ЗА обвързването на майчинските 2ра година и детските с МРЗ

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията ЗА обвързването на майчинските 2ра година и детските с МРЗ


Гост

#26

2012-02-27 10:07

Готово
Мая Вичева

#27

2012-02-27 10:09

Това да се молим за 30 лв. е обидно. Това което трябва да се случи е майките да могат да си позволят отглеждането на децата си толкова време колкото е нужно, без да разчитат на социални плащания. Всички ние, които имаме право на претенции сме работещи хора, а не просяци. Но... Замисляте ли се, че 2-те годинки ще свършат и всяка от вас ще се върне на работа и ще издържа всички онези жени които работят "майки" и се иззхранват години наред със същите тези социални плащания?
Моето дете е на 1г и 10 месеца и аз в момента работя, но точно в този момент, колкото и да ми се иска да съм при детето си не съм убедена,че трябва да подпиша тази петиция. Не мисля, че това е начинът. Искам да имам правото да живея достойно, а не да разчитам на социалните служби.

Гост

#28

2012-02-27 10:10

Kraino vreme e da se vdignat tezi pari,zashtoto s 240 lv. ne koje da se otglejda edno malko dete i osobenno sled kato tova maichinstvo svarshi nikoi ne te iska na rabota.

Гост

#29

2012-02-27 10:32

Не на дискриминацията спрямо майките!
Стаси

#30 Re:

2012-02-27 11:11

#22: -

Да, може да работят майките през 2рата година, но пак излиза скъпо. Знаеш ли колко боледува едно дете на 1 годинка и колко дни общо остават работни за майката реално. Аз преживявам в момента това мъчение и ако парите за втората година майчинство бяха повече не бих се колебала да гледам детето си в къщи.


Гост

#31

2012-02-27 11:30

Мисля,че за да може да си гледаме както трябва децата майчинстжото трябва минимално да 500 лв,а детските надбавки да са поне 100 лв,нека парламента да гласува за майките а не за техните заплатиот по 5000лв

Гост

#32

2012-02-27 12:15

Липсата на управленска мощ се изразява в прехвърляне на тежестта на кризата на гърба на най-уязвимите социални слоеве.Тук отново го демонстрират..Да не говорим пък за образуването на майчинството и болнични на база предходни 24 месеца...там се уляха

Гост

#33

2012-02-27 12:26

Нормално е да се обвърже с МРЗ - нали все пак се признава за стаж,и трудови осигурителен-редно да е заплатен поне минимално, колкото и цинично да е това , което написах!

Гост

#34

2012-02-27 12:59

Bravo!

Гост

#35

2012-02-27 13:50

Ние не сме втора ръка хора, нито нашите деца.За съжаление парите са много важна част от отглеждането на едно дете.Нашите деца заслужават ПОВЕЧЕ СИГУРНОСТ!!!

Гост

#36

2012-02-27 14:41

Майка съм на две деца ! Все по рядко срещано явление в страната напоследък. Родих ги не за държавата, не за статиската или застаряващото население в България, а защото се смятам способна да се справя аз и съпруга ми с най-голямото щастие, което може да получи човек - децата си ! Осигурявана съм "РЕАЛНО" без машинации, далавери, укриване или спестяване, както повечето от българите. След толкова години на управление от различни правителства само това се намери да каже, че майчинството не било всъщност обвързано с минимума средства, които според "депутатите" можело да се живее цял месец, като само тока и парното надхвърлят 3 пъти тази сума. И сега, какво скъпи управляващи искате да ни кажете, че децата ни не струват и минимума в тая "държавица", че циганите, чийто социални придобивки обслужваме ние с нашите данъци са приоритетната маса !!! Осъзнайте се, за да ви осъзнаем ние майките, които не взимат "детски", защото били "богати" и защото си внасяли съвестно всички осигуровки, а са раждали с циганките, които под опеката и изгодата на "съвестните" лекари, са се ползвали със същите условия при положения, че никой от тях никога не е давал нищо на тази държава, а напротив, цял живот е чакал на всички останали, защото те са длъжни, да издържат и него и "консуматорското" му потомство !!! Нашето търпение привършва !!!!!!!!!!!!!!!!!
SOS

#37

2012-02-27 14:44

АЗ СЪМ СИГУРНА , ЧЕ ПРВИТЕЛСТВОТО ЩЕ РАЗБЕРЕ НАИ -СЕТНЕ ,ЧЕ ДЕЦАТА СА НАЙ ГОЛЕМИЯ ПРЕОРИТЕТ. И ЗА ТОВА ТРЯБВА ДА ДЕЙСТВА АДЕКВАТНО В ПОДКРЕПА НА МАЙКИТЕ , НАСТОЯЩИ И БЪДЕЩИ...

Гост

#38

2012-02-27 14:46

#1: -

Споделяйте и във Вашите профили в социалните мрежи, крайно време е повече хора да се включим, не само да мрънкаме...Ние скоро ще направим 2г. живи и здрави, но все пак трябва да се промени нещо към по добро, нали тази държава има нужда от бъдеще... Поне като няма места в детските заведения, да може по- спокойно да си гледаме децата и през 2-рата година, не в мизерия...

Галина Арнаудова
Авторът на тази петиция

#39 Re:

2012-02-27 14:51

#22: -

Не е забранено, но в много случаи е невъзможно, когато за детето няма място в яслите и чака ред. Освен това аз не вярвам, че е добре за детето на тази възраст да бъде настанено в ясла. Най-доброто за него е грижата на майката, а защо ние не можем да си позволим най-доброто за нашите деца? Не заслужават ли?


Гост

#40

2012-02-27 15:33

Стимулирането и подпомагането на раждаемостта и отглеждането на децата трябва да е приоритет на държавата ни!

Гост

#41

2012-02-27 15:43

podpisano

Гост

#42

2012-02-27 15:48

-

Гост

#43

2012-02-27 15:59

Не ми е съвсем ясно какво подписах! Какво е МP3?

Гост

#44

2012-02-27 16:09

Как в България стимулират раждаемостта като по всякакъв начин затрудняват отглеждането на българските деца! Българската майка е най-нещастната жена, която страда че неможе да осигури нормален живот на детето си. Нека тази държава помисли малко и за своите деца. Силно се надявам тази петиция да не остане без последствия, както всичко в тази страна!!!!

Гост

#45

2012-02-27 17:11

Време е да си търсим правата, за всички има пари само не за нашите деца!
Н.Д.

#46 Re: Re:

2012-02-27 17:32

#39: Галина Арнаудова - Re:

Казвам се Надя Дочева и ще подкрепя петицията ви, защото смятам, че е справедлива и се правят малко неща в нашата държава за децата и майките. Бихте ли ми казали вие сама ли решихте да пуснете такава петиция или сте член на партия или асоциация? Може да ми пишете на мейл: nadia_dimitrova@gbg.bg


Гост

#47

2012-02-27 17:33

Съгласна съм!

Гост

#48

2012-02-27 18:46

*

Гост

#49

2012-02-27 20:07

аз съм майка на три месечно бебе и имам по голям син на 6 години не мисля че с 240лв след първата година и 35 от детски могат да се отглеждат 2 деца!когато родих първият си син майчинството беше ако несе лъжа 130лв.и след това започнаха да го вдигат заедно с минималната заплата!смятам че е редно и сега да е така!за министрите има винаги,а пък за обикновенните хора никога нищо!но това не е най-смешното,смешно е когато хора дето имат милиони вземат детски надбавки а тези родители дето надвишават с 1лв им ги отказват!а тези хора разчитат на тези пари да преживяват!не са кой знае колко но и без тях е трудно!трябва да има за всички деца по равно без да се подават никакви документи!родили се дете да се отпускат веднага!това е моето мнение!

Гост

#50

2012-02-27 21:33

успех