Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Не на връщането на цигарения дим в заведенията

ПЕТИЦИЯ ЗА ПУШЕНЕ !!!

#626 и пушачите искат петиция !! ЗА ВРЪЩАНЕ на залите за пушачи и не пушачи !!! къде е нашата петиция ???

2012-12-12 18:58

и пушачите искат петиция !! ЗА ВРЪЩАНЕ на залите за пушачи и не пушачи !!! къде е нашата петиция ???

Гост

#627 Re: и пушачите искат петиция !! ЗА ВРЪЩАНЕ на залите за пушачи и не пушачи !!! къде е нашата петиция

2012-12-12 19:10

в

#628 Re: Въпрос ?

2012-12-12 19:15

#618: вапроско - Въпрос ? 

 Защото в заведенията предлагат храна, не предлагат цигари. И пушачи и непушачи имат свободен достъп в заведенията и могат да си поръчват всичко, което заведението предлага. Аз още не съм видяла заведение да предлага цигари в менюто си!!!!!Но защо ли и аз си чупя пръстите да пиша при положение, че пушачите никога няма да разберат. Те просто са заслепени от жаждата за никотин и  не разсъждават трезво. Нима на вас ви е приятна миризмата на цигари, нима ви е приятно да се намирате в облаци дим,  толкова ли са ви се притъпили сетивата от това пушене, замислете се малко!


Гост

#629

2012-12-12 19:17

Активен пушач съм,но съм за забраната.
Дидо

#630

2012-12-12 19:17

Без дим в заведенията!
Пуша4

#631 Re:

2012-12-12 19:19

#4: Пушач -

Ваше право е да пушите, но има места, на които това трябва да е забранено. Както е забранено хората да шофират употребили аклохол. Аз съм пушач от 17 години и предпочитам в затворени, обществени места да не се пуши. Ще свикнем с това, както и с всяко друго нещо - всичко е до навик!

НЕПУШАЧ

#632

2012-12-12 19:19

Аз съм непушач и не посещавах обществени заведения точно заради пишачите!Сега посещавам повече от преди и не съм само аз. Много сме и да не ни игнорират като клиенти ресторантьорите.Биснесът вместо да помисли как да привлече повече клиенти с конкуренти качествени услуги само хленчи.ПУШАЧИТЕ ИМАТ ЗАДЪЛЖЕНИЯ ,НО НЕ И ПРАВА!
Радостина

#633

2012-12-12 19:19

Подкрепям
Изберете псевдоним

#634 Тема

2012-12-12 19:19

Ако върнат пушенето в заведенията, повече няма да ги посещавам и да си давам парите там!!!
smoke

#635

2012-12-12 19:20

Аз съм пушач и подписвам тази петиция, за да покажа, че уважавам избора и правата на всички непушачи.
А вие уважавате ли моите?

Гост

#636

2012-12-12 19:20

Вместо да вървим напред ние за пореден път се връщаме назад, ако падне забраната. Какво ли си мислят чужденците за нас, по-точно за правителството - управлява иди ми-дойди ми. СРАМОТА! То не че и ние не мислм така за управляващите, те ни го доказват ежедневно...!
Дидо

#637 Re:

2012-12-12 19:21

#4: Пушач -

Само ти ли имаш права ние нямаме ли ти така и така гълташ пушек нищо не ти пречи да стойш от вън гълташ твоя гълташ на колите сам си си избрал да си пушач съобразявай се тогава


Гост

#638 България без дим!

2012-12-12 19:22

Възмутена съм! Как не искат и не искат да бъдем цивилизовани и култувни хора. Хората, които позволяват отмяната на забраната са меко казано "лекета" и назадничеви, зависими от пороците си хора. Надявам се хората да бъдат по стриктни първо в опазването на закона (да няма отмяна) и второ със спазването му. НЕ ПУШЕТЕ НА ОБЩЕСТВЕНИ МЕСТА. Имайте съвест!

Гост

#639 АД

2012-12-12 19:23

Пушачите са напаст!

Гост

#640 Re: Re: и пушачите искат петиция !! ЗА ВРЪЩАНЕ на залите за пушачи и не пушачи !!! къде е нашата пет

2012-12-12 19:27

#627: - Re: и пушачите искат петиция !! ЗА ВРЪЩАНЕ на залите за пушачи и не пушачи !!! къде е нашата петиция

Е браво, преди 2 седмици във фирмата в която работя имахме гости от Австрия, Холандия и САЩ- общо 7 души. Отидохме в ресторант- много известен и скъп, след вечеря те попитаха къде е залата за пушачи и им се каза- ВЪН. Опулиха се, не повярваха, накрая казаха да си тръгваме. Ами наистина ресторанта изгуби доста пари от нас като клиенти, понеже щяхме да седим още поне 2 часа и мноооого ядене и пиене да се излее. Хората не искаха да пушат по време на ядене, а след това да запалят по 1 цигара. И да- от тези 7 души пушиха 5 /2-ма не/. Казаха, че такова нещо имало вече в много малко страни- останалите държави са го разрешили цивилизовано с такива зали. Ама нали тук сме по-католици и от папата... И накрая да добавя- хората са шефове на големи фармацевтични фирми, повечето доктори, а не мангали от мангалистан. Честито бедни ми българино- дреми на 1 салатка и 1 кюфте цяла вечер в ресторанта и на 1 водка Савой, но без дим.


Гост

#641 Re: blabla

2012-12-12 19:27

#1: ivo_rachev -  

 Колко предприятия се закриха и квалифицирани хора остана без работа? Сектори като енергетика и телекомуникации, железници, оръжейните заводи и др. които са гръбнака на икономиката на една държава. Ресторантите ли са най-важния отрасъл за България? Защо не коментират това, че плащат за 4 часов раб. ден, но се работи по 12часа, не издават фискални бонове, лъжат в грамажа на храните и в качеството им? Ако на една улица има 5 заведения и не се пълнят ще останат 2 или 3 които са най-конкурентни и проблема се решава. Най-лесно е да препродаваш напитки с висока надценка.

mimi

#642

2012-12-12 19:28

Най-нормалното нещо е да НЯМА тютюнев дим в затворени помещения.

Гост

#643

2012-12-12 19:29

Напротив, пушач съм. Но работя в заведение, където тютюневият дим се просмука навсякъде и дори на мен, като пушач, ми беше противно да дишам този въздух.
Иван

#644 Re:

2012-12-12 19:31

#4: Пушач -

Имаш право да пушиш, но не и да тровиш.Видяхме за две години, че варианта със зали за пушачи и непушачи НЕРАБОТИ. И моляте, не се хаби да спориш. И още нещо: Как се нарича човек пристрастен и постоянно приемащ дадено психотропно вещество? НАРКОМАН. Какво правим ние? Спорим с наркоман дали да му легализираме дрогата. Е много ясно, че ще казва на черното бяло до последно! Добре, че има и здравомислещи пушачи, които са ЗА забраната! Браво

Ирена

#645

2012-12-12 19:34

Аз пуша, но от както приеха законът ми е много добре. Не ми пречи да изляза и да изпуша една цигара. Мразя да ми е задимено или да ми димят докато се храня, да се моля на келнерът да ми почисти пепелникът. Категорична съм,че в заведенията за хранене не бива да се пуши!!!
свобода

#646

2012-12-12 19:34

Отмяната на този закон ще бъде най-голямата грешка на това правителство,трябва ли отново обществото да се обединява и надига с/у неправилните решения на депутати,избрани от нас,гласа на мнозинството.Това е поредният абсурд.
Надявам се,разума на управляващите да надделее.
Stephanie

#647 Re:

2012-12-12 19:36

#7: bubo - Много си зле, пушачите не искат в заведенията да се пуши навсякъде. За да не се вреди на здравето на околните имаше закон във всяко заведение да има зала за непушачи.Това се направи,за да няма дискриминация спрямо непушачите, а сега дискриминацията е към пушачите. Не мисля че е редно да бъдат отправани подигравки като твоите към хора, които страдат от тази или коя да е друга зависимост. Много хора дори и да искат трудно се справят с пороците си- цигари,повечко храна и др., при много хора насилствената забрана е психологически пагубна.Сега доста пушачи прекарват доста време на вън в студа, което е доста по-опасно от непушач да стигне до залата за непушачи. Когато заведенията вложиха солидни суми за тези зали мислиха за твоето здраве, а сега много заведения фалират заради смешките,които незапознати или по незнаино каква причина злобни хора като теб, които с лека ръка дискриминират другите, подиграват с с проблемите им и създават петиции като тази. Искрено ти пожелавам децата ти  да нямат  никакви проблеми, заради който да стават обект на дискриминация.

Бойко Овчарски

#648

2012-12-12 19:38

Хората на запад, които искат да пушат излизат от заведенията и си пушат, но имат една неразбираема за нас черта - спазват законите. Даже пред заведенията има очертани области на тротоара, където се пуши и когато пушат дори линиите не настъпват. Да се замислим?!?
n_d_

#649 НЕ НА ТЮТЮНОПУШЕНЕТО НА ОБЩЕСТВЕНИ МЕСТА!!!

2012-12-12 19:42

Нека поне този път, както се казва "да не се изсерем на метеното". НЕ НА ТЮТЮНОПУШЕНЕТО НА ОБЩЕСТВЕНИ МЕСТА!!!
ГАЙ ФИЪРИ

#650

2012-12-12 19:43

Започнете да готвите вкусно и в нормални порции,не притопляйте замразени полуфабрикати,не сервирайте студено кафе без каймак,в чаша с червило по ръба,инвестирайте в артистична програма ,атмосфера,добри готвачи и обслужващ персонал от професионалисти,а не от събрани от кол и въже ученици,съкратени и други с нечленоразделна реч индивиди.Може и да ви се дигне оборота!А може би трябва да си фалирате ,тъй като нямате вкус за друго освен за мазна чалга,тютюнев дим,блудкав алокохол ,и сухи панирани замразени боклуци от Кауфланд.Какво се очаква от хора ,които истискват кетчуп върху недопечена подметка,която наричат пица.Това сте вие помияри,с помиярски вкус,гордо определящи се като собственици на заведения.Нямате капацитет да стържите скарите на западните заведения ,камо ли да давате ъкъл кое как да става в БГ.