Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Не на връщането на цигарения дим в заведенията


Гост

#1726

2013-05-28 18:03

Пуших повече години от живота си от колкото не съм пушил. Сега съм отказал пушенето от 3 месеца и мисля, че не пушетено в заведенията много ми помага да не пуша отново!!!

Гост

#1727 Re: Panglot

2013-05-28 18:03

#1690: Panglot -

Добре, ще се аргументирам: Когато аз не пуша, не преча на пушача. Когато обаче той пуши, не само ми е неприятно, но и вредно за моето здраве. Когато пушачът пуши, той се налага над непушача, който няма избор и търпи вредния и неприятен дим. Редно ли е така?

Става въпрос за елементарно уважение - когато имаш навик, който е неприятен и опасен за другите, е нормално да не го правиш в тяхно присъствие. Ние, непушачите, нямаме нищо против това да пушите - дробовете са си ваши. Ние сме против това да го налагате на нас, които не искаме. Ние сме против да ни тровите с дима си, без да питате искаме ли или не.

Пушете си навън, на улицата, на открито - нямаме нищо против. Когато масите в заведението са на открито - също няма проблем. Единственото, което не искаме, е да се пуши в затворени помещения. Излезте навън, изпушете цигара, върнете се. Това е!

Говорите за правата си. Ами правата на нас, непушачите? Аз също съм гражданин на тази страна, също плащам данъци, спазвам законите и имам право да не ми бъде налагано да търпя тютюнев дим, който е не само неприятен, но също вреден и опасен!

А това с отделните зали за пушачи и непушачи не е ефективно, тъй като означава всяко заведение на практика да е 2 заведения. Няма нито място, нито ресурси за това. когато го въведоха това, повечето ресторантьори бяха против.

А това, че бизнесът едва ли не е фалирал заради забраната - не мисля, че хората ще спрат да ходят на заведения и да се забавляват. Излиза, че хората ходят на ресторант и дискотека само за да пушат, така ли? Стига глупости, моля ви се! Но така или иначе, кое е по-важно - здравето на хората и правата на над 50% от българите, които не пушат, или бизнес интересите? Ясно е, че за политиците най-важни за бизнес интересите и те ще спечелят.

Става въпрос за следното: вие, пушачите, когато отново ви разрешат да пушите - когато запалите цигара, просто да попитате непушача до вас "ще ви пречи ли?". Поне това може да направите, дори и без закон, нали?

 

 

 

 


Гост

#1728 Re:

2013-05-28 18:04

#1711: -

когато отмениха закона в Европа социалистите никой даже не ги пита.отмени го В.К.С.


Гост

#1729

2013-05-28 18:07

Смятам, че е неевропейско и нецивилизовано хора, които не пушат да дишат замърсен въздух в заведенията за хранене и кафенетата.
Panglot

#1730 Re: Re:

2013-05-28 18:07

#1717: - Re:

Естествено, че няма да се опиташ да ми отговориш приятел. Много по лесно е да влезна и да напиша "Искам да върнат закона и да си пуша в кафето!", но аз съм седнал да обсъдя нещата. Докато повечето хора не искат отмяната на закона но и не искат да говорят по темата. Влизат, пишат "не на дима" и толкова. Не става така. Докато не изложиш позицията си и не се обосновеш като човек, няма да стане.
А щом намираш моето държание за глупаво и агресивно, мога да ти кажа нещо. Точно заради хора като теб, които намират аргументирането, спора и борбата за позиция, за глупава и агресивна, исканията на народа са в застой. Човек трябва да се бори и да стои зад позицията си ако е убеден в нея. Да ме наречеш глупав и агресивен заради това... Нека бъдем агресивни тогава. Стой си зад стените на къщата с овчата си душичка и си трай, а после чакай прогреса да дойде от самосебе си! Доста тъжно но факт, за много българи...


Гост

#1731

2013-05-28 18:08

bez vru6tane na cigarite v zavedeniqtq.....

Гост

#1732 Re:

2013-05-28 18:08

#1702: -

Нима мислите,че останалия свят трябва да се съобразява с вашата зависимост? Нима децата трябва да дишат дима на вашите цигари, защтото нямата волята да ги откажете? Пушете си на воля навън, у дома, но не и където има непушачи и деца!!!!!

 


Гост

#1733 Re: Re: Panglot

2013-05-28 18:09

#1727: - Re: Panglot

а какво ви пречи ако пушачите си имат свои заведения клубове или цугър барове както искаш ги наречи.нали вие няма да ги посщавате следователно няма и да ви опушват.няколко пъти задавам този въпрос а отсреща мъртвило никой не отговаря.


Гост

#1734

2013-05-28 18:10

който иска да пуши да хваща гората - защо трябва някой да ме трови
имат пари за цигари , а непрекъснато се оплакват , че не им стигат

Гост

#1735 Re: Re: Panglot

2013-05-28 18:12

#1727: - Re: Panglot

Напълно аргументиран отговор! Няма какво повече да се добави!!!! Не на пушенето на обществени места, да - да не се променя закона!!!!!!!!!!!!!!!

 


Гост

#1736

2013-05-28 18:12

Да бъдем последователни в отстояване правото на свеж въздух, без цигарен дим, защото сме отговорни и пред децата които не могат да се защитят .

Гост

#1737 Re:

2013-05-28 18:12

#1724: -

Това звучи доста убедително, но все още не обяснява защо да няма отделни помещения за пушачи в заведенията? С подходящата вентилация няма да е никакъв проблем.

Плюс това аз не разбирам защо дискутираме децата чиито родители са пушачи. Че пушенето вреди няма спор. Закона за, който говорим не отговаря за родители пушачи. Не виждам защо да се излиза извън темата.


Гост

#1738 Re: Re:

2013-05-28 18:14

#1732: - Re:

а вие не ходете там където се събират пушачи.той закона си има и две страни.на места където е разрешено пушенето няма да се съобразяваме с вас.ако отношенията ни бяха по нормални мога и да не запаля цигара в присъствие на непушачи независимо че закона ми го разрешава.но при така създадени отношения жест на благоразположеност от нас на искайте и не чакайте.


Гост

#1739

2013-05-28 18:17

Това е нещо ефективно, от където и да го погледнеш - дано не го затрият !!!

Гост

#1740

2013-05-28 18:17

Толкова долно,толкова тъпо и жалко!Да трупаш точки по този начин!Какви са тези бизнесмени на които бизнеса им от пушачите зависи!Долни хора!В кафенетата и ресторантите на тези,които с години не плащаха осигуровки на работниците си и никой до сега не им потърси отговорност ,сега ще плачем за техния бизнес!Откакто влезе забраната те пак си раздават пепелници или чиниики!Безсрамници!

Гост

#1741

2013-05-28 18:19

Едно от малкото европейски решения в България е на път да бъде унищожено заради корумпираността на политиците ни, заради лобистки интереси, простотия и невъзпитание!
Никой няма да умре, ако не пуши 2-3 часа, но много хора умират ежедневно в резултат на активно или пасивно пушене. Срам за България, ако това бъде гласувано.
И какво ще правим през 2014, когато забраната ще стане задължителна за Европейския съюз?

Гост

#1742

2013-05-28 18:19

Искам когато отида на заведение да не е задимено,да усещам парфюма си след като съм напуснала заведението.А не след това да се налага отново да измивам косата си.Ако сега се разреши пушенето отново няма да има сладкарница в която да отидеш с децата. Аз съм против тютюнопушенето в заведенията.

Гост

#1743

2013-05-28 18:21

Никой не се е родил ПУШАЧ!

Гост

#1744

2013-05-28 18:22

Един добър закон не трябва да се премахва, нито заведенията са празни нито нищо. Поне като се прибереш не миришеш на цигари...
Бивш пушач

#1745 Re: Re:

2013-05-28 18:23

#1737: - Re:

Няма да умрете без цигари! Защо трябва да тровите и другите около вас? Въпросът не е в залите за или без пушачи, а в това, че в България когато в една компания има двама пушачи, цялата компания е принудена да отиде в помещението за пушене. Иначе се сърдите, че ви се нарушавали правата да се тровите с кеф!

Казвам го като бивш пушач, който се срамува за това, че някога е пушел!


Гост

#1746

2013-05-28 18:24

Обиколила съм Европа и никъде не се пуши в заведенията. Да се храниш или да почиваш на питие и някой да те трови с тютюнев дим е под всякаква критика.

Гост

#1747

2013-05-28 18:24

Как може за нещо толкоз положително да има такава съпротива от страна на пушачите?

Гост

#1748

2013-05-28 18:24

abe vie ludi li ste...
Gerito

#1749

2013-05-28 18:25

E нема да се оправи тази държава ,аз съм пушач ,но съм против да се пуши вътреееее . И не знам ,защо требва да се отменя тази забрана ,че до сега като я имаше ушким да не би са умрели тези дето са пушели навън или пък да са ги спрели цигарите !!! ...

Гост

#1750 Re:

2013-05-28 18:25

#1740: -

тези "долни хора" са инвестирали свои пари теглили са заеми и са рискували за да имат ресторант.а ти се намъкваш в заведението им им започваш да се разпореждаш да правят това което на тебе е угодно.знаеш ли какво ще ти дам един съвет "не се натрапвай със своя устав в чужд манастир".защото както казваш "долните хора" фалират няма ти да им плащаш заемите капиши?