Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Не на връщането на цигарения дим в заведенията


Гост

#1026 Re:

2012-12-14 12:45

#980: Антипушача -

Според пушачите - боклуци, по важна е печалбата на кърчмарите.


Гост

#1027 Re: Буревестник

2012-12-14 12:51

#986: М... -

Аз аргОменти против тютюнопушенето не мога да изкарам. Виж аргУменти, колкото искаш. И по писането ти личи, че си нискоинтелигентен, което пък най-вероятно значи, че си пушач.


Гост

#1028 Re: Буревестник

2012-12-14 12:53

#987: М... - Re: Re:

Щом сте свини, да!


Гост

#1029 Re: Буревестник

2012-12-14 12:56

#989: Колко сте зле -

Ами трябва да ви направят глобата от 200 лв. на 2000. И тогава, със сигурност, ще спрете да пушите и след 22 часа.

Гост

#1030 НЕ!

2012-12-14 12:56

Пушенето е демоде и признак на нисък социален статус. Както и на други ниски и низки неща.

Гост

#1031 ХА ХА

2012-12-14 13:06

Снощи бях в един от най-скъпите ресторанти в София и след 22:00 всеки си палеше цигара навсякъде. Много сте тъпи- по хубавите места пак ще си се пуши, защото собствениците могат да си позволят да плащат под масата и глоби. Губите само вие- непушачите, защото преди си седяхме в залите за пушачи и там си палехме цигари, все пак се съобразявахме с вас. А сега, понеже тези зали не съществуват вече, си пушим навсякъде. И само да добавя- в заведението имаше 2-3 камини, яка вентилация, всичко- от пушека от камината до пушека от цигарата не се усещаше- казваха го и непушачите. Та във всички хубави заведения, където си заслужава с кеф да си дадеш парите си се пуши. Искате или не- ФАКТ! Ами стойте си по дупките за непушачи за да сте здрави и да смърдите на манджи и кюфтета- ХАХА

Гост

#1032 Re: ТВЪРДО НЕ НА ТЮТЮНОПУШЕНЕТО

2012-12-14 13:13

#22: yaniyakov - ТВЪРДО НЕ НА ТЮТЮНОПУШЕНЕТО

ПОЗДРАВЛЕНИЯ!!! Подкрепям Ви!!

Анна Грозданова

#1033 съзнателен избор

2012-12-14 13:19

Здравейте,
Според мен тук нещата тотално се объркват, а могат да бъдат толкова прости. Искам да попитам пушачите дали имат поне по един любим човек, който не пуши било то в компанията или член на семейството(майка, баща, съпруг, съпруга,ДЕТЕ),някой на който наистина държат. Този човек най-вероятно до момента не е роптал или поне не много, че цигарите му пречет именно от любов към теб , защото не те възприема като ПУШАЧ, а като неговия близък, неговия любим човек.Сега ние вашите близки и любими хора ви молим да проявите разбиране и любов към нас.И съм почти убедена че няма човек, който бидейки помолен от детето си или любимата/любимия да излезе навън да пуши заради любовта си към тах, би имал нещо против. Но тук в случая идва другата гледна точка-на мен ми се налага по принуда, това не е мой съзнателен избор, правителството ми налага къде да пуша. Тук любимия ви човек вече става несъзнателно врагът. Помислете малко и над това мили хора. Ситуацията е една - гледните точки са различни. Ние непушачите всъщност сме вашите любими хора, а не врагове и ви молим за разбиране.За вашия съзнателен избор към приятел и отношение към приятел, близък, роднина. Благодаря!
ала бала

#1034 Re: ХА ХА

2012-12-14 13:21

#1031: - ХА ХА

ВЪВ ВСИЧКИ ХУБАВИ ЗАВЕДЕНИЯ, В КОИТО СИ ЗАСЛУЖАВА ДА СИ ДАДЕШ ПАРИТЕ И ОБСЛУЖВАНЕТО Е НА НИВО, ПУШЕНЕТО СЕ ЗАБРАНИ МНОГО ПРЕДИ ДА ВЛЕЗЕ В СИЛА, КОЯТО И ДА Е ЗАБРАНА! И ИЗНЕНАДА: НЕ СА ФАЛИРАЛИ, НАПРОТИВ!

ХАЙДЕ ДЯДО РАГИН ДА БЪДЕ ТАКА ДОБЪР ДА ГИ ПОСЕТИ И ДА ВИДИ КАК СЕ ПРАВИ И ПОСЛЕ ДА ХОДИ ДА СИ ДАВА АКЪЛ НА СЕЛСКИТЕ КРЪЧМИ КАК ДА ОЦЕЛЯВАТ.

Христина

#1035 НЕ на цигарения дим в затворени помещения

2012-12-14 13:23

Какво е нещото, което всеки от нас си пожелава най-често: "Да бъдем живи и здрави!" Липсата на цигарения дим по заведенията и други затворените пространства е крачка в тази посока. Нека сами се грижим за собствените си пожелания!
Кам

#1036 Re: съзнателен избор

2012-12-14 13:23

#1033: Анна Грозданова - съзнателен избор

Поздравления! Един интелигентен човек! Жалкото е, че повечето тук няма да Ви разберат, защото явно са от други прослойки на обществото!


Гост

#1037 Re: Re: ХА ХА

2012-12-14 13:25

#1034: ала бала - Re: ХА ХА

Хайде дай 2-3 примера за "добро заведение" да го посетим и ние и да видим :)

Гост

#1038 Re: ХА ХА

2012-12-14 13:25

#1031: - ХА ХА

Ясно... Щом всички посетители на този "най-скъп ресторант" са били пушачи, явно не е от най-изисканите.

Skeleta

#1039

2012-12-14 13:27

i sas i bez cigarite koito izliza pak 6te si izliza,ne e nujno da se uvonqvame ili trovim s cigarite na nqkoi koito go marzi da izleze vanka da izpu6i 1 cigara !!!

Гост

#1040 Re: Re: ХА ХА

2012-12-14 13:27

#1038: Гост - Re: ХА ХА

Я познай дали наистина не е един от най-хубавите... Ама ти сигурно си някъде от Студ. Град и тия места не ги знаеш и посещаваш :)))

Здравословно

#1041

2012-12-14 13:30

Подкрепям идеята онлайн да се събират привърженици на здравословния начин на живот!Така повече млади хора ще могат да дадат гласа си в подкрепа на каузата без цигарен дим в заведенията.Успех!
petrokalos

#1042 не на връщането на цигарени дим в заведенията

2012-12-14 13:33

petar petrov

 

bbhs

#1043

2012-12-14 14:01

По-горе някакъв пушач се изказа за Христо Стоичков,/сякаш му е личен адвокат/, че непушачите обиждали великия футболист, само не ми стана ясно как го обиждат. Не знам дали той пуши или не и не ме интересува. Обожавам го и съм на мнение, че той е българинът, който запозна света с България. Доколкото ми е известно, той не е вкарвал автогол на терена. Да се надяваме, че и по отношание на цигарите няма да вкара такъв. Защото разрешаването на тези боклуци в заведенията след като вече е било забранено, би означавало да се изплюем на метеното, което си е чист автогол. Какво значение има дали ще е преди или след 22ч. Ами нали ако се пуши в късните часове, на другия ден всичко ще е осмърдяно и пропито със смрадливи лайна. Как ми се иска да напсувам всички пушачи с псувните, които използва гениалният Стоичков на терена. Но няма да го направя, защото пак ще захленчат и ще потекат реки от сополи. А на любимия ми Бойко Борисов трябва да му стане ясно, че пушачите са тези, които искат да му вземат властта, защото на повечето от тях любимец им е др.Тодор Живков. Ами да, той комунизмът научи народа да пие, да пуши и да мързелува, най-вече в годините на своя залез. А за сведение на пушачите, дори и да ви махнат забраната и да ви разрешат да осмърдявате, пак ще гласуваме за Бойко Борисов, защото колкото и да му пречите да си върши работата, рано или късно Той ще ви постави където ви е мястото.

ПУШЕТЕ МИ К*РА

#1044

2012-12-14 14:03

Пушачите са толкова нагли и тъпи, че не разбират от диалог и добро отношение. Затова на тях трябва да им се говори по следния начин, за да разберат: "ПУШЕТЕ МИ К*УРА БЕ, ОЛИГОФРЕНИ СКАПАНИ! ПОНЕЖЕ СТЕ ИДИОТИ, ВЕРОЯТНО НЕ ВИ СЕ Е НАЛАГАЛО ДА ПЪТУВАТЕ В ЧУЖБИНА, НО ВСЕ ПАК АКО ВИ СЕ Е СЛУЧВАЛО, КАЖЕТЕ ЗАЩО СПАЗВАТЕ НАЙ-ЧИННО ЗАБРАНИТЕ НАВСЯКЪДЕ (ИСПАНИЯ, ФРАНЦИЯ, ИРЛАНДИЯ И ОЩЕ НАД 150 СТРАНИ ПО СВЕТА), А ТУКА РЕВЕТЕ И НЕ МОЖЕТЕ ДА НЕ ПУШИТЕ? А? ТИКВЕНИЦИ КАТО ВАС СА В ОСНОВАТА НА ВСЕКИ ПРОБЛЕМ В ТАЯ ДЪРЖАВА! ЩЯЛИ ДА ЕМИГРИРАТ! ХАХА, КЪДЕ ЩЕ ИДЕТЕ, КАТО НАВСЯКЪДЕ ИМА ЗАБРАНА ЗА ПУШЕНЕ, БЕ, МИШКИ? В ЗАМБИЯ ДАЖЕ СЕ ПРЕДВИЖДА ЗАТВОР ДО 2 ГОДИНИ АКО НАРУШАВАТЕ ТАЗИ ЗАБРАНА... ДЕБА И ИЗМЕКЯРИТЕ, ПУШЕТЕ МИ К*РА!
sun

#1045

2012-12-14 14:10

На който му се пуши да си помръдне з**ка с извинение 2 метра и да си пуши, но мързела е велико нещо вярно...
Непушач

#1046 Re: Не искам да плащам за твоите болести

2012-12-14 14:16

#4: Пушач -

А аз не искам от моите здравни осигуровки да отиват за лечение на хора, които са толкова безотговорни към себе си. Слава Богу, не съм боледувала от 20 години, може би 2-3 пъти, за по 2 дни грип, на крак, един ден не съм била в болница, тоест, моите здравни осигуровки дават лечение за друг, а не за мен. Не съм съгласна, обаче, това да отива за болести, които сте могли да си спестите. Затова бих предложила болните поради цигарите, да си плащат лечението, вместо да очакват ние да правим това.

Nelihalata

#1047 Против цигарения дим в заведенията

2012-12-14 14:22

Абсолютно съм против връщането на пушенето в заведенията. Познавам и пушачи, които не обичат дрехите и косите им да се омирисват на цигари докато са в затворено помещение с цигари. Подкрепяме(заедно със съпруга ми, който е пушач) петицията на 100%. Сега ходя много по-често на заведение именно, защото няма цигарен дим. Успех!
Гост

#1048 За правата на мишките

2012-12-14 14:34

Уважаеми пушачи, преди да говорите за нарушаване на правата ви се замислете дали вие пък на нарушавате правата на непушачите? Искам да припомня на всички, че демокрация е когато имаш свободата да правиш каквото си искаш, но без да вредиш на околните. Това че тровите околните мисля, че не е демократично. Както и това да се изказвате, че който не иска да се трови да ходи в заведения или помещения за непушачи е нарушаване на правата на хората, които не са се поддали на наркотичната зависимост към никотина. Освен това със сегашния закон за какви нарушавания на права точно се жалват пушачите? Та дори някои от тях използват терминът дискриминация. Никой не се е родил пушач, както и никой не се е родил наркоман. Ако вашите права са нарушени и ви дискриминираме, то тази дискриминация не е ли още по-голяма към зависимите от трева или хероин? С какво нарко-зависимите са по-различни от вас, че да е незаконно да се пуши трева в заведенията?

Гост

#1049 Re: Надежда

2012-12-14 15:23

#1006: Надеждна - Надежда

йееее, много готино казано :)


Гост

#1050

2012-12-14 15:54

Пуша по 1 кутия ма ден, но съм съгласен със забраната.