Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Не на връщането на цигарения дим в заведенията

войн

#1001

2012-12-14 07:43

Само така! Стига на цигарената отрова! Напред в борбата! :-)

Гост

#1002

2012-12-14 08:43

Против съм! Не искам да ме тровят! Бивш пушач съм. Не толерирам по никъкъв начин цигарите.

Гост

#1003 Пушенето след 22ч

2012-12-14 09:05

Никой не харесва цигарения дим , още по малко миризмата която оставя върху дрехите и щетите които нанася на непушачите.
Георги

#1004 Re:

2012-12-14 09:21

#4: Пушач -

Така както години наред ти не си пипал правата на непушачите във всяко едно заведение, преди управлението ни да започне да се замисля да въвежда тези забрани ли? Откъде не къде ще излизаме ние? Кой си ти? Кое е по-естествено и изначално, че да излизаме ние - да пушиш или да не пушиш?

Толкова са ви задръстени кръвоносните съдове с мозъка и толкова трудно ви тече информацията между синапсите в тиквите, пълни с мъртва мозъчна тъкан, че вие трудно дори да започнете какъвто и да е процес на асимилация относно това защо се въвежда тази забрана.

аз

#1005 Re:

2012-12-14 09:32

#986: М... -

а ти се научи да пишеш правилно

Надеждна

#1006 Надежда

2012-12-14 10:06

Пуша от 15 годишна. По кутия, понякога и повече на ден. Чувствам се разкошно, пийвайки чаша вино или бира, приказвайки си с приятели, да запаля една цигара. Само пушач може да ме разбере. Това е моя избор и никой няма право да ме съди за него. Купувам си цигари, плащам данъци и осигуровки и въпреки всичко получавам мизерни здравни услуги. Не сме ние, с нашите ракови заболявания, виновни за калпавото здравеопазване. Поне не повече от тези, които пият, които не спортуват, които водят безразборен сексуален живот, които работят по 14-15 часа... Мога да изреждам още много. Но има неща, което всички могат да разберат, независимо дали са пушачи или не. Като това да излезеш в петък вечер и когато се прибереш да не изгаряш от желание въпреки късния час и мърморещите съседи да пуснеш веднага пералнята, за да отмиеш от дрехите, а и от себе си смрадта. Като това да виждаш всъщност събеседника си, докато разговаряш с него, а не да ти пречи гъстия димен облак. Като това да танцуваш до полуда и да се задъхаш от самия танц, а не от дима, бълван навсякъде около теб. Като това сутрин нито очите ти, нито гърлото ти да драска и боли. Като това да се заприказваш със случайни, често интересни хора пред заведението, когато помолиш за огънче или просто си седиш и "дишаш свеж въздух". Само 6 месеца след забраната аз, със закърнялото ми обоняние на дългогодишен пушач, правя намръщена физиономия, когато влезна в заведение, в което се пуши. Всички си казваме "Ех, колко е хубаво в Германия, Австрия, Англия, колко е чисто и свежо".. И продължаваме да си хвърляме фасовете през колата, докато планираме почивката си в Сърбия, защото там се пушело?!?!
И нека си го признаем честно - при минус 10 градуса навън колко цигари ще изпушите за една вечер навън, в сравнение с времето, когато се пушеше вътре?
Аз съм пушач. И съм твърдо ЗА пълната забрана.
HY

#1007

2012-12-14 10:21

Аз също подкрепям петицията! Не може напред-назад постоянно. Нека бъдем и Европейци. На който му се пуши, нека направи нужното навън от заведенията. Как в почти цяла Европа няма проблем с това, а само в България. Колко е и хубаво да излезеш ухаещ на хубав парфюм и да се прибереш със същото приятно ухание, а не на цигари, който дим се е впил в дрехите ти.
Изберете псевдоним

#1008 Тема

2012-12-14 10:30

Това е поздрав за всички пушачи
http://www.youtube.com/watch?v=TqqApcqKcY0

Гост

#1009

2012-12-14 10:31

Премахването на забраната за пушене в заведенията е огромна крачка назад от пътя ни към Европа, за пореден път ще докажем, че сме европейци, ама не съвсем.
Силвия Панчева

#1010

2012-12-14 10:31

За да се нареди България сред Европейските държави е абсолютно задължително да се премахне това дивашко пушене на закрити обществени места. Кой европрйски турист ще стои в задимен ресторант и ще пожелае да се върне там отново?
Ан

#1011

2012-12-14 10:47

Не желая отново дим в заведенията. Наскоро ми се случи, и искам да кажа,че си тръгнах на 20тата минута след това. Имах чувството, че не мога да дишам. Да не споменавам "аромата" на дрехите и косата си след това. Много неприятно. А и нали направиха отделения за пушачи. Собствениците които вложиха и създадоха такива места в заведенията си, нека запазят правото да се пуши в заведението им, на точно определените за целта места.

Гост

#1012

2012-12-14 10:51

Икономически интереси на търговци, производители на тютюн и цигари са от едната страна. Прикриват се с икономически интереси на дребния бизнес. Тези хора са организирани. Използват за глашатаи на целта си - отмяна на забраната хора, които са зависими - пушачите. Мислите ли че ако имаше възможност за пропаганда и изказване на мнение наркозависимите нямаше да искат легализация на наркотиците!? ... От друга страна са неорганизираните непушачи. Не до там материално заинтересовани. А би трябвало. Бихте ли желали децата ви да пушат? Бихте ли желали да има повече пари за здравеопазване , защото сега част от тях се харчи за болести от пушенето? Бивш пушач съм и знам колко е трудно да се откажеш, да намалиш. Но не е невъзможно. Зареди децата е необходимо!

Гост

#1013

2012-12-14 11:04

Защо трябва да е черно или бяло?! Защо непушачите да са по-важни от пушачите?!Защо никой не уважава избора и решението на другия? Предишната форма на закона беше Златната среда за всеки.Върнете ГО!!

Гост

#1014 Re:

2012-12-14 11:14

#1012: -

Защо приказваш глупости? Всеки собственик и без закон, може да ограничи пушенето в своето заведение, за да не го прави, очевидно си има причина. Да не мислиш, че му е много изгодно да пуска аспирацията и да освежава интериора всяка година?


Гост

#1015 Re:

2012-12-14 11:21

#4: Пушач -

Пушач нали ти е ясно че вече няма аз или ти ,а ние. Ние не искаме да се пуши.

МАВРОС.

#1016

2012-12-14 11:22

Не мога да разбера тези хора които сега харчат пари за да се тровят а после ще дават още повече за да се лекуват. Не вярвам някой родител да е доволен ако детето му пуши но в повечето случаи това е пример на родителите. Не желая след като съм ходил на заведение да се прибирам с дрехи вмирисани на пепелник. Който иска да се трови да е така добър да се съобрази с хората които не желаят да им дишат пъшеците. В Търциия, Македония и много европейски страни има такава забрана а не съм чул да има протести. Заведенията не се пълнят поради финансовото състояние на хората в БГ а не затова че има забрана. Които имат качествено обслужване и добра кухня са си посещавани за разлика от останалите, така че собствениците им да си помислят какво трябва да направят за да привлекат клиенти а не да протестират с/у забраната за пушене НА ЗАКРИТО .
непушач

#1017 Не на тютюнопушенето

2012-12-14 11:38

никой няма право да трови околните
Mary

#1018 Забраната за пушене в Испания

2012-12-14 11:39

В момента живея в Испания.Ще ви кажа как тук се приема забраната за пушене.Абсолютно всички излизат навън да пушат,без на някой да му прави чак такова голямо впечатление.Цигари се продават по заведения и магазини във вендинг машини и дори и възрастен човек не може да си купи ,ако не се е обадил на продавача,който натиска копче за отключване на машината и чак тогава можеш да си купиш цигари.Всичко това става в рамките на минута,но в тази минута продавача е направил контрол дали си възрастен или дете.Децата тук нямат никакъв шанс да си купят цигари.В България трябва да се продават по този начин,така броят на пушещите деца може да спадне.

Цвета Димчева

#1019 Не на връщането на цигареният дим в заведенията!!!

2012-12-14 11:58

Браво!!! Вече са подкрепили над 20 000 души от различни градове на страната, дори от други държави и континенти.
Хора, на които им пука за здравето, нещо безценно... което веднъж загубено няма връщане...
Иска ми се да има повече такива хора, на които им пука не само за собственото удоволствие, но и за другите около тях...
Защото въздухът, който дишаме е общ за всички!
Райна

#1020

2012-12-14 12:19

Да видим до къде стигат интересите!

Гост

#1021

2012-12-14 12:19

Не знам що за късогледство може да е да бъдем притискани от икономически аргументи във вреда на най-голямата инвестиция и капитал - здрави хора!
Гост

#1022 Re:

2012-12-14 12:20

#1013: -

Хаха, голям смях! Коя предишна форма? С трите стола за непушачи в мазето ли??

Мария

#1023 Re:

2012-12-14 12:22

#4: Пушач -

Защо ти ограничаваш нашите права? В една приятелска компания, където една част от хората пушат, а друга - не, какво трябва да се направи? Да се разделим по залите за пушачи/непушачи? Или за да сме заедно в заведението, трябва непушачите да търпят цигарения дим около себе си, който не е просто неприятен, но и застрашава и здравето, превръщайки те в пасивен пушач. Абсурдно би било, ако започнем да се съобразяваме с това, тъй като пушенето не е нужда, а е прищявка. Прищявка, която вреди на пушача, вреди и на околните. 
За всички е положителна тази забрана, тъй като страшно много хора благодарение на неудобството, намаляват цигарите и се замислят за пълното им спиране. Това няма как да не е положително.


Гост

#1024 Re: Надежда

2012-12-14 12:24

#1006: Надеждна - Надежда

Най-после да видя един трезво мислещ  пушач. Винаги съм мислил, че една част от пушачите са интелигентни и коректни хора. За съжаление, по-голямата част са нискоинтелигентни боклуци. Нека всички да се съобразят с правилното мнение на Надежда.

Доволен

#1025 Оригинално!

2012-12-14 12:24

Дочувам, че вече от доста заведения са обявили, че който стане свидетел на нарушение на закона от 15.12., както заплашват, може да стане и да си тръгне без да си плаща сметката - като компенсация за дискомфорта. Супер!