Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Не на връщането на цигарения дим в заведенията

мариана

#3976 Re: Re: Re: с какво право ?

2013-08-19 14:38

#3975: sima nikolova - Re: Re: с какво право ?

точно така правилно.бездимните много ни подценяват какво си мислят че не можем да съберем две с две.толкова ли са наивни и плоски.за доста неща им доказахме че не стоят така както те се опитват да доказват.особенно тяхната гуру Гешанова която през която и телевизия да е минала е изсипала куп лъжи.като я поканиха да дойде на експеримента с двата гаража, пушачите и колата с работещ двигател защо не дойде.щяхме да я видим как за 15 минути щеше да се пренесе в отвъдното.добре е казал народа ни за такива: "търчи лъже"


Гост

#3977 Re: Re: Re: Re: с какво право ?

2013-08-20 04:35

#3976: мариана - Re: Re: Re: с какво право ?

разследване опровергава лъжите на "България без дим"това е истината за збраната в Е.С.

забележка: в Гърция и Македония забраната е отменена от месец юли т.г.

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/1174969_10200467523154515...


Гост

#3978

2013-08-20 07:49

Айде стига популизъм и балканска простотия, моля ..господа Депутати

или сте платени от тютюневите концерни ..?
anjela

#3979 Re:

2013-08-20 11:17

#3978: -

досега по голяма глупост не бях срещала.пука им на тютюневите концерни дали се пуши в заведенията или не.техните продукти и така се продават добре."продукцията на "Булгартабак" е 96% предназначена за износ именно от това те печелят а не от жалките 4% процента за вътрешния пазар.досега никой не е спрял производството на цигари нито Блумбърг нито Гешанова нито пък тази фалшива международна организация която уж се бори с тютюнопушенето.и никой не е в състояние да го спре докато има пушачи ще има и концерни това е държавна политика на много страни производителки на цигари.това разните жалки организацийки противници на пушенето много добре го знаят но-"за каквото и да ти говорят да знаеш че става дума за пари" в случая за много пари.

михаела стоянова

#3980 през зимата на ресторант зад граница!!

2013-08-21 12:10

истина е зимните празници много българи ги прекараха в Гърция, Македония и Сърбия именно заради забраната за пушене в заведенията.самата забрана е пряка и неправомерна намеса в частните ресторанти, барове и кафенета.пречи се на техните собственици да ползват пълноценно своите имоти.след като забраната изгони пушачите от ресторантите те намериха радикално решение на проблема-започнаха да ходят у съседите ни.кой губи от забраната естествено ресторантьорите в частност и държавата като цяло.никой не може да се обижда на това че пушачите търсят заведения където да влизат със самочуствие да бъдат добре приети, а не изхвърляни на студа като просяци.

Гост

#3981 Re: през зимата на ресторант зад граница!!

2013-08-22 06:35

#3980: михаела стоянова - през зимата на ресторант зад граница!!

Вие не сте ли чували, че истината обикновено е някъде по средата, бре?
И сегашната ситуация, при която практически може да запалиш цигарка навсякъде, и плановете за тотална забрана да се пуши на закрити обществени мяста, са еднакво неуместни, дори и само заради това, че са твърде крайни. А от люшкане между една и друга крайност келепир няма.
Уважаеми войнстващи непушачи, аз пуша, но смрадливите български кръчми ме отвращават не по-малко, отколкото вас. Съгласен съм, че трябва да се вземат мерки да се ограничи дискомфорта и вредата, които вие понасяте заради моя вреден навик. Но не съм съгласен всеки път, когато искам да запаля, да излизам на улицата, особено зимъска. Тогава просто няма да ми видите очичките на непушаческите си соарета. Сигурно ви е все тая. На мен също ме е все тая за вас, но това не значи, че ми е все тая за правото ви да ходите, където си искате и да дишате чист въздух.
Не съм съгласен също така ВИЕ да решавате дали АЗ ще се тровя или не, както и не съм съгласен аз да решавам дали да тровя вас.
За всяко едно решение е нужен дебат, скъпи сънародници. Понякога е за полезно да спреш да плямпаш и да чуеш какво ти дума онзи отсреща. Не вреди, ако понякога се опитваш да влезеш в кожата на опонента си. Компромис не е обидна дума. А вие, типично по български, се опитвате да наложите собственото си мнение като най-мъдро и меродавно. Вслушайте се какво мислят и другите, не сте нито единствени, нито най-умни.


Гост

#3982 Re: Re: през зимата на ресторант зад граница!!

2013-08-22 07:01

#3981: - Re: през зимата на ресторант зад граница!!

Простотии, простотии, простотии. И от пушачи и от непушачи. Най-лесното е тотално да забраниш нещо. Или обратното. Решение има, което да удовлетворява и двете страни, ама никой не го търси. Защото в случая не грижата за хората е водеща, а егоизмът - да стане така, както на мен ми е удобно, на другия - майната му!
"Живей така, както ти харесва, но не пречи и на другите да правят това!"

anjela

#3985 Re: Re: Re: Re: през зимата на ресторант зад граница!!

2013-08-24 12:51

значи федералния съд в Германия намери основателни причини да отмени забраната за пушене а ние не можем.пак станахме по големи католици от Папата.вижте това.
http://www.crimes.bg/%D0%B2-%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%BE%D1%82%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%85%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D1%82%D1%8E%D1%82%D1%8E/4572
Асоциация на пушачите в България.

#3986 Re: Re: Re: Re: Re: през зимата на ресторант зад граница!!

2013-08-24 13:05

#3985: anjela - Re: Re: Re: Re: през зимата на ресторант зад граница!!

задължително съответните органи на държавата да забранят на организацията 'България без дим"ръководена от Гешанова да насажда злоба и ненавист срещу пушачите.за разпалване на вражда между две големи групи от обществото ни е предвидено носене на наказателна отговорност според Н.К.де се вземе предвид че търпението на пушачите не е безгранично не се ли намеси държавата тогава ние сами ще се заемем да защитим  гражданските си права и авторитета си.да се потърси отговорност от организацията за фалшифициране на тази петиция факт който доказахме вече няколко пъти.нека се има предвид че тази петиция я четат в парламента постарахме се да поставим адреса на сайта на Н.С.

васил иванов

#3988 Re: Re: Re: Re: Re: Re: през зимата на ресторант зад граница!!

2013-08-24 13:38

#3986: Асоциация на пушачите в България. - Re: Re: Re: Re: Re: през зимата на ресторант зад граница!!

Това е една от най-меродавните таблици за оценка на коронарния риск, демек шансът да се споминеш внезапно от вредности:)))))) Някой вижда ли разлика между пушачи и непушачи, ако така или иначе холестеролът им е висок? А да сте чули масирана кампания срещу мазните измами, които вкарват във всякакви храни. Според мен трябва да се осветли народът, че именно те са фактор номер едно за внезапната смърт. Но за целта е нужно на върха да седне поне веднъж някой доказан експерт в областта си. Не разни капути.

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/p480x480/1270_67868324881...


anjela

#3990 Re: Re: Re: Re: Re: Гост

2013-08-28 11:46

Според BBC, от офисът на кметът на Ню Йорк Майкъл Блумбърг се позоват на проучвания, които допускат, че ако седите на растояние от три фута от един пушач на открито може да бъдете изложен на същият риск от т.нар. пасивно тютюнопушене като в закрити помещения..
Сдружението на пушачите, Forest (Организация за свободното право да се наслаждаваш на тютюнопушенето), осъди това изказване и го опредили като" пълна глупост ".
Групата твърди че това е "преувеличаване и некоректно използване на статистически данни" свързани с т.нар. вреда от т.нар. пасивното пушене и тези данни се използват за провеждане кампания и за политически цели ".Говорителят на организацията Angela Harbutt казва :Голяма част от всичко казано от Световната здравна организация СЗО по отношение на т.нар. вторичен тютюнев дим е истерично и преувеличено като целта е да се насажда отвръщение към тютюнопушенето, страх и отвръщение към пушенето и пушачите."Този вид агитация и пропаганда не прави нищо, за да допринесе за каузата за общественото здраве а допринася единственно за нарастване на недоверието в обществото към т.нар." медицински изследвания "Госпожа Harbutt обясни, че колкото повече властите си позволяват да налагат насилствено и да определят къде хората могат и не могат да пушат, толкова по-войнстващи ще стават и пушачите
krisi
Гост

#3991 Re: Re: Re: Re: Re: Гост

2013-08-28 14:28

заговорът срещу пушачите прочетете го интересно е.
http://eltimir.blog.bg/politika/2013/01/04/zagovoryt-sreshtu-tiutiuna.1038481


Гост

#3994 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Гост

2013-08-31 04:31

#3993: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Гост

Ако не деляха хората на пушачи и непушачи може би щеше да бъде друго. А те нарочно ги разделиха за да има напрежение, деление, омраза и т.н. И се получават съответните реакции.


Гост

#3995 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Гост

2013-08-31 04:40

#3994: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Гост

С талибанските забрани има един проблем,спазват се до степен обусловена от санкцията и водят до конфликти.Активните борци срещу пушенето водят война.Какво очакват по дяволите?.Точно забраната в тоталния и вид беше наложена със сила.Значи обхвата и е до обхвата на силата.На щик може и да се подпреш,но не можеш да седнеш.Преди забраната за пушене в кръчми винаги питах преди да запаля .Сега не пуша само в кръчмите,доколкото въобще влизам на закрито и се съобразявам само с познати.

 

 


Гост

#3998 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Гост

2013-09-03 04:45

#3997: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Гост

30.000 души без работа след забраната за пушене в заведенията.

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1884905


Гост

#3999 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Гост

2013-09-13 04:25

#3998: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Гост

20% от заведенията са пред фалит заради забраната.други вече фалираха.

http://tv7.bg/news/9813039.html