Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Не на връщането на цигарения дим в заведенията

ние пушачите

#3951 Re: Re: Re:

2013-07-31 10:47

#3950: екатерина - Re: Re:

"България без дим" иска обществена подкрепа за забраната

и от кое по точно общество искат подкрепа.ако е от това на пушачите даже да не си го и помислят.за какво да ги подкрепяме затова че ни изгониха от заведенията ли? няма да стане не сме Христос втори та да прощаваме всичко.нали са адвентисти не може да не знаят какво пише в евангелието:"око за око зъб за зъб"

 

мариан владимиров

#3952 Re: Re: Re: Re:

2013-07-31 12:23

#3951: ние пушачите - Re: Re: Re:

след като прочетох цялата тази помия която се пише във коментариите по адрес на пушачите и тъй като аз също съм пушач заявявам:в своята фирма повече непушачи няма да бъдат устройвани на работа.не съм от армията на спасението та да давам прехрана на хора които ме наричат наркоман,миризливец,психически болен даже да стигат дотам че да се заканват със саморазправа с пушачите значи и с мене.ако бях такъв фирмата ми нямаше да се задържи вече 21 година на пазара.тези които ги подстрекават да се държат така с нас те да им търсят и работа.казах
Сдружение на заведенията в България

#3953 Re: Re: Re: Re: Re:

2013-08-01 08:41

#3952: мариан владимиров - Re: Re: Re: Re:

след като в Гърция отмениха пълната забрана за пушене в заведенията от днес техния парламент взе решение ДДС за всички ресторанти, барове, дискотеки и кафенета да бъде свален от 21% на 11%.решението е взето с цел през време на криза да бъде подпомогнат малкия бизнес не само да оцелее а и да започне да се развива.това решение е продиктувано от това че Гърция е туристическа дестинация.

ивон атанасова

#3954 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-08-01 09:12

#3953: Сдружение на заведенията в България - Re: Re: Re: Re: Re:

защо бездимните реват постоянно за своето здраве в повечето случаи несъстоятелно.защо на никой не му пука за нашето здраве какво може да ни се случи като ни гонят навън в най големите студове та да се разболяваме по тяхна воля и желание.тук не говоря за адвентистите отдавна са доказали своята нетърпимост и жестокост към различните от тях.става въпрос за участието на държавата в лицето на Борисов и другите след него.как така става че държавата облагодетелствува едни свои граждани а руши здравето на други.ако недай боже се разболея ще докажа съучастието на държавата и ще я осъдя да ми плати компенсация за предизвиканото страдание.


Гост

#3955 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-08-01 13:05

#3954: ивон атанасова - Re: Re: Re: Re: Re: Re:

верно човека е такова същество което се е погрижило даже за животните да не мръзнат през зимата.строи им обори, кошари, конюшни,волиери.дори и за дивите животни се грижи прави им и заслони и хранилки за да оцелеят през зимата.защо тогава същия този човек се отнася с учудваща жестокост към себеподобните си само защото са различни от него позволяват си да пушат цигари.това което пиша се отнася за човека а не за адвентистите защото за мене те не са хора.ако имаха възможност щяха да изтребят всички пушачи в България.понеже я нямат са решили по този начин да ни ускорят преселението е отвъдното.пушачи обръщам се към вас грижете се за здравето си защото никой друг няма намерение да го направи.не ходете през зимата по заведения,а ако толкова много ви се иска отидете до Гърция,Македония или Сърбия не е далече. там ще направят всичко възможно да прекарате една незабравима вечер,а няма да ви гонят да пушите на студа.Румъния също няма да ви откаже добре прекарани вечери на топло и уютно.помислете струва си.

бургазлиев

#3956 Тема

2013-08-01 13:21

погледнете този красив ресторант намиращ се в Морската градина на Бургас.той вече не съществува и него го унищожи закона за забрана на пушене в заведенията.не е първи няма да е и последен това е резултата от действията  на бездимните сектанти.

http://www.flagman.bg/news/2013/07/31/137526732019611.jpg

ася великова

#3957 Re: Тема

2013-08-02 10:40

#3956: бургазлиев - Тема

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/564553_398063800252542_56...

честито бездимни това е още един частен бар за пушачи.в близко бъдеще заведения няма да има за вас а не за нас.повече няма да можете да се радвате на фалирали заведения намери се вярното решение. даже не се опитвайте да посещавате такива барове имат фейсконтрол и допускат само пушачи!! да на връщането на цигарения дим в заведенията.


Гост

#3958 Re: Re: Тема

2013-08-02 11:13

#3957: ася великова - Re: Тема

за разлика от заведенията в които е забранено пушенето този бар няма да остане без клиенти винаги ще е пълен.желая успех на собственика...........и повече такива барове те ще бъдат хита на времето.


Гост

#3959 Re: Re: Re: Тема

2013-08-02 14:18

#3958: - Re: Re: Тема

Ким Рюл, президент на компанията Инишътив талънт кънсалтинг, заяви пред Ен Би Си Нюз, че пушенето не е чак толкова лошо за кариерата. "Има социален аспект в лидерството, който е важен, и има социален аспект в пушенето", казва той. Според него пушачите са по-склонни към поемане на рискове, а "много ефективни лидери са изключително любопитни, експериментират, искат да поемат повече рискове от другите хора".

хакер

#3961 Re: Re: Re: Re: Re: Тема

2013-08-04 07:23

#3960: - Re: Re: Re: Re: Тема

какво вярвате на тази фалшива петиция.постарах се да я наблюдавам за известно време и какво мислите на всяка минута нов подпис и това продължи около час.какво си мислят организаторите че ние виждаме компютри само в магазините на \"технополис\" много са наивни.ето какво още открих: 200 и повече подписа от един и същ i.p. адрес т.е. идват от един и същ компютър.повече от 50 подписа с един Е маил адрес.пренасочване от търговски сайтове към адреса на петицията това значи че са поставяни подписите на нищо неподозиращи ползватели.ще повярвам само тогава когато видя 70,000 подписа на хартиен носител останалото е лъжа и измама.


Гост

#3962 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Тема

2013-08-05 07:32

#3961: хакер - Re: Re: Re: Re: Re: Тема

масови фалити на заведения в Пловдив.50 заведения приключиха своята дейност с фалит.повечето са дискотеки и нощни заведения. причината е една и съща забраната за пушене в заведенията.през зимата се очаква вълна от фалити.

http://www.standartnews.com/files/articles2/199/199275/c2b9e0f61e9cce6d64e82dbb0...

валентин владов

#3963 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Тема

2013-08-06 09:21

#3962: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Тема

ОГРОМНИТЕ ЛЪЖИ НА "БЪЛГАРИЯ БЕЗ ДИМ" вие бездимните да не си мислите че са ни отгледали в епруветка че не можем да намерим нужната ни достоверна информация както се казва от извора. няма ли най после да спрете с тези лъжи че"и в Европа е така". последните държави които отмениха закона са Холандия, Белгия и Гърция. тези вицове ги пишете за непосветените. само аз имам преки впечатления от, Виена, Берлин и Париж имат си заведения за пушачи а във Виена има и хотели където се пуши. в Лондон където забраната е в сила и там има специализирани барове за пушачи. търсачката гугъл ще ви покаже цял списък държави където заведенията са разделени даже и колко процента са за пушачи и колко за непушачи.

http://forum.framar.bg/resources/image/3877...


РЕни

#3964 Re: Re: Re: Re: Re:

2013-08-06 17:12

35 г пушещ

#3966 Re:

2013-08-11 13:05

#3: Гост -

Съгласявайки се с Вас че е ваше право да изберете дали да пушите или не, искам да ви питам защо Вие налагате на всички останали,   да дишат Вашия цигарен дим. Ако искате да пушите пушете си където няма други, но в заведенията където се хранят моите и още много деца аз  , Не искам цигарен дим.  Аз не ви преча на Вас като не пуша, а защо вие пречите на околните ПУШЕЙКИ.


Гост

#3967 Re: Re:

2013-08-12 04:31

#3966: 35 г пушещ - Re:

този проблем има само едно решение-отделни заведения за пушачи и за непушачи.в нормалните държави това отдавна е направено а защо тук не е??!!

anjela

#3968 Re: Re: Re:

2013-08-15 13:34

#3967: - Re: Re:

да се знае и да се помни от всички собственици на заведения.разрешението на Гешанова да организира своите щурмови отряди от доносници е издадено лично от екс министъра Десислава Атанасова в разрез със законите на държавата.никой няма право да изземва функции на държавните служители още по малко в заведенията да се представя за такъв какъвто не е.вече има оплаквания че те показват някакви карти на и се опитват да съставят актове.само да ми падне някой такъв и акта и картата ще му скъсам и ще извикам полицията да го арестува.


Гост

#3969

2013-08-15 13:50

както е тръгнало фашизираната организация наречена "България без дим" ще ни докара дотам че да се избием едни други.вече непушачи стреляха с въздушни пушки по младежи които пушели на отсрещния тротуар.имаше трима ранени едното беше момиче.а сега вижте какво става в съседна Турция.
http://dnes.dir.bg/news.php?id=6159664&nt=12
апостол кирилов

#3970 Re:

2013-08-16 11:50

#3969: -

това е самата истина. ако не беше адвентистката Гешанова и нейната организацийка създадена по модела на третия Райх  можеше да се стигне до някакъв компромис между държавата,собствениците на заведения и двете групи пушачи и непушачи.не вярвам последните да са толкова неразумни че да не искат пушачите да имат своите заведения които да посещават без да пречат на другите.в крайна сметка ресторантите са частна собственост и не са публични сгради редно е техните собственици да имат право да решават кой да влиза в заведенията им и кой не.останалото е диктатура и нарушаване на граждански права.не си въобразявайте че забраната се спазва стриктно нищо подобно във всеки град мога да си намеря ресторант където се пуши.не мога да разбера кой разреши на една малобройна група фанатици да налагат своите религиозни догми на цялата нация с какво право.

екатерина викторова

#3971 не си го и помисляйте

2013-08-16 12:11

ако си въобразявате че през зимата някой от нас ще мръзне по тротоарите с цигара в ръка много се лъже.нашите добри съседи Гърция.Македония и Сърбия предлагат заведения с всички екстри в това число и пушене в самото заведение.специално аз имам преки впечатления от Сърбия-Димитровград през миналата зима постоянно ходехме там и мога да ви уверя че си струва.разноските по пътуването се компенсират с по ниските цени в заведенията. тогава проблем беше намиране на ресторант всички паркинги бяха пълни с коли с българска регистрация.на север Румъния също предлага такива услуги можете да опитате и там.така че драги непушачи няма да ви се осъществи заветната мечта да гледате как мръзнем и се разболяваме а вие да тържествувате.порадвахте се една зима стига ви повече няма да ви се случи.

ivon

#3972 с какво право ?

2013-08-16 13:25

какво става тук кой разрешава завръщането на третия Райх и то в България.платените доносници на Гешанова проверяват заведения и офиси.това е грубо потъпкване законите на държавата тази дейност може да се извършва само от оторизирани държавни чиновници а не от разни никому неизвестни личности. в офиса ми пушенето е разрешено защото аз така искам.в собствения си имот аз решавам да се пуши или не.само да посмее някой от тях да ми проверява офиса ще му скъсам и акта и легитимацията и ще повикам полицията да го арестуват с обвинение че няма право да влиза в офиса ми без позволение.
д-р христо константинов

#3974 рак на белия дроб няма нищо общо с пушенето

2013-08-18 13:22

Добра новина за пушачите опроверга един отдавна тревожен мит, че ракът на белите дробове се причинява от тютюнопушенето. Лекарите са установили, че всъщност причинител на това опасно заболяване е влиянието на азбеста и замърсяване на въздуха от автомобилите, разкри The Daily Mail, цитиран от nepoznato-energetika.bg.По данни на д-р Кумар Награо, все повече в последно време нараства броя на пациентите с рак на белия дроб сред непушачите, а при пушачите намалява. Според последно проучване, случаите на болни сред пушачите са осем от десет, а само преди години е било девет от десет.Експертите са се заели с установяване на генетичните причини за рак, както и защо туморните образувания не реагират на лечението. Те са започнали нов революционен проект, който струва 14 млн. британски лири. За следващите девет години специалистите ще изследват 850 случаи на пациенти с тумор на белия дроб. Този проект е под ръководството на проф. Чарли Суонтън от University College London.Доказано е, че дори и при малко влияние на отработените газове, това увеличава значително риска от рак на белите дробове. Особено подложени на този риск са жителите на големите градове с много развит транспорт, тъй като те вдишват от опасните и канцерогенни микрочастици, които приличат на сажди, пише в научното списание The Lancet Oncology.

sima nikolova

#3975 Re: Re: с какво право ?

2013-08-19 14:30

#3973: - Re: с какво право ?

Чуйте и вижте
манипулациите за опасността на цигарите
и абсурда на лицемерието: законово производство и обработка, разпространение,
но ще забраним да ги употребявате !?!?
"Болестите, свързани с пушенето, убиват 700 хиляди души годишно в ЕС и нанасят щети на здравето в размер на 25 милиарда евро всяка година, сочи статистиката.", "статистиката" ?? - тин-ти-ри, мин-ти-ри; а-ла, ба-ла;
дрън, та пляс !! 
Според тази статистика ЕС няма вече население,а финансиите би трябвало да клонят към 0.
ако умножите по годините, от началото на тютюнопушенето !!