ЗА обвързването на майчинските 2ра година и детските с МРЗ


Гост

#76

2012-02-28 18:31

Време е майките да не се третират като втора категория хора!!!

Гост

#77

2012-02-28 18:51

Майчинството и детските трябва задължително да бъдат обвързани с мин.работна заплата за страната. Всичко друго под това е просто абсурдно!
гост

#78

2012-02-28 18:53

Съгласна съм, че досега винаги майчинството е било обвързано с минималната работна заплата, но защо има предложение нужните суми да се набавят чрез оптимизация на системата на НОИ за установяване на неправомерни майчински и съответно неотпускането на такива (към момента към НОИ има над 11млн. лв. такива задължения) ТОВА НЕ СА ЛИ МАЙКИ??? Които ги задължават да връщат "неправомерно" получени суми, защото НОИ е спал, че и със задна дата решиха да го направят, че да има повече
гост

#79

2012-02-28 18:53

ТЕЖКО НА БЪЛГАРИЯ ЩОМ СТИГНА ДО ТАМ, ЧЕ И МАЙКИТЕ НАКАЗВА

Гост

#80

2012-02-28 19:40

I decata sa hora, za normalnoto im razvitie sa nujni pari-fakt e! Nali sa balgari neka Balgaria napravi neshto za pokolenieto si!

Гост

#81 Re:

2012-02-28 19:43

#78: гост -

saglasna sam osobeno s poslednoto izrechenie

 


Гост

#82 Re:

2012-02-28 19:44

#77: - taka e detskite sa smeshni za tiah ne triabva komentar

 


Гост

#83

2012-02-28 19:54

dano da ima rezyltat!!!
Гост

#84 Помислете преди да обвинявате и пишете

2012-02-28 20:24

Напълно съм съгласна, че цялата ситуация в страната ни е пълен фарс, въобще не се мисли за децата, а искат раждаемост, това е просто абсурдно. Надявам се в скоро време всичко да приключи и нещата да се изяснят по някакъв начин. Хората в Гърция и ред други страни намериха решение на повечето си проблеми-стачкуваха и не се предадоха докато исканията им не бяха изпълнени, но ние не сме като тях не можем да бъдем единни. Ние сме Българи и манталитета си ни е такъв, което се вижда и от тази петиция, може аз да не съм добре, но по-важно е на Вуте да му е зле. Ето това сме ние и за това никога нищо няма да направим. Защото вместо да се обединим, всички като майки, като родители и равнопоставени личности на тази държава, ние мислим само за себе си. Майката която по-горе коментира, въпросната трета точка е много права. Аз съм журналист и не веднъж съм отразявала мнението на протестиращите майки и определено мога да кажа, че те се бориха за благото на всички, настоящи и бъдещи майки и правиха петиции от които всички щяха да бъдат облагодетелствани, ако бяха приети. В никакъв случай не обвинявайте някого преди да се запознаете с конкретния случай, това не си го позволява и съда. Не майките са виновни, че институциите не са си вършили работата и са си свирукали и лентяйствали докато някой не ги е сръчкал, че така могат да се изкарат много пари и, че могат да изопачават закона както си искат, защото от както се разшумя по случая доста закони се измениха, което говори за това колко сме зле от страна на хората които работят в тези отговорни институции.
Помислете добре преди да предприемете каквито и да е действия!

Гост

#85

2012-02-28 21:44

Не мисля, че 35лв. са достатъчни, за да осигуриш дори само храната на детето си за един месец, камо ли да го гледаш в нормални човешки условия! За мен това е подигравка!

Гост

#86

2012-02-28 23:04

Аз съм една от тези майки които получава 100лв социално майчинство като безработна,защото в тази държава няма закони и като забременееш те махат от работа ТАКА НАСЪРЧАВАТ РАЖДАЕМОСТТА,а после говорят че няма деца!Как се гледат 2 деца с 100лв на месец питам аз???КАК????Дано се направи нещо защото това е мизерия с която ни заливат всеки ден и час!


Гост

#87

2012-02-28 23:19

Втората година майчинство не е задължителна, на който не му стигат парите отива да работи!

И понеже споменавате Гърция, там платеното майчинство за осигурени жени беше 56 дни платено майчинство преди раждането и още 63 дни след това. Размерът на обезщетението зависи от осигуровките.

 

Сега вече може да е и по-малко.

Галина Арнаудова
Авторът на тази петиция

#88 Re: Помислете преди да обвинявате и пишете

2012-02-28 23:59

#84: Гост - Помислете преди да обвинявате и пишете

Мисля, че не съм била разбрана съвсем правилно в точка 3 от петицията, затова коригирах. Имах предвид НОИ от сега нататък да засичат навреме кой има право да взема и кой не и да не отпуска ако трябва, а не после да установява и да отчита задължения.


Гост

#89

2012-02-29 00:41

съгласна съм,това са никакви пари,и те искат да стимулират раждаемостта-как?като те обричат на мизерия!

Гост

#90

2012-02-29 07:51

...

Гост

#91

2012-02-29 09:23

Готово, подписах се. Дано само свършат работа нашите гласове, а не да останат "глас в пустиня".
Успех!

Гост

#92

2012-02-29 09:27

Аз съм "за" да се премахне изобщо втората година майчинство.


Гост

#93

2012-02-29 10:10

Дано наистина някой обърне внимание на тази петиция!

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2012-02-29 10:12



Гост

#95 Събодете се Министри

2012-02-29 10:24

Събодете се г-да Министри!Раздавате си боноси и то не какви,а 100000 пъти повече от това,което взема българина!А помислихте ли за децата на България-може би не и защо ли да помислите.Какво са 240 лв.майчинство,а да не говорим за 35лв.детски надбавки.Само вижте таксите в детските градини и ясли какви са и какво може да се купи на децата в днешно време с тези пари.Замислете се и помислете защо българките не искат да раждат деца и защо все повече и повече семейства бягат от България.След като и министъра на финансите и други министри и администрации си раздавате бонуси,значи може и на децата да дадете много повече.Крайно време е да се събудите и да направите нещо за децата на България.Подкрепям петицията!!!!!!!

Гост

#96

2012-02-29 10:47

Стига бе, хора, как пък някой не направи петиция, че искате работа, че искате място в ДГ и ясли за всичките деца, че искате данъчни облекчения за работещи родители?
Щом искате подаяния - вземате колкото ви дават и бЕгате.
Ако искате възможности сами да си изкарвате прехраната, тогава имате право да изисквате - ДГ, ясли, детски, семейно подоходно облагане...но това са все благини за работещи хора, а вие май не се числите към тях.
С какво сте по-различни от тези, от които искате да се разграничите?

Гост

#97 Re: Събодете се Министри

2012-02-29 10:53

#95: - Събодете се Министри

Събодете се г-да Министри!Раздавате си боноси и то не какви,а 100000 пъти повече от това,което взема българина!А помислихте ли за децата на България-може би не и защо ли да помислите.Какво са 240 лв.майчинство,а да не говорим за 35лв.детски надбавки.Само вижте таксите в детските градини и ясли какви са и какво може да се купи на децата в днешно време с тези пари.Замислете се и помислете защо българките не искат да раждат деца и защо все повече и повече семейства бягат от България.След като и министъра на финансите и други министри и администрации си раздавате бонуси,значи може и на децата да дадете много повече.Крайно време е да се събудите и да направите нещо за децата на България.Подкрепям петицията!!!!!!!

 

СъбУдете се госпожо и поискайте повече бонУси (пари) за образование, а не за да си седите вкъщи. Не ви е от полза.


Гост

#98

2012-02-29 11:18

Dano tova doprenese da stane realnost...

Гост

#99 Това наистина ли го мислите или просто ей така пишете?Има ли прилична работа която веднага да намери

2012-02-29 11:33


Гост

#100 Re: И какво правите с детето?Давате го в защитено жилище ли?

2012-02-29 11:37