Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Не на връщането на цигарения дим в заведенията


Гост

#1901

2013-05-28 20:26

Имам право да дишам въздух без тютюнев дим, който иска да се трови, нека се трови у дома си, и без това въздуха е замърсен, че да търпя цигарения дим. Тровете се самички не пречете на останалите да дишат!

Гост

#1902 Re:

2013-05-28 20:28

#4: Пушач -

испаренията?


Гост

#1903

2013-05-28 20:28

Забраната беше причина да откажа цигарите,надявам се да е имало и други като мене и съм много доволна.Много пъти съм опитвала,но това беше единствения начин когато успях.

Гост

#1904

2013-05-28 20:29

Голяма глупост ще е, ако върнат старото положение.
Болгар

#1905 Re:

2013-05-28 20:29

#4: Пушач -  

 

Допускаш типично наркоманска грешка, съгласен съм да пушиш, ако задържиш дима в дробчетата си...в момента в който го издишаш в затворено помещение, нарушаваш правата ми по конституция. Ясно ли ти е, замъглен мозък?

Гост

#1906 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Panglot

2013-05-28 20:30

#1874: Panglot - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Panglot

Именно липсата на цивилизованост налага законите. Но в нашето общество и на законите гледаме лежерно "Кой, той, он на мен ли че ми каже, бе?"


Гост

#1907 Re:

2013-05-28 20:30

#1891: -

аха сега ще ги плащаме или веднага.аз която пуша повече от25 години съм ходила най много 5 пъти на лекар за дребни заболявания.нищо против нямам здравната каса да ми върне всичките вноски а аз ще се откажа от нейните услуги.достатъчно частни болници и клиники има плащам и получавам качествено лечение.а тези които плюскат като за последно тъпчат се по цял ден и си предизвикват куп заболявания на 40 години вече са развалини тях какво с моите пари ли да ги лекуват.съжалявам но нямам намерение да си давам парите за ремонта на машини за изпражнения.


Гост

#1908

2013-05-28 20:35

Не на цигарения дим, ако Вие желаете да се тровите ок, но не ни тровете и нас...

Гост

#1909 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Решение

2013-05-28 20:37

#1851: Panglot - Re: Re: Re: Re: Re: Решение

Спекулациите със статистиката са безкрайни, но фактът, че пушенето вреди е неоспорим.  Имате вреден навик - не го натрапвайте, а се преборете за условия, в които да не се чувствате "изгонени" без да вредите.

Ултра непушач

#1910 Re:

2013-05-28 20:37

#4: Пушач -

Гражданино, Вашите права свършват точно там, където почват да пречат на моите, а именно да дишам въздух, без тютюнев дим в затворените обществени места! елементарно е, нали!


Гост

#1911 Re: Re:

2013-05-28 20:38

#1907: - Re:

Абе, пача тъпа, тия "машини за изпражнения", тъпчат ли пици и мазни сандвичи у твойта уста? в устата на детето ти? а?! Можеш да се откажеш от здравни осигуровки като си толкова здрава, аре - и със здраве! Да не хленчиш после с рецептурната книжка колко ни е лайняна държавата и здравеопазването.


Гост

#1912

2013-05-28 20:38

И сега законът не се спазва както в заведенията, така и в учрежденията (държавните!!!), а като върнат и залите за пушачи, ще е огромно престъпление. Кога ще разберат нахалните пушачи, че със зависимостта си не вредят само на себе си?!

Гост

#1913 Re: Re:

2013-05-28 20:39

#1907: - Re:  

 Хубаво е, че използвате точки. Има и други препинателни знаци - използвайте ги. Всяко ново изречение започва с главна буква. Съдържанието на коментара няма толкова смисъл, че да го обсъждаме.


Гост

#1914

2013-05-28 20:40

И така ни е добре, тъкмо хората започнаха да свикват.
Тъп-пушач-си

#1915 Re:

2013-05-28 20:41

#51: Гост-Пушач -  

 

Пуши където пожелаеш, само не и пред мен и децата ми. На добър път.

Гост

#1916

2013-05-28 20:41

1. Сега действащите забрани нарушават правата на гражданите на България по смисъла на възможността сами да определят своя начин на живот.
2. Първоначалната идея за такава забрана принадлежи на Адолф Хитлер.
3. След въвеждането на забраната през миналата година доста хора престанаха да посещават ресторантите - и пушачи, а покрай тях и непушачи.
4. Появи се явлението тютюнев туризъм. Доста хора вече предпочитат да изкарат почивните си дни в Гърция, Сърбия, Австрия и др.
5. Като следствие около 150 000 души са загубили работата си.
6. Друго следствие е спад в приходната част на бюджета с не по-малко от 300 милиона лева.
7. Българските ресторантьори инвестираха огромни средства за обособяване на салони за пушачи и непушачи и след това ги пратиха за зелен хайвер. Как да си върнат инвестициите тези хора? И после защо нямало инвестиции!
рупен топчиян

#1917

2013-05-28 20:42

При положение че 70 на сто от българите пушат не виждам защо в местата за увеселение трябва да се забранява това удоволствие.и стига с това мислене за здравето.отказвам цигарите в мига в които забранят на заводите да бълват отрови.когато колите са екологични,когато спре да ме вали жълт дъжд,когато храните в магазина са истински,когато.......няма да ми стигне мястото да изброявам колко неща всекидневно ме тласкат към гроба.но при положение че аз плащам данък на държавата всеки път когато си купя кутия цигари и някои да ми се прави на девица е малко нагло.защо вместо да забранят пушенето не забранят продажбата на цигари.така че хаиде да спрем с тази популистика.не трябва да се пуши в болници,банки училища и други такива обществени сгради.но да седна да си пия кафето и да излизам навън за да си запаля една цигара с него е смешно.кръчмата е место за увеселение и разумен порок.а не църква.на които му е одимено и задушно да отива другаде.защото от това което знам в заведенията в които собствениците нарушават глупавата забрана работата върви.тези които я спазват гледат тъжно празните маси.и още нещо ако се отворят две абсолютно еднакви заведения това с разрешено пушене ще е пълно ,другото пустош и самота.за какво говорим тогава.за удоволствието на едно мижаво малцинство да малтретира огромна част от българския народ.даваите.вчера цигарите забранихте утре иде ред и на секса.след 30 години в българия ще има само роми.тях забрани не ги ловят.затова и ще оцелеят
ely

#1918 Re: Re:

2013-05-28 20:43

#1853: Panglot - Re:

Всъщност доста приятели имам, които пушат и споделят мнението ми - да не кажа почти всички, така че явно не съм 'one of a kind' :). Между другото, съвсем скоро бях във Виена, където също масово е позволено да се пуши навсякъде и вентилация имаше и то добра. Въпреки това, на следващата сутрин се чувствах доста зле, защото явно съм отвикнала - най-малкото факта, че така изпуших близо кутия, а тук си изпушвам 5-6 цигари на вечер и то навън.


Гост

#1919

2013-05-28 20:47

Всички хора свикнаха с чистия въздух в заведенията.Пушачите и те вече не роптаят...Няма причина, за да връщаме отровната смрад около нас. Ратувам за здравословна работна среда, защото и тези които се трудят, имат право на това!

Гост

#1920 Re: Re:

2013-05-28 20:48

#1910: Ултра непушач - Re:

не моите права започват където ще има заведения само за пушачи и непушачите няма да имат достъп под никакъв предлог.клубове ли ще бъдат или някакви общества не е важно важно е непушачите да нямат достъп защото пак ще ревнат че им нарушават правата.след като ние пушачите понесохме толкова обиди и закани между нас и непушачите вече и дума не може да става за добри отношения.затова разделени заведения и всеки да си знае мястото.такъв би трябвало да бъде и закона но сорри законите не ги пиша аз а парламента.


Гост

#1921

2013-05-28 20:50

цитат от дневник:
"Цигарите ще ни спасят, мили хорица. Толкова е просто. Ако не вярвате, питайте БСП и Болен Лидеров. То криза, работни места, данъци, потребление, туризъм - всичко ще светне, когато кръчмите пак преливат от щастливи пушачи и благодатен тютюнев дим. Истински инкубатор на бъдещия ни икономически възход. Бърза реанимация на погазената ни демокрация и правото на личен избор."
Виктор

#1922 Re:

2013-05-28 20:50

#1917: рупен топчиян -

Моля не пишете неверни твърдения! Пушачите са 31% от българското население. Бих ви посъветвал да се върнете във 5 клас, за да се научите какво е пунктуация и как се пишат правилно изречения на Български език!


Гост

#1923

2013-05-28 20:50

То едно хубаво нещо да имаше през последните няколко години и сега искат да го елиминират отново... Аааамаха!!!

Гост

#1924

2013-05-28 20:52

Твърдо против.

Гост

#1925 Re: Re: Re:

2013-05-28 20:53

#1911: - Re: Re:

рецептурната книжка си я пази за тебе аз нямам нужда от такава капиши?