отказах цигарите и сега ама даже хич не ми пука, че в резултат на това на някого печалбите му били намалели!
I az sym pushach

#694 Re:

2012-12-12 21:26

"Искам след 22 часа в заведенията да се разрешат чекиите! Всичко друго е ограбване на моята свобода! Искам да мога да си лъскам в баровете след 22! Не мога да лъскам навън, защото ми е студено. На който не му харесва да му свършват в лицето и върху яденето, да не ходи по ресторанти след 22. Моята свобода е нарушена, ако няма поне стая за чекиджии. Защото аз не мога да издържа 2 часа в затворено място без да си ударя една. Не мога да прекарам приятна вечер с приятелите ми нечекиджии, ако не си ударя поне 20 чекии на масата! Аз вече се съобразявам като не лъскам в тролея и в театъра, затова трябва да ми бъде разрешено след 22 часа поне в ресторанти да си лея спермата на воля. Защото това е моята свобода!"

#4: Пушач -

 

i az pusha no i ****

#695 Re: Re:

2012-12-12 21:29

"Искам след 22 часа в заведенията да се разрешат чекиите! Всичко друго е ограбване на моята свобода! Искам да мога да си лъскам в баровете след 22! Не мога да лъскам навън, защото ми е студено. На който не му харесва да му свършват в лицето и върху яденето, да не ходи по ресторанти след 22. Моята свобода е нарушена, ако няма поне стая за чекиджии. Защото аз не мога да издържа 2 часа в затворено място без да си ударя една. Не мога да прекарам приятна вечер с приятелите ми нечекиджии, ако не си ударя поне 20 чекии на масата! Аз вече се съобразявам като не лъскам в тролея и в театъра, затова трябва да ми бъде разрешено след 22 часа поне в ресторанти да си лея спермата на воля. Защото това е моята свобода!"

#684: smoke - Re:

 


Гост

#696 Re: ТВЪРДО НЕ НА ТЮТЮНОПУШЕНЕТО

2012-12-12 21:30

#22: yaniyakov - ТВЪРДО НЕ НА ТЮТЮНОПУШЕНЕТО

По-голям селяндур от теб едва ли има.Като искаш да не ти дими никой стой си в колибата на село!

 


Гост

#697 Re: gla fanesh

2012-12-12 21:31

ВВ

#698 НЕ на падането на забраната

2012-12-12 21:39

А някой сеща ли се, че заведенията, всъщност са и работни места?! Ред нормативни актове (уж) гарантират здравословна работна среда на всички в тази държава. Да, всеки може да си остане вкъщи, ако не иска да го опушват и да ходи вмирисан, но работещите там нямат избор. Дори да е пушач един барман или сервитьор, не е допустимо часове наред да работи при условията, които бяха факт до преди 01.06. Това е всичко друго, но не и цивилизовано и напредничаво.

Гост

#699 Re: Не на връщането на цигарения дим в заведенията

2012-12-12 21:41

#2: Вилия Великова - Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Цигареният дим да Ви е най-големият проблем в нашата мила татковина...а има и лесно, стойте Вие на студено, а пушачите да си пушат на топло...

Гост

#700 Re: Re: Re:

2012-12-12 21:44