ЗА строежа на джамия в Гоце Делчев

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията ЗА строежа на джамия в Гоце Делчев


Anonymous

#1

2012-10-31 21:01

Ние заслужаваме тази джамия, която ни е наистина необходима и няма да пречи на никого!

Гост

#2

2012-10-31 21:20

Дано Аллах да отреди по скоро да се построи!

Гост

#3

2012-10-31 21:48

Nie zaslujavame djamiqta!
KARANFİL...

#4

2012-11-01 20:09

OBEZATELNO E NUJNO OB6TİNSKİq NARODEN SIVET V GRAD GOTSE DEL4EV DA VZEME RE6ENİE ZA PREDOSTAVANE NA MqSTO ZA STROEJA NA TAZİ DJAMİq,NAİSTİNA TRqVA DA SE V PREDVİD,KONSTUTİTSİONNİTE PRAVA ZA VEROİZPOVqDVANE NA VqRVA6TİTE...

Тази публикация е изтрита от автора на петицията. (Покажи подробности)

2012-11-02 12:12


джамия

#6 #4

2012-11-03 13:35

Hищо няма да строите ще ви еба мамата каква джамия тук да ми опява по цял ден нестига че ВИ слушам от селата там

Гост

#7 zdr

2012-11-03 13:39

#6: джамия - #4NA koi to ne mu iznasq da se iznasq we OTvoren ....

 


Гост

#8 Здравейте :)

2012-11-03 19:09

Аз съм православна християнка, но с радост и готовност подкрепям подписката ви за джамия, защото съм израстнала през Комунизма и много добре си спомням какво значеше да не можеш да влезеш в храма. Във Вашия случай нещата са още по-нелепи, защото няма вече забрана за изповядване на религиите, но пък има други пречки! Нека Бог да Ви помага! С почит, в единия Бог, Ваша Анна Маринова
Sveta

#9

2012-11-05 20:13

"Аз съм православна християнка, но с радост и готовност подкрепям подписката ви за джамия, защото съм израстнала през Комунизма и много добре си спомням какво значеше да не можеш да влезеш в храма."

Mnogo interesno, az sashto sam izrastnala po vreme na sozializma, (komynizam v Bulgaria ne sme imali na praktika)no ne si spomnyam tokova neshto za koeto Vie pishete. Imashe svoboda na religiite makar neofizialno i vseki mojeshe da hodi na cherkva i da si krashtava dezata.

Moga da dam lichen primer. Az sam krastena ofizialno v nachaloto na 60 -te god na minaliya vek v Sveta Bogorodiza, malka cherkva v polite na prekrasna Vitosha, nyakolko godini po-rano moyat sapryg e bil krasten v iztochnata chast na Bulgaria. Moite dve deza byaha ofizialno krasteni, nie sme pravoslavni hrisiatani, prez 80-te v cherkva Kiril i Metodi v kv Krasno selo, tam dvama moi bratovchedi se venchaha prez 70-the na minaliya vek i moga da zitiram i mnogo drugi sluchai.. Sashto taka imashe Evreiski dom, za horata izpovydashti tazi religiya, imashe djamiya v zentara na Sofia do zentralnata banya i poneje az mnogo chesto minavah ot tam sam vijdala ponykoga hora da vlizat i da izlizat ot neya.

Na edin osnoven vapros trybva da se otgovori...zashto nasheto soz pravitelstvo ne razrushi tazi djamiya ako naistina tova pravitelstvo Deistvitelno zabranyavashe razlichnite veroizpovedaniya i hodeneto na hramove izobshto. Daje v Universiteta az imah sastudentka, koyato ne idvashe na lekzii sabota, zashtoto religiyata ne i pozvolyavashe i neinoto obyasnenie beshe ofizialno prieto ot Dekanata, nyamashe nikakvi problemi....

Moga mnogo neshta da pisha po tozi vapros i po t.nar Turski vapros, smyana na imenata prez 70 - 80 god, etc. Imashe osnovatelna prichina spored men togava. Imala sam priateli ot tezi raioni i info, a edna ot mnogo dobrata mi priyatelka se kazvashe Nesrin...

A otnosno "единия Бог" sam saglasna. Tova e Boga na Lobovta, kadeto chovek makar i gladen toi samiyat shte dade parcheto hlyab na choveka do sebe si, koito e bolen i se nyjdae mnogo poveche ot tova parche hlyab... Tova e velikata Religiya, koyato veche idva....))) Ne e lesna, no nyakoi hora mogat da ya sledvat, a drugi veche go pravyat:)))))!!!

S uvajenie,

Sveta i semeistvo

Bimi

#10 джамия

2012-11-05 23:49

[[[Hищо няма да строите ще ви еба мамата каква джамия тук да ми опява по цял ден нестига че ВИ слушам от селата там.]]]

авеее алоооооо тии в коя държава живееш вееееееее
господ е един за всички
ти си ебаси тъпото и малоумно съществоо
много векове живеем в мир с ''вас''
в кавички щото всички сме еднакви Трябва да уважаваме свободата!! Всеки избира сам в какво да вярва ама само такива тъпи недорасли момченца като теб незнае за кво става въпрос....
Нека всички да мислим позитивно да сме толерантни и добри хора такива трябва да бъдем!!!!

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2012-11-05 23:52


roza

#12 Re: #4

2012-11-08 14:49


Гост

#13

2012-11-08 14:50

ALLAH HSTETE NAKAJE I STE GORIS V ADA
Asan

#14 Re: #4

2012-11-10 00:25

#6: джамия - #4

chii maiki si psuval ti be izrod ,ti s maikati li se ebesh ako ne sia chukal pitai neia kak e ebal riazan kur be tvoita mamica gnusna,Napishi si imeto be istinskoto v tozi komentar da te vidia kakav maj si ti be bokluk ot selski tip

Asan

#15

2012-11-10 00:49

Vijte gospoda v centralna evropa ili evro stolicata znam ima djamii mn.chislo go pisha,
xorata jiveiat v mir i spokoistvie,tezi ot vas koito ste protiv muslumanlaka poglednete statistikite v svetoven mashtab navsiakade ima muslumani.Samo v Balgaria ni pokrastixte pod nasila i s represii ,Tova vreme si otminha, shte zabraniavate na garcite da vi izkupuvat imotite zashtoto shte ste vizantiici ma nie kadeto sme se rodili po tezi zemi niama da vi pozvolim da se gavrite s nas ,moje da sam kraen v tazi pobliikacia no poglednete se v koi vek jiiveem a Balgaria v koi vek se namira na kulturno ,ikonomichesko i intelektualno nivo.Nikoi ne obicha v sobstvenata si darjava i zemia da go imat kato chujdenec, zatova che iskame djamia e normalno vsiaka petachna i siaka molitva za nas e zadaljitelna nie sme si v darjavata i na nashi zemi iskame si nasheto pravo po zakon.
НЕ!

#16 ПРОТИВ!

2012-11-14 08:19

Тук е християнска източноправославна територия и построяването на нови джамии е недопустимо!
Който иска джамии - границите са ви отворени!
НЕ на построяването на вои джамии където и да било на територията на България!
Веско

#17

2012-11-15 15:03

Като във всички форуми, коментарите са тъпи и търсят конфронтация. Нямям нищо против хората да си построят храм. Не знам и да има някакви законови пречки. Български граждани, имат пари и желание, купва се земя или се наема общинска, прави се ПУП, проект и се строи, както се застрои половината България. Къде е проблема, та да е необходима петиция? Възможно е за да се покаже колко са потиснати и онеправдани мюсулманите в България, респективно по света. Само не разбирам, когато по конституция сме равни, защо им е да демонстрират че са различни. И ако просто си построяха храм никой нямаше и да разбере, ама трябва да се вдигне шум и плач пък после пак ще го вдигнат и минарето ще е най-високото и мюезинът ще вие по пет пъти на ден с високоговорители, та всички да разберат че сте надвили. Ей това дразни останалите хора независимо религиозни или не!

Гост

#18

2012-11-24 21:53

До Веско: ние не искаме да се показваме с тази петиция, аз я направих, защото има петиция ПРОТИВ и е с над 500 гласа.... а и мюезинът няма да пее на високоговорител, на никого няма да пречи джамията, никой няма даже да я чуе, освен хората вътре. Ние не искаме да се показваме, искаме просто законното си право да изповядваме религията си.
ГОРД - Пазарджик
Пазарджик

#19 Петиция против правителството на ГЕРБ

2012-11-26 13:23

ГЕРБ е болест, ВАШИЯТ вот е лекарството!
http://www.peticiq.com/gordpz

Да спасим Българя, като подпишем, споделим и разпространим тази петиция!
nikoi

#20 Re: #4

2012-11-29 17:25

#6: джамия - #4

:D nqkoi da te e napsuval slu4aino tebe zashto kakvo shte vi pre4 djemiqta ako stava za vapros udarite na kambanata sa s po golemi decibeli i po silni otkolkoto radioredbata na djemiqta taka 4e izliza 4e tvoqta 4erkva e po shumna i pre4i pove4e no na tebe ne ti pre4i djemiqta ti iskash si4ki da badat izbite i iztrebene nali :d da ne vijdash hora sas zabradki taka li e ami da ti kaja li neshto novo za tebe zashtoto sam sig 4e ne go znaesh znaesh li 4e tvoqta religiq tvoqta sveshtenna kniga kazva taka : jena koqto ne e sas zabradka trqbva da i bade obvrasnata glavata :D samnqvam se 4e go znaesh daje se samnqvam 4e si vijdal bibliq do sega a kolkoto do tvoq bog isus kakvo e propovqdval ne li propovqdval da ima mir da obi4ame razli4niq shtom se samoopredelqsh kato hrstiqnin i spazvash tova koeto tvoq bog ti e kazal spazvai i tova ne psuvai ne obijdai a obi4ai razli4ni tova go e kazal toi poslushai go shte spe4elish


Гост

#21 А не, не така

2012-12-17 00:00

Първо да мине процеса в Пазарджик, за да видим дали джамиите са храмове или места за анти-християнска пропаганда.

Гост

#22 Re:

2012-12-17 00:05

#18: -  

 

Поправи ме ако греша, но за да изповядвате религията си ви е необходимо само и единствено едно килимче. Никъде в Корана не се казва, че трябва да строите каквото и да е на чужди суверенни територии. На всички ни е ясно от къде точно ще дойдат парите за тази джамия...

Гост

#23

2013-01-15 10:43

Кръстен съм в Православна църква, вярващ християнин съм, но подкрепям инициативата и подписах петицията.
Правото на вероизповедание е записано в Българската Конституция.
Като казвате "имаме финансиране" това вероятно притеснява много хора, би било добре да го разясните, ще бъде във ваша полза.
Нека самите мюсюлмани да се пазите и чистите от грешните влияния.
Докато има хора по света, които чрез тълкувания и интерпретации използват вярата в Бог на хората, за да извличат дивиденти, ще има и съмнения.
Нека вие първи да забелязвате и да страните от лошото, защото това не е от Бога.
Всички сме Български граждани и не трябва да се делим, ние сме братя.
Ангел Чилев

#24 Джамия

2013-01-18 19:01

Значи така Ви учи вашия "бог" да псувате когато ви псуват, и да нападате като ви ударят, така ли? Проблема не е, че ще има джамия, а в това, че е огромна. 6 декара не са ли малко много за малцинство в България? Ние само една голяма църква имаме и тя е 3, 5 декара, св. Александър Невски, а вие искате по голяма. Да, вярно е че ще има и "богословско" училище към него и ще се напълни прекрасния ни град с мюсюлмани на всяка крачка, но... Никоя християнска църква няма озвучаване, освен на много големи празници и не пречи на вас. А вие с тези 3 минарета и на всяко колона... Никога не сме ви будили в 5 часа през пост. Имаме камбани, но те бият по минута, две. А вие ще изнасяте целите си "богослужения и молитви" от минаретата, при това с озвучаване. Такова нещо и в Турция го няма.

Гост

#25 Re: Re: #4

2013-01-18 19:09

#20: nikoi - Re: #4

Аз да ти кажа ли нещо пък, което ти не знаеш. Библията се дели на 2 части - стар и нов завет. Правилата отс тария завед Господ Бог ИИсус Христос казва, че не бива вече да се спазват, защо? Защото той казва: Нова заповед Ви давам. Джамията ще пречи. Старата е на място което поглъща до голямя степен звука на колоните, макар че се чува и до нас, а аз живея на ул. Стара планина, в другия край на града. Камбаната даже не се чува. А новата джамия ще е първо с 3 минарета с по 3 тонколони, второ е на място, което не поглъща звука.