Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Не на връщането на цигарения дим в заведенията

<<<--->>>

#551 Защо НЕтрябва да се връща пушенето в заведенията!

2012-12-12 13:20

Аз съм пушачка, но пуша предимно на открито и съм против връщането на цигарения дим в заведенията. Не искам да гълтам пушека на още 60 човека и да хвърлям дрехите си директно за пране като се прибера. + това така се ограничава количеството изпушени цигари и няма опасност от така наречения "chain smoking" ефект. Смятам, че е редно законът да се запази и въпреки, че всички пушачи "реват", че са дискриминирани фактите сочат, че на никой никога нищо не му е станало от "НЕпушене". Обратното няма нужда да го коментирам.


Гост

#552 Re: Цигарения дим

2012-12-12 13:22

#533: Анонимен - Цигарения дим

v germaniq se pushi v zavedeniqta

Ники

#553 Re: ТВЪРДО НЕ НА ТЮТЮНОПУШЕНЕТО

2012-12-12 13:23

Pettya

#554

2012-12-12 13:25

Мисля , че е недопустимо нормален здравомислещ човек да претендира за отмяна на забраната за тютюнопушенето на обществени места...Особено след като е очеваден положителния ефект от същата.Искренно се надявам , че се касае за рядки индивиди със закостеняло и ограничено мислене , на които липсва елементарно гражданско чувство!

sharky

#555

2012-12-12 13:30

Ако отменят закона ще покажем две неща:
-пред Европа , че всеки закон е за 2 седмици
-от българите като нация нищо не става

Гост

#556

2012-12-12 13:32

НЕ на цигарения дим... НЕ на тютюнопушенето!
Бакалов

#557 Re:

2012-12-12 13:35

#538: Абед -

"Със забрани никога нищо хубаво не е било постигнато. Хубавото се постига с взаимен респект и с гарантирано право на личен избор."

Евала! От стотиците злобни и егоистични коментари от пушачи и непушачи с капаци на очичките, един човек да се намери с по-напредничаво мислене!

 

 


Гост

#558

2012-12-12 13:47

пълна подкрепа
непушача

#559 Re:

2012-12-12 13:49

#4: Пушач -

да,ама преди да вляза в малката и забутана зала за непушачи, трябва да премина през голямата зала за пушачи.. което обезсмисля всичко.. а и може ли да кажете къде е разделението на зали в дискотеките и нощните клубове?


Гост

#560

2012-12-12 13:49

Заведенията са пълни и много по-приятни от преди. Правото да тровиш другите НЕ е право, а безотговорност към обществото и закона.

Гост

#561 Re: Аз не искам отново дим в заведенията!

2012-12-12 13:52

#513: - Аз не искам отново дим в заведенията!

Ти имаш ли представа, че 1 кутия цигари излиза от завода на цена до 2.50 лв, а после се продава по 4.70??? Излиза, че с данъците и акцизите от 1 кутия цигари на теб ти плащат здравните осигуровки. Помислете малко преди да пишете глупости. Относно петицията- няма да я подпиша, понеже като съм с децата аз решавам в кое заведение и в коя зала да ги заведа, а ако съм с приятели- пак аз /ние/ решаваме за същото. Останалото е ограничаване на правата!

Димитър

#562 Re:

2012-12-12 14:18

ти нямаш права, ти си престъпник. Не с това че пушиш, а с това че пушиш на обществени Места

#4: Пушач -

 

Жеко Колев
Сливен

#563 Цигарите са не толкова силен, но МНОГО УПОРИТ НАРКОТИК

2012-12-12 14:23

ЗАМИСЛЕТЕ СЕ НАД ТОВА ДРАГИ ПУШАЧИ, МОЖЕ ДАЖЕ И ЗА ВАШЕ ДОБРО ДА Е ЗАБРАНАТА.
ВСЕКИ ПУШАЧ МЕЧТАЕ ДА УСПЕЕ ДА ГИ ОТКАЖЕ (ПОНЕ ТАЙНО В СЕБЕ СИ). УСПЕХ.

bluefox

#564 Re: Като цяло-всички тук сте много зле....

2012-12-12 14:31

#540: Гергана Димитрова - Като цяло-всички тук сте много зле....

Супер Гери, браво! Ако повече мислеха, като теб положението щеше да е различно,но сега, не знам кое ще е по-подходящо 'надежда всяка оставете' или 'надеждата умира последна'...


Гост

#565 Re: Като цяло-всички тук сте много зле....

2012-12-12 14:31

#540: Гергана Димитрова - Като цяло-всички тук сте много зле....

Уважаема Г. Димитрова,

с голям интерес прочетох всичко което сте написала. И съм съгласен, нека да бъдем единен народ, нека бъдем задружни и да започнем да се самосъзираме както такъв. Защо да не започнем от пушенето на обществени места. Това е един достатъчно добър повод да се разбудим.


Гост

#566 Re: Пушенето след 22ч.

2012-12-12 14:32

#17: Иван - Пушенето след 22ч.

Не, г-н Иван, искаме да отворят отново басейна за пикаещи, а Вие си стойте в басейна за непикаещи...


Гост

#567

2012-12-12 14:35

Не на цигарения дим !!!
Нета

#568 Нека по-цивилизовано!

2012-12-12 14:38

Защо това се превърна проблем №1 на българите? Защо няма такава петиция с толкова подписи при вдигане цени, данъци? А в защита на майките, пенсионерите.... Хора, ОСЪЗНАЙТЕ СЕ!!! Отново народа е разделен на 2. Толкова е просто- има заведения за пушачи и заведения за непушачи- всеки има свободен избор къде да отиде. Разбира се сладкарници и заведения за бързо хранене- без дим!!! Но има толкова хубави ресторанти и заведения, където има отделни зали. Аз съм ЗА ПО-СТРИКТЕН КОНТРОЛ по самите заведения, дали работят вентилаций и т.н. Но след като в повечето страни има такъв контрол и отделни зали- няма какво да се правим на по-католици от папата. Ами и на мен не ми е приятно на спирката да ми дишат дим в лицето, но също така не ми е приятно и разни стари автобуси и таралясници над 15 години да ме обгазяват също. Това не е повод да искам да се спрат от движение тези превозни средства. Още повече съм на мнение, че съм подложена на цигарен дим макс. 1 час на ден- ако отида в заведение за пушачи, а мръсния въздух в София го дишам 24 часа 40 години вече. Нека поискаме по-строг контрол в заведенията, а не да се занимаваме с глупости. Нека покажем, че сме цивилизован народ, а не дърлещи се мангали!

Гост

#569

2012-12-12 14:40

Заведения са по-чисти, по-приятни и може да се диша нормално. Има достатъчно места на които човек може да пуши ако желае, частни събирания, градини, обособени кабини и т.н.
Жеко Колев
Сливен

#570 Re:

2012-12-12 14:42

Гергана Димитрова:

"тютюнопушенето ни е НАЙ-МАЛКИЯ ПРОБЛЕМ"

Категорично не съм съгласен - повсеместното и нетолерантно тютюнопушене е вплетено и свързано с ЛОШАТА СОЦИАЛНА И ЗДРАВНА КУЛТУРА НА НАШИЯ НАРОД.

И ВСИЧКИ НЕГАТИВИ КОИТО ИЗБРОЯВАТЕ (ВКЛЮЧИТЕЛНО МИЗЕРИЯТА В ПОЛИТИЧЕСКИЯ И ОБЩЕСТВЕН ЖИВОТ) СА СВЪРЗАНИ С ТЕЗИ ПРОВАЛИ В СОЦИАЛНОСТТА И КУЛТУРАТА НА БЪЛГАРИНА.  АКО ДАЙ БОЖЕ СЕ СПАЗВА - ТОЗИ ЗАКОН МОЖЕ ДА Е КРАЧКАТА КЪМ ПОДОБРЯВАНЕТО И НА СОЦИАЛНАТА КУЛТУРА НА БЪЛГАРИНА.

Цигарите са не толкова силен, но МНОГО УПОРИТ НАРКОТИК

ЗАМИСЛЕТЕ СЕ НАД ТОВА ДРАГИ ПУШАЧИ, МОЖЕ ДАЖЕ И ЗА ВАШЕ ДОБРО ДА Е ЗАБРАНАТА.

ВСЕКИ ПУШАЧ МЕЧТАЕ ДА  УСПЕЕ ДА ГИ ОТКАЖЕ (ПОНЕ ТАЙНО В СЕБЕ СИ). УСПЕХ.


Гост

#571

2012-12-12 14:49

Един смислен закон е на път да бъде потъпкан в името на няколко спечелени гласа за изборите
ГОСПОД

#572 Re:

2012-12-12 14:54

Хайде без мелодрами. Убеден съм, че повечето от Вас ползват ежедневно превоз под формата на лично МПС или обществен транспорт. Защо не направите петиция да бъдат забранени? Слепи ли сте за облаците дим или внезапно губите обоняние, когато точно на Вас Ви трябва този превоз? 
Ползвате ли дезодоранти? Стига бре... А за дупката в озоновия слой да сте чували и последиците от аерозоли?
Мога да Ви дам десетки такива примери, но го намирам за излишно. 
Когато човек не харесва дадено място просто не го посещава, нали знаете? Искате пушачите да не Ви натрапват дима, а защо по дяволите смятате, че Вие трябва да им натрапите Вашето присъствие? По-хора ли сте от тях?Наркотична зависимост? Краставици на таркалета. Самите Вие според гореописаните примери проявявате будно гражданско съзнание и изригвате в борба за права, само КОГАТО ВИ ИЗНАСЯ!
Ако случайно не съм прав - докажете ми Вашият здравословен за Вас и майката природа живот и обещавам не да спра да пуша, а да Ви подкрепя с пълни сили. Един глас в повече нищо не е, но това ще Ви е само оправданието. Жалка родна картинка... Петиции и правда по интереси. Пфу!

Непушач

#573 Re:

2012-12-12 14:55

#4: Пушач -

Първо се научи да пишеш, тогава слагай коментари. Никой не отнема правата на пушачите, а в случая се защитават правата на непушачите! Ако искаш пуши навън или у вас! Самото право да пушиш никой не ти го отнема! Защо не настоявате да се пуши и на бензиностанции! Който иска да се трови да трови само себе си, без да вреди на останалите!


Гост

#574

2012-12-12 14:59

Не искам децата на България да живеят в ориенталска държава.
Според мен забраната на тютюнопушенето на обществени места е малка стъпка в правилната посока. Нека заедно да я превърнем в първата крачка към едно по-добро за всички българи бъдеще.

Гост

#575

2012-12-12 15:05

Cql svqt shte ni se smee ako se otmeni zabranata!