Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Не на връщането на цигарения дим в заведенията


Гост

#2776 Re:

2013-05-30 11:01

#2751: -

kato ne iska6 da ni di6a6 izpareniqta na kolite hodi si po planinite i parkovete. az iskam kato vlqza s deteto si v sladkarnica da go po4etpq za 1 Uni da ne vi di6a pu6eka....kato go zaveda na restorant da ne trqbva da minava prez zalata za pu6a4i za da stigne do tazi za ne pu6a4i...kato iskate da trovite va6ite deca si pu6ete vyv vas


Гост

#2777

2013-05-30 11:01

Какъв е този цирк? Какви са тези циркаджии в парламента? Кога ще започнат да работят в интерес на народа? Или трябва да ги наредим в една редица пред парламента и да ги застреляме всичките?! РАЗСТРЕЛ - това заслужават гнусните продажници! И тези след тях - ако не си вършат работата - отново разстрел. И така докато разберат, че са в парламента за да защитават нашите интереси, а не собствените си!

Гост

#2778 Пламен Иванчев

2013-05-30 11:03

Каква е тази здравна министърка щом избира парите пред здравето представям си като няма камери и обществено мнение за какво ще става въпрос.СРАМ СРАМ СРАМ!!!

Гост

#2779

2013-05-30 11:07

Не само трябва да не се пуши в заведенията, а трябва и по голям контрол. Имам дете на 1 годинка и 5 месеца и съответно прекарваме по 6-7 часа на детските площадки и всеки ден се налага да моля хора с цигари в ръка да се местят защото пушека отива в лицето на малкия. Ако ние всички не пазим и не се грижим за здравето на децата тогава кой...?

Гост

#2780

2013-05-30 11:09

Нека поне този път лобитата, за които здравния министър лобира да не успеят да съсипят това, което е направено. И глупостите за това, че думите и били извадени от контекста да ги разправя на децата си за лека нощ.

Гост

#2781

2013-05-30 11:11

Не желая цигарен дим в заведенията.След като в други европейски страни се спазва този закон, защо ние отново да правим крачка назад.

Гост

#2782

2013-05-30 11:13

Не на дима в на закрито!! За здравето на всички е по-добре НЕ!

Гост

#2783 Re: 2749

2013-05-30 11:15

#2749: -

Направи

Бивш пушач

#2784

2013-05-30 11:21

Хайде на наричаме нещата с истинските им имена. Ако си зависим от наркотици - то ти си наркоман. Никотина е доказано наркотично вещество. Никотиновата зависимост е толкова силна колкото и зависимостта към повечето "твърди" наркотици. Пушачите са наркомани. Като бивш пушач, Не желая да съм наркоман и насилствено да бъда подлаган на въздействието на наркотични вещества. Отказването на цигарите ми костваше неимоверно много усилия. Всеки който е пушил и се е опитал да откаже пушенето може да го потвърди.

Гост

#2785

2013-05-30 11:22

Не може непрекъснато да отстъпваме от нещо вече постигнато, нека се сравняваме със странте , където има забрани, днес излезе съобщение на СЗО, тютюнопушенето е причина № 1 за високата смъртност, нека запазим децата и здравето на всички
Друг пушач

#2786 Re:

2013-05-30 11:24

#4: Пушач -

Като искаш да се тровиш, прави го у вас. Не е нужно другите да страдат.


Гост

#2787

2013-05-30 11:27

Пушач съм, но... съм против връщането на цигарите в заведенията по няколко причини: когато съм с приятели, които не пушат и за тях не е неприятно, пуша по-малко (по-рядко излизам да запаля цигара), дрехите не смърдят на цигари (макар да има заведения, след които смърдят на кухня), а и вече мога със сина ми да отида някъде и да седна спокойно без да се притеснявам, че малкия ще се надиша с цигарен дим.

Гост

#2788

2013-05-30 11:30

Чудесна инициатива!

Гост

#2789

2013-05-30 11:32

Всеки може да прави каквото си иска,стига да не пречи на никого!Доказа се,че стария режим(с две зали) не работи,така че няма смисъл от връщането му!То и сегашния се пренебрегва и собствениците се правят че не виждат,когато някой пуши в заведението им!Понеже говорят колко много са им паднали оборотите-да покажат данни от времето когато не бяха вързани към НАП и сегашни!Да видим разликите тогава-всеки знае,че със пушенето преди нямаха оборот като за една заплата!!!!
Mariq

#2790

2013-05-30 11:34

Аз съм пушач/ка/ и въпреки това предпочитам забраната да остане в сила. На всички им е ясно, че когато влизаме в заведение с компания, даже и да има зала за непушачи, непушачите ще седнат при приятелите си пушачи... Аз съм добър приятел на моите приятели и не искам умишлено да ги тровя :) Да не говорим за ароматите, с които се напояват дрехите ни и ние самите след престой в "пушилня" ...

Гост

#2791 Re:

2013-05-30 11:37

#2751: -  

Гост#2751 пуши колкото си искаш и се трови с каквото искаш, но недей да тровиш децата ми с просташкото си поведение. Ще ти е приятно ли всеки път като запалиш цигара на обществено място някой да те шляпва по врата за 'здраве', щото точно това правиш ти като димиш насреща ми. Малко помисли преди да се правиш на много умен. Надявам се един ден ако имаш деца да ти дойде акъла в главата.

 


Гост

#2792 Re:

2013-05-30 11:39

#2775: - Вашето изказване е цинично

 

Камен С

#2793

2013-05-30 11:39

Пушачите биха разбрали какво причиняват на непушачите само ако последните започнат да уринират в питейната вода на първите.
Жанет

#2794

2013-05-30 11:40

Аз съм пушач, но въпреки това подкрепям забраната поради 2 причини.
1. Да се тровя е мой избор и не трябва други хора да носят последствия от него.
2. Много по-приятно е като влезнеш в заведение да ти мирише на хубаво и освен това ти самия не се омирисваш (косата и дрехите).

Освен това ми прави впечатление, че зимно време като не ми се излиза на студа, пуша много по-малко.Така че всички печелим от гледна точка на здраве.
А и не смятам, че ако много ти се допуши е толкова фатално да излезеш навън и да изпушиш една цигара.
Апелирам към всички пушачи НЕ БЪДЕТЕ ЕГОИСТИ И ПОМИСЛЕТЕ ЗА ВСИЧКИ ТЕЗИ ХОРА, КОИТО ДИШАТ ВАШАТА ОТРОВА БЕЗ ДА ГО ЖЕЛАЯТ!
непушач

#2795 Re:

2013-05-30 11:41

#4: Пушач -

А за хората които работят в тези заведения ? Знаеш ли какво е в 5 часа сутринта да не мога да дишам от дима който съм приела през деня,а съм непушачка?Извинявай много ама как може във Франция и в много други държави да са го приели тоя закон и даже по улиците да не могат да пушат?? :))

Борислав Тодоров
Гост

#2796

2013-05-30 11:43

Нека да сме здрави!
Не ни отнемайте тази възможност!
А и на повечето от нас ни костваха доста усилия, за да се откажем от този лош, гаден и вреден порок.
Икономиката на България не се поддържа от ходенето по заведения (т.е. пушене в заведения = посещение на заведения = по-голям оборот = по-голям БВП = по-добър икономически стандарт), а точно обратното: трябва да има трудова заетост по фирми и предприятия.
Спазването на закона и контрола е другата тема. Не че се спазва на 100% като го има.
България отново ще се управлява от некадърници, които само гледат да си пълнят собствените джобове, независимо дали това ще е за сметка на здравето на хората.
НЕ НА ОТМЯНАТА НА ЗАБРАНАТА ЗА ЦИГАРЕН ДИМ В ЗАВЕДЕНИЯТА!!!

Petar

#2797 Petar

2013-05-30 11:44

За пушенето в определени заведения! Така или иначе и в момента е така, защо трябва да си губим времето и енергията за това да се обвиняваме един друг? :)

Гост

#2798

2013-05-30 11:45

Безумията започнаха с все АЕЦ Белене, докато страни като Нова Зеландия напълно са преминали към възобновяеми енергийни източници и са забранили ядрената енергетика, а целия свят се стреми към устойчивост и грижа за земята и хората по всякакви начини, то България се връща в първобитния строй. Нима властващите очакват прогресивно намаляващите хора наречени население на България да продължат да живеят и работят за тях вместо да бъде обратното?
simply human being

#2799

2013-05-30 11:51

За всички, включително отявлените защитници на тютюневите изделия, е ясно, че пушенето е вреден навик, който застрашава живота на хората в по-голяма степен от всички останали пристрастявания към наркотични вещества, по простата причина, че засяга и хората,които не употребяват тази дрога, т.е. тази зависимост не може да се "практикува" изолирано. Затова е излишно да спорим с хората изпаднали в тютюнева зависимост, била то физическа или под формата на политическо лобиране. Трябва просто ПОСЛЕДОВАТЕЛНО да отстояваме правото си на чист въздух - при всяка възможност, без отсъпления, любезно, но категорично(защото пушачите приемат забележките лично, а би трябвало да разграничават личността си от вредния си навик!!!). А как точно, това не е толкова съществено и е въпрос на конкретна преценка, и импровизация. Същественото е да НЕ СМЕ ТОЛЕРАНТНИ КЪМ ТЮТЮНЕВИЯ ДИМ!

Гост

#2800

2013-05-30 11:56

Не на връщането на цигарения дим в заведенията!!!