Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Не на връщането на цигарения дим в заведенията


Гост

#2701

2013-05-30 08:32

Не е нужно да четем бюлетини на Министерство на икономиката, енергетиката и туризма за печалбите на ресторантьорския бизнес; нужно е само да видим пълните заведения - това обезсмисля икономическия аргумент за отпадане на забраната. Адаптацията на клиентите протече по - бързо от адаптацията на бизнесмените. Човешкото здраве е приоритет номер едно на поздравителните картички. Така трябва и да е в действителност. Личен избор да пушиш не ти се отнема.

Гост

#2702 Re:

2013-05-30 08:32

#1: ivo_rachev -  

 

Трябва да срем безумието да се върне цигарения дим в заведенията! Ако трябва, да се организира официален протест!

Гост

#2703

2013-05-30 08:33

Хубаво е, че има достатъчно разумни хора, които се обединихме около тази идея, но е добре още по-бързо да съберем максимален брой подписи и да се подадат данните, към онези горе да видят каква голяма грешка ще направят ако отменят забраната, които като че ли всичко друго ни е наред в държавата, та се хванаха с най-спешния въпрос...

Гост

#2704

2013-05-30 08:36

Подкрепям идеята за протеста. Не съм политически активен човек, но когато става въпрос за здравето ми и това на детето ми, мисля, че нещата вече са извън политиката и е въпрос на гражданска отговорност да излезем и да се застъпим за правата си.

Гост

#2705

2013-05-30 08:36

твърдо против цигарения дим

Гост

#2706

2013-05-30 08:38

Лошо е България да се връща назад в област, където вече се е придвижила напред. Не смятам, че има доказателства, че бизнесът на заведенията намалява, ако там не се пуши.
Николай Василев, бивш министър

Гост

#2707

2013-05-30 08:39

Всеки има 100% право да прави с живота си каквото поиска и да го живее както поиска, но няма никакво право да застрашава здравето и живота на заобикалящите го.

Гост

#2708

2013-05-30 08:40

Това е отвратително. Тъкмо започна да се живее по заведенията... не ти се насълзяват очите от дима, не се прибираш вмирисан на цигари.

Гост

#2709

2013-05-30 08:42

Тази петиция е крайно необходима с оглед на наглите намерения на новата министърка на здравеопазването, която само лае, че е практикуващ лекар, но е повече от ясно, че не действа като лекар, мислещ за здравето на хората, а като поредна пионка на БСП и ДПС с цел да напълни джоба си!!! Аз не искам да посещавам обществени места и да се тровя от цигарения дим без дори да съм пушачка, трябва да се уважава и цени не само собственото здраве, но и това на целия народ!!!!

Гост

#2710

2013-05-30 08:45

Az sym protiv tiutiunevia dim v zatvoreni pomehtenia

Гост

#2711

2013-05-30 08:47

Аз съм пушач, но категорично подкрепям тази петиция, не желая детето ми да не може да бъде с мен в което и да е заведение заради цигарения дим. Нищо не ми пречи да изляза от вън за една цигара.

Гост

#2712

2013-05-30 08:49

Тия ЛУДИ ли са?!?!? Тамън едно нещо поне стана като хората в туй БГ...

Гост

#2713

2013-05-30 08:53

Това е просто върха на ПРОСТОТИЯТА ......

Гост

#2714

2013-05-30 08:54

Твърденията, че 150хил. души са останали без работа след въвеждането на забраната, явно са ги направили като са сравнили заетите в ресторантьорския сектор по време на летния сезон и след сезона, защото аз не виждам нито едно затворено заведение през последната година (поне във Варна), изключая тези дето ги отварят само за лятото...
Вероятно единствените, на които им се иска да се отмени забраната са производители, вносители и др. търговци на тютюневата отрова...

Гост

#2715 Re: Re:

2013-05-30 08:54

#2702: - Re:

Това беше единственното хубаво нещо ,което се случи за последните 4 години.Аз съм готов да протестирам.

Срам ме е,че съм Беге

#2716 Тема

2013-05-30 08:55

Алкохола е много по-опасен.Това го доказва и битовата престъпност и случая с медиците,употребата на алкохол при непълнолетните.Защо никой не направи петиция за забраняване на алкохола.Ами ГМО,вредните храни(е-тата),газовете от автомобилите."европейските изисквания"?Дори в страните със забрана за тютюнопушене има специални места и заведения за пушачи.Ако има места за пушачи и непушачите не ги посещават, никой на никого няма да пречи.Липсата на места за пушачи автоматично ограничава техните права!Но така се започва днес със пушачите утре с правото на лично мнение.Жалкото е че българския народ не обича демокрацията и свободата.Обича да е мачкан.Както е написал Славейков:Не сме народ,а мърша!Нещата не опират до пушачи и непушачи,а до БайГаньо(БГ)народопсихология.Вчера правим петиция в подкрепа на един селски идиот-диктатор,днес петиция за ограничаване правата на мнозинството.Е никой не ни е виновен,че сме на последните места в Европа.Прост народ-Слаба държава!

Гост

#2717

2013-05-30 08:56

Ne na cigarite na ob6testveni mesta

Гост

#2718

2013-05-30 08:56

1. Не е вярно, че забраната "удряла" бизнеса: мой приятел, който е създател на джаз клуб и го е превърнал в място за изключително приятно прекарване на времето с чудесна музика, сред приятели, като и самият той доскоро беше дългогодишен пушач, ме увери - хората не идват, ЗАЩОТО НЯМАТ ПАРИ, а не защото забраната им пречи!
2. Много сервитьори тайничко си признават - откакто въведоха забраната, се родихме, иначе се тровехме от тоя дим. Когато обслужването и храната са качествени, забраната не пречи на клиентите.

Гост

#2719

2013-05-30 09:04

Когато забраната беше частична, многократно попадах в една и съща ситуация, търсейки къде да седнем с детето да хапнем. Стигаме до заведението, а то ако е от по-големите има обособени две зони, тази за пушачите е основната и удобната част на заведението и там лица под 18 не се допускат, а и ние логично не искаме да влезем там, но пък другата зона, предвидена за непушачи или е твърде малка и няма място в нея или се оказва, че е всъщност "зимната градина" с температура 10-12оС. В по-малките заведения, всички бяха избрали да са за пушачи и просто нямахме право да влизаме в тях.
Е децата и техните родители, не са ли граждани на тая държава с равни на всички други права?!

Гост

#2720

2013-05-30 09:05

Имам две малки деца, които искам да опазя здрави и с чисти дробове, без рак, астма или други увреждания причинени от пасивното пушене. Както искам да мога да седна в заведения с тях, без да ме слагат в най-тъмния ъгъл или до тоалетната, където бяха местата за непушачи, и без да ме гонят от заведенията заради глобите, ако децата са с мен под 18г. възраст. Не на последно място, аз лично съм пострадала и с ХОББ /хроничен бронхит/, който се обостря от цигарения дим.
Alex (GB)

#2721 Re:

2013-05-30 09:07

#4: Пушач -

Като искаш да пушиш ще излезнеш навън на специално обособените за това места, както е навсякъде в нормалните държави.


Гост

#2722

2013-05-30 09:08

Към #2716
Алкохола и ГМО продуктите наистина са ужасно вредни, но докато някой пие алкохол или си яде ГМО доматки, на мен и детето ми това не ни вреди. Та всеки има право да решава какво да прави със собственото си здраве, но да не решава и за моето!
Непушач

#2723 Вашите права

2013-05-30 09:11

#4: Пушач -

Вашите права, драги ми господине или госпожо, свършват там където почват моите, а аз имам право на здравословна среда, чиста и естетична среда. Не искам да ме тровите, мен , децата ми, приятелите ми, всеки друг човек, не искам да ме осмърдявате на кочина, не искам да гледам фасовете ви по тротоарите, смачканите ви кутии по паркове и по градини. Айде влезте малко в час - във всички бели държави пушенето за последните 30 години е намаляло - напр. в САщ от 55% от населението до под 25%!!! Увеличава се само в третия свят. Добре сте дошли във всеки бантустан и тауншип, но моля не ни се натрапвайте с гротескни претенции за права в това, което ни се ще да направим бяла държава.


Гост

#2724

2013-05-30 09:13

Мисля, че е спешно да се организираме в протест и да покажем, че не искаме държавата да става димилник отново. А е спешно, защото новите ни управляващи вероятно ще се засилят да отменят забраната веднага, вероятно поради някаква неизяснена връзка с туристическия сезон...
Не че на туристите им се иска да дойдат да си починат и прочистят дробовете в нашите димилници...

Гост

#2725

2013-05-30 09:16

Цигарите не са като храната- жизнено необходима.За мен този навик е най-голямата глупост!