Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Не на връщането на цигарения дим в заведенията


Гост

#1751

2013-05-28 18:25

Всеки пушач на обществено място, ако пречи дори на един непушач или едно дете, това е достатъчно, за да няма право да го прави повече. На съседната маса или в сеседната стая, каква е разликата?!?!?!? Ако някои предпочитат стрелбата, това означава ли, че във всяко заведение стрелците трябва да могат да стрелят? Пушачите нарушават не само здравето на всеки около тях напълно незаслужено, те нарушават основен принцип в обществото - да не пречиш на другите.

Гост

#1752 Re:

2013-05-28 18:27

#1749: Gerito -

като я имаше забраната през зимата пушачите в заведения не ходеха ясен ли съм?


Гост

#1753

2013-05-28 18:27

Закона си е закон за да бъде такъв,а не да се разваля от "долни комунисти" !!!

Гост

#1754

2013-05-28 18:28

Напълно съм против пушенето! Живея до първо училище в София. Няма един ученик от горните класове който да не пуши!

Гост

#1755

2013-05-28 18:29

Забраната на пушенето на обществени места беше най-хубавото нещо, което се случи на българите

Гост

#1756

2013-05-28 18:29

#1751: -

абе ти ела да ми правиш забележки там където закона ми разрешава да пуша пък да видим дали ще ти отстъпя .нали всичко по закона това е.


Гост

#1757

2013-05-28 18:30

Не на цигарите !
Петър Петков

#1758

2013-05-28 18:31

Много мразя като всичко живо почне много да разбира от това кое е добро и кое лошо.
Аз съм пушач, харесва ми да пуша, не желая да ги спирам, не желая да ме карат да ги спирам, както и не желая да преча на когото и да било с този си навик.
Бяха го направили много добре с залите за пушачи! Човек имаше избора къде в заведението да седне, щом не желаете да дишате дим, кой ви бие да сядате там където се пуши??? Аз лично нямам проблем когато съм с компания и хората са непушачи, а отивам до залата за пушене и да запалвам, макар и прав да стоя поне имам покрив над главата и не излизам навън като мръсно коте.
Отделно извинявам се ама не е нормално пушенето да е забранено в дискотеки и кафенета, където 80% от клиентите са пушачи, при добра и работеща вентицалия ви гарантирам, че няма проблеми с цигарения дим... Спрете да да прецаквате ресторантьорския бизнес с изкривените си разбирания!!! Спрете и да прецаквате нас - пушачите, които все пак имаме глави на раменете и сме направили своя избор!!!

Гост

#1759

2013-05-28 18:32

Абсолютна глупост отново да може да се пуши в заведенията!!! Който иска да излиза навън без да вреди с цигарения дим на останалите хора.В цял свят има строги забрани за пушене на обществени места а само тук искат да отменят забраната!!!

Гост

#1760 Re:

2013-05-28 18:32

#1734: -

защо ти да не хванеш гората като ти пречат пушачите

Глупав ти е въпроса

#1761 Re: Re: Re: Panglot

2013-05-28 18:32

#1733: - Re: Re: Panglot

Пробвахме го това с непълната забрана. Не помниш ли? Две маси една до друга: на едната пише ПУШАЧИ на другата НЕПУШАЧИ. Не става! Не ни удовлетворява! Опитайте се да бъдете по-разумни и по-малко егоисти.


Гост

#1762

2013-05-28 18:34

Безумие е да се върне тютюнопушенето!

Гост

#1763 Re:

2013-05-28 18:34

#1759: -

найде стига с тези лъжи че в целия свят не се пушело.в цяла Европа съдилищата отмениха този диктаторски закон само преди осем месеца.само ние сме по католици от папата.


Гост

#1764

2013-05-28 18:36

Оправданието за връщането на тютюнопушенето е, че видите ли, от забраната намалявали клиентите по заведенията!
И индивидуален стрийптиз да се прави на клиентите, това няма да помогне!
Криза е и тя тепърва ще се задълбочава!
Panglot

#1765 Re: Re: Panglot

2013-05-28 18:38

#1727: - Re: Panglot

Един човек, който реши да се аргументира! Похвала!

Така сега нека обсъдим. Когато ти не пушиш не пречиш на пушача, когато той пуши обаче ти пречи. Съгласен съм. Да кажем обаче, че си седнал в автобуса и до теб седне един доста неблагоуханен ром. Ти не миришеш и не му пречиш обаче той мирише и ти пречи. Или пък някой селянин, който няма обноски вземе че пръдне до теб и ти е неприятно. До какъв извод стигнахме. Всичко това опира до обноски а не до закони за забрана. Един невъзпитан човек може да ти пречи по хиляди начини, а се вкарва закон конкретно за пушенето.

Съгласен съм също, че навика е до някаква степен опасен, но пак говорим за адската субективност. Ти смяташ да прекарваш половината от деня си в заведение, всеки ден? Пасивното пушене може да е опасно ако живееш сред пушачи, а не си пушач. Това че си решил да излезеш на заведение една вечер за няколко часа не означава че утре ще хванеш астма, за бога...

Също така говоря за правата на пушачите, защото се поставят ограничение към заниманията на дадена група хора. Не е обективно да се поставят зарбани за навици.

Всъщност тезата, която подкрепям е "Да се намери компромисно решение!". Не съм от пушачите, които смятат, че е редно да тровиш другите хора. Просто смятам че ако се намери друго решение ще бъде много по-добре. Казваш че да има зали за пушачи и непушачи не е ефективно. ОК но ако заведенията искат да си върнат клиентелата ще им се наложи да се охарчат малко.  Според мен е напълно удачно точно така да се направи! Също питаш хората ходят на ресторант или дискотека само за да пушат. Не е там идеята. Идеята е, че това е част от цялото. Все едно да те питам ти ходиш на дискотека само заради музиката ли? Комбинацията от обстановка, хора, преживяване, прекарване и прочее правят цялото. А пушенето е част от цялото за пушачите. Така че така да поставяш въпроса е просто неуместно. Просто се разваля настроението когато ти се допуши и трябва да излезеш навън да си свършиш работата като престъпник и после пак да се върнеш при останалите...


Гост

#1766

2013-05-28 18:39

Не мога да разбера - има си правила, трябва да се спазват! Пушач съм и то страстен, тъкмо свикнах, че не мога да си правя кефа навсякъде (има си изключения, но тук ще замълча ;)) и ново 20 - ще отменят забраната за пушене! Факт е, че в БГ я въведоха доста драстично, та затова и имаше такава съпротива, но наистина съм тотално против на тази игричка "иди ми - доди ми" (в превод: "ще има цигарен дим в заведения, няма да има"). Все още си ратувам поне в голямо населено място да има 2-3 заведения (клубове за пушачи), всички останали да са за непушачи... Но като не може, не може. Искаме да има ред и правила, и в крайна сметка пискаме срещу всичко! И заведенията да не ми реват, че като не се пуши, фалират - ами да се стегнат и да измислят нещо атрактивно за клиентите си или пък да подобрят обслужването си - щото цигареният дим не е атрактивен (и това го казвам аз, която пуша кутия на ден) :) Това, че съм пушач, не ме прави идиот, та да оценя романтиката на пушенето отвън :) Останете си със здраве и дано популизмът този път не спечели :)
Panglot

#1767 Re:

2013-05-28 18:39

#1743: -

Никой не се е родил с дрехи!


Гост

#1768 Re:

2013-05-28 18:40

#1751: -

добър пример така като стрелците си имат своите полигони за стреба така и пушачите трябва да имат свои помещения за пушене.фирмата в която работи жена ми им обзаведе специално помешение за пушене с кафеавтомати и сокове за да не мръзнат навън.


Гост

#1769

2013-05-28 18:40

Не на цигарения дим!
Непушач, който не пречи на никого

#1770 Re: Вие пък кои сте, че да прецаквате всички останали. Пушачите не са 80%, че да губи от тях бизнеса

2013-05-28 18:42

#1758: Петър Петков -

Вие пък кои сте, че да прецаквате всички останали. Пушачите не са 80%, че да губи от тях бизнесът. Колко са пушачите във вашия офис - 30% или повече?!?!?!? Бизнесът губи от това, че непушачите не могат да отидат в заведенията, не могат да влязат с децата си да вечерят или да обядват в почивния си ден, не отиват с колегите си, защото пушачите са като ромите, винаги те имат право... А у вас така ли пушите или излизате като мръсно коте на терасата? Пушите си в кухнята - браво, вие пречите на собственото си дете или майка, какво остана за непознатите. Не отделна стая, отделно заведение трябва да направи всеки ресторантьор, който толкова държи на пушачите, той да прецени кое да е по-голямото от двете - за пушачи или за непушачи.


Гост

#1771

2013-05-28 18:43

У нас рядко се приема свестен закон, но когато се случи, винаги се намира кой да го отмени :(

Гост

#1772 Re:

2013-05-28 18:45

#1751: -

Каква е разликата дали пуша у вас или у нас по твоята логика...

Fen

#1773 Re:

2013-05-28 18:46

#4: Пушач -

Tova che ti si narkoman ne znachi che triabva drugi hora da dishat pushaka ot tvoite narkotici


Гост

#1774

2013-05-28 18:47

PROST NAROD - SLABA DARJAVA...ZIAL SVIAT MOJE - NIE OBACHE NE MOJEM DA NE TROVIM HORATA OKOLO NAS, CHE I SEBE SI..IZUMENA SAM!!!
Стеф

#1775 Re: Re: Re: Panglot

2013-05-28 18:47

#1765: Panglot - Re: Re: Panglot

Жалко, че го чувстваш така :) Аз не забелязах особен спад заради забраната на пушенето в заведения, но както казваш - всичко е субективно! Що съм се пенила по форуми срещу тази забрана, но сега даже ми е забавно (социалните контакти са ми фул - толкоз неща можеш да разбереш, докато си дръпваш фасче навън) :) Другото, което мога да ти кажа, че преди 2 месеца бях на едно заведение, където просто сложихме табелка "Частно парти" и си пушехме на воля :) Нямаше непушачи, които да ни пречат :) Винаги има начин, стига да се търси, но наистина ми идва малко в повече това пискане за таз забрана - година стана вече, а още има вой :) Никога няма да се оправим, ако не можем да спазим и един закон като хората :) Аз лично ратувам да ми се върнат празните гилзи и тютюна - поне знам какво пуша :)