Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Panglot

#1851 Re: Re: Re: Re: Re: Решение

2013-05-28 19:40

#1845: Виктор - Re: Re: Re: Re: Решение

Не съм тук за това приятелю. Тук съм защото искам равноправие. Не само злобни изказвания към пушачите като "пушачите са най-нахалните същества" малко по-нагоре. Можеш на мен конкретно да ми кажеш че съм тук да се заяждам но не отчиташ цялата злоба към всички пушачи нали?

Пушачите може да са 31% обаче ти не отчиташ много факти. Децата почват вече от малки да пушат (което е ужасно), но да речем че под 15 години децата не пушат. Много малка част от възрастните хора също пушат. Това са групи непушачи, които не посещават заведения. Ако махнеш тези групи хора от тази твоя статистика, по абсолютно груба сметка можем да кажем, че изведнъж се оказва че пушачите са 50%. От останалите 50% непушачи колко смяташ че ходят на заведения? Отново мога да кажа че пушачите посещаващи заведения са повече.

 

Стеф

#1852 Re: Re: Re: Re:

2013-05-28 19:43

#1824: Panglot - Re: Re: Re:

Хи хи хи, остава и да не си съгласен! :) Ама наистина ме хваща срам от доводите, които дават :) Повечето от нас пушим на терасата вкъщи, но виждате ли - като съм на заведение, трябва да пуша вътре! И от какъв зор, моля? Ще продължавам да натъквам, че и аз съм пушач, ама всичко все пак трябва да има някакви граници. Вижте и добрите страни на пушенето отвън, не само негативите :) Определено добрите са в повече :)

Panglot

#1853 Re:

2013-05-28 19:43

#1840: ely -

Значи ти си, както се казва на английски, One of a kind, приятелко. Аз пък когато можеше да се пуши в заведенията как попадах супер често, в заведения където вентилацията е добра и пушека си оставаше само на масата докато пушиш.

Darina

#1854

2013-05-28 19:45

За съжаление за пореден път се доказва, че думата на "Управляващите" не значи нищо! Всеки си променя закона както му е угодно! Пушачите облечени във власт никога не са имали капка съвест! Важно е да си гледат кефа и да си пушат цигарите, без да се интересуват от мнението на непушачите! Разберете: ИСКАМ ДА ДИШАМ ВЪЗДУХ, ЧИСТ ОТ ЦИГАРЕН ДИМ! ДАЙТЕ МИ ТОВА ПРАВО!

Гост

#1855 Re: Re: Re: Re: Re: Panglot

2013-05-28 19:45

#1813: Panglot - Re: Re: Re: Re: Panglot

Нали осъзнаваш, че и твоите доводи не са от най-добре аргументираните, приятелю?
Не искам да споря. Всеки има глава на раменете - да си я носи. Да си взима осъзнатите решения. Не обичам, обаче, друг да взима решения за здравето ми. Хеле пък бай Пешо, дет' си е свикнал цЕл живот да пафка у колхоза. И си мисля, че сме уж европейско, уж хай левъл общество. И като такова, морално сме длъжни да не се убиваме взаимно по такъв тъп начин(има и по-креативни, нали). Иначе казано - пушачът има глава на раменете да пуши. Аз пък, имам глава на раменете, да си понеса последствията от действията, когато някой реши да трови детето ми, което седи до него и му влиза дим в носа(не говоря за нощен клуб, разбира се). Заради неначешан навик - ми тъпо е.
На практика почти всичко около нас е вредно, да. Но единствено от нас зависи да ограничим, доколкото е възможно, вредностите. Това не означава, че ще спра да посещавам заведения. Ще спра да посещавам тези, в които се пуши :) И ще си пуша отвън на въздух :)

Виждам, че имаш необходимият морал като пушач, отстоявай го, не плюй върху него.
Поздрави!


Гост

#1856 Re:

2013-05-28 19:45

#1848: Ямбол -

да бе да как не сте ги събрали толкова.вие само 750.000 гласували само за АТАКА няма да съберете.не говоря за БСП и ДПС.супер е Сидеров атаката продължава.

Стеф

#1857 Re:

2013-05-28 19:46

#1840: ely -

Хи хи хи, съмишленичка :) Добре дошла в отбора на разумните пушачи - хем си пафкаме, хем на никого не пречим, хем и повече социални контакти завързваме :)


Гост

#1858

2013-05-28 19:48

Пак ли назад Българи!

Гост

#1859

2013-05-28 19:49

napalno sam saglasna s petiziata, zashtoto ot pasivnoto pushene stradat tezi, koito ne jelaiat da se troviat , a sa zastaveni da dishat dima

Гост

#1860 Re:

2013-05-28 19:51

#1840: ely -

Браво! И аз съм пушач - разсъждавам точно като вас.


Гост

#1861

2013-05-28 19:51

Желая моето дете да живее необременено от цигарен дим.

Гост

#1862

2013-05-28 19:52

Отмяната на забраната да се пуши на закрито ще бъде голяма стъпка назад.

Гост

#1863

2013-05-28 19:52

Не искам цигарен дим !

Гост

#1864

2013-05-28 19:52

Напишете коментар...Triabva da ima zakoni v tazi darjava I te triabva da se spazvat ot vsi4ki grajdani! Tyk ne stava dyma za voina mejdy py6a4i I ne py6a4i,vajen e principa I tova ,4e I nepy6a4ite da imat pravo na 4ist vuzdyx da jiveeiat! Ima si miasto kade da si pu6at,bez da ni troviat! Edno goliamo BRAVOna partia GERB za tozi zakon!!!

Гост

#1865

2013-05-28 19:53

Трябва ли да обеснявам, защо една вредна и гадна зависимост на другите, (която обаче пречи на мен лично, нарушава правото ми на лично сдраве и конфорт от липса на противна миризма), не трябва да се завръща, като позволена на общественни места!?
Ето:
1) На всякаде основен боклук са фасове и угарки.
2) Пушачите смърдят не само, като говорят и са близко, те промнят миризмата на помещения мебели и цели сгради.
3) Вредно е не само за тях но и за мен и децата ми.
4) Вредно е и за тях.
Всичко останало е Инат, Гъзария/селяния и наляти кинти от производители.
5) колкото до заведенията... Да мрат ако решат...

Гост

#1866

2013-05-28 19:54

От както е тази забрана мога да седна спокойно навсякъде с моето дете....

Гост

#1867 Re:

2013-05-28 19:54

#1: ivo_rachev -  

 

Bravo samo taka vse pak niakakva demokraci neka vseki sobstvenik na zavedenie reshava dali da se pushi ili da ne se pushi,i vseki da si izbira podhodiashtoto miasto koeto go ustroiva i bez nervi v ciala evropa se pushi po kafenetata nie li sme pak nai umnite aaaaa ?

Гост

#1868

2013-05-28 19:54

Не мога да си представя, че ще се върне старото време, когато няма къде човек да отиде на заведение без да се омирише. Да не ни баламосват с отделни помещения, вентилации и т.н. Ако все пак се вдигне забраната, аз няма да стъпя в заведение, което дори частично разрешава пушене. А който все пак иска да пуши - нека се научи да го прави с електронните цигари - те заместват на 100% вредния навик и са 4-5 ПЪТИ по-евтини!!! Гаранция!
Виктор

#1869 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Решение

2013-05-28 19:55

#1851: Panglot - Re: Re: Re: Re: Re: Решение

Да, преди забраната много непушачи избягваха заведенията именно заради дима. Сега 1/3 от пушачите подкрепят забраната, защото се чувстват по-добре в незадимени помещения, седят до по-късно, харчат повече пари. Така че дори пушачите ходещи по заведения да са 60% - 20% от тях подкрепят забраната. Тоест имаме 60% от хората ходещи по заведенията, които подкрепят забраната.


Гост

#1870 Re: Re:

2013-05-28 19:58

#1856: - Re:

законите се гласуват от парламента а се изпълняват от Министерския съвет затова България е парламентарна република.когато миналия парламент реши да ни изгонят от заведенията ние не тръгнахме да ревем м по целия интернет и да правим петиции понесохме си го без вайкания си изкарахме зимата в къщи.е сега дойде нашия ред щом като и АТАКА се съгласиха считайте че закона е отменен и никакви петиции няма да го върнат.ако трябва пак ще излезем на улицата да защитим и парламентаризъма и нашите права.вече сме стреляни лисици няма какво да ни уплаши.ние бързо се организираме когато излезем на улицата тогава ще видите колко сме.пушачите едно правителство вече свалиха забравихте ли как си отиде Борисов.защо тогава се изпокрихте а сега станахте много смели.


Гост

#1871 Re:

2013-05-28 19:59

#1866: -

Даже мога да кажа признание от пушач..мой приятел, седим си аз,детето и той и коментираме пушенето, той ми споделя щом е забранено , ще се съобразя и не му пречи да не пуша..но ако не е забранено-ще пуша../въпреки дето ми кое е бебе/... Все пак ТЕ имат алтернатива електронните цигари /да  не говорят глупости , че не  е същото ще го изтърпят за 3-4часа/ , НО НИЕ НЕПУШАЧИТЕ НЯМАМЕ АЛТЕРНАТИВА....


Гост

#1872

2013-05-28 19:59

В италия не се пуши в барчета пият кафето и излизат на вън

Гост

#1873

2013-05-28 19:59

Взаимна толерантност, твърдо съм против тютюнопушенето на обществени места, и все пак съм склонна на компромисен вариант: помещения за пушачи и непушачи... Всеки човек е свободен да упражнява правото си на избор!

Panglot

#1874 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Panglot

2013-05-28 20:00

#1855: - Re: Re: Re: Re: Re: Panglot

Срещу омраза от толкова много хора е трудно да се аргументираш на всеки един но се опитвам благодаря.

Както казах и в предишни коментари абсолютно съм съгласен за тровенето на детето и така нататък, но всичко опира до морални ценности. Аз никога няма седя да одимявам някое дете до мен. Ако видя че на една пейка седи пушач на друга не пушач ще седна до пушача да си пушим двамата и да не пречим на другия човек. Но всичко това отново е морални ценности. Трябва да се обърнем към хората, а не към закона. Аз не целя с целия този спор да се преборя за правото да тровя хората. Искам да се спре цялата тая омраза и да процедираме като цивилизовани хора. Може ли хората тук да говорят за 21ви век и цивилизованост и едновременно с това да седят и да обясняват, как пушачите били нахални, да хващат гората и прочее. За каква цивилизованост говориме тогава, питам аз? Хайде да използвам тогава лафа ти за бай Пешо. Цялата тая работа ми звучи като, бай Пешо мрази бай Гошо затова отишъл при кмета да го убеди и той да мрази бай Гошо. Сиреч непушачите са намразили пушачите ама вместо като хора да се разбираме едните с другите, се търсят закони за да ограничават пушачите.
Цивилизованост...


Гост

#1875

2013-05-28 20:01

Без цигарен дим в заведенията!