ЗА обвързването на майчинските 2ра година и детските с МРЗ


Гост

#176

2012-03-06 21:42

Trabva da napravqt tova nali iskat da ima pove4e rajdaemost a kak 6te stane kato horata nqmat pari

Гост

#177

2012-03-07 14:01

Приветствам инициативата! Крайно време е да се помисли за децата!

Гост

#178

2012-03-07 23:33

ama absolutno sam za,o6te pove4e imam bliznaci....

Гост

#179

2012-03-08 20:54

чудесна и навременна инициатива

Гост

#180

2012-03-10 18:32

Размера на детските щеше да е смешен ако не беше трагичен...подигравка,особено при положение,че се отпускат с много условия!Би трябвало да бъде поне 30% от МРЗ!Успех!


Гост

#181

2012-03-10 20:12

Az sym ZA!

Гост

#182

2012-03-12 10:28

Освен всичко написано в петицията,смятам за редно всички деца да получават детски надбавки.Защо делите децата ни на едни да получават ,а други не,това не е ли дискриминативно поведение спрямо тях и нас -родителите!!??

Гост

#183

2012-03-12 10:46

zdraveite, na men li4no mi se slu4i naskoro dvama moi blizki da ostanat v bolnica za po dva dni, i v epikrizite im pi6e takiva ne6a koito izob6o ne sa im praveni. dali se izto4va zdravnata kasa pitam az. no tova niama koi da go kontrolira ili prosto ne iska , a za decata ni pari niama v tazi skapana darjava

Гост

#184

2012-03-12 10:56

samo slusham za otricatelniq prirast na naselenieto,no za vtoro dete i az shte se zamislq...s tiq 240 lv,ne moga da se hranq,da hranq deteto si,da si plashtam smetkite,danycite,vodata...vseki mesec sym na minus 300 lv...maikite za syjalenie shte se prevyrnem na prosqci...

Гост

#185

2012-03-12 11:19

Saglasna sam s tazi peticiq.Tezi pari koito polu4avame za otglejdaneto na decata ni ne ni stigat do nikade.Parite sa malko,a v sa6toto vreme postoqnno poskapvat detskite dre6ki,obuvki,daje i pampersite.Vazmotena sam ot tazi darjava,kak iskat da ima rajdaemost.

Гост

#186

2012-03-12 11:42

Детските трябва да покриват минимум таксата за детска градина.И трябва да се дават на всички деца.Защо да са социални помощи???Аз съм с бебе на 5 месеца,с висше образование от СУ и 3 езика.Посочете ми работодател,който ще ме вземе на работа-на мига отивам.Защото сега взимам само социално майчинство 100лв и 35лв детски.Съпругът ми е в принудителен неплатен отпуск-ще гледа бебето.Истината е,че никой не назначава майки на малки деца...Подписах петицията,защото смятам че детските надбавки са подигравка с децата и родителите им и дискриминират по-голямата част от тях.Всичко се вдига,само тези плащания са замразени с години...

Гост

#187

2012-03-12 11:55

Е защо съпругът ти е в отпуск, при положение че теб не те вземали на работа?

Седите си двамата вкъщи и чакате някой да ви храни децата?

Никога няма да се оправи тази държава, никога. С такъв народ...

"Швейцарците отхвърлиха на референдум предложението платеният им годишен отпуск да стане шест седмици вместо сегашните четири, предадоха световните агенции...
Известни с трудовата си етика,
швейцарците изглежда са се вслушали в предупрежденията на правителството и бизнеса, че по-дълъг отпуск би увеличил разходите за труд и би изложил икономиката на риск, коментира Асошиейтед прес."

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4638091


Гост

#188

2012-03-12 13:35

Успех!

Гост

#189

2012-03-12 13:58

Ако и на това не се обръща внимание...нямам коментар - става ? за децата ни - нашето бъдеще

Гост

#190

2012-03-12 14:08

Не съм майка все още, но като слушам, че пак ще връщат на две години назад във времето за детските, лошо ми става. Та от майките ли намериха да печелят??? Омръзна ми да плащам осигуровки, за да гледам на някоя циганка 12-те деца, а аз да се чудя на 30 да раждам ли, или не!!!!Страх! Това е което изпитват младите майки, страх, да не би да не могат да хранят и образоват децата си. Живеем в страна на абсурдите!!! Вече се замислям сериозно, дали да не се махна, и да емигрирам, защото родителите ми ще се пенсионират, и няма да имат пари да си купуват лекарства.Ако работя в БГ и имам дете, в никакъв случай няма да мога да заделя и един лев за помощ. Абе простоооооооооо, нямам думи!

Гост

#191

2012-03-12 14:15

Нормално е при това ежедневно повишаване на цените, да се повиши и издръжката на едно дете.Да не говорим за цените на лекарствата, който както разбрахме се оказаха обект на злоупотреба с влияние от страна на управляващи органи,и корумпирано монополизирани. Не знам до кога управляващите ще си затварят очите за беднотията и мизерията, към която влачат народа с антисоциалната си политика.

Гост

#192 Re:

2012-03-12 14:32

#190: - Ами да те младите, трудоспособни хора избягаха в чужбина, а тези които останахме тук хрантутим, многодетните, малолетни ромски семейства, които живеят от тези детски надбавки, "колкото повече деца толкоз повече пари". Никой не мисли, че тези деца растат, 35лв. почват да не стигат и освен да просят и крадат няма от къде да се изхранват.Безработните вече са повече от работещите. Получава се един омагьосан кръг. Защо никое правителство досега не обърна внимание на проблема"роми" защото колкото и да не се дава гласност това е проблема на държавата. Трябва да се забрани със закон деца да раждат деца. Да не говорим, че настоящото правителство толерира монополите, с което съсипва бизнеса, увеличава безработицата, монополистите от своя страна увеличават цените, хората нямат работа- нямат пари-мизерстват.


Гост

#193 Re:

2012-03-12 14:47

#187: - Мисля че госпожата като е казала принудителен, е имала предвид наистина принудителен отпуск на съпруга й. И че той би могъл да гледа бебето, а не че затова си е взел отпуск. Стига нападки!


Гост

#194

2012-03-12 15:58

Успех на начинанието в което съм трърдо ЗА. И незащото съм майка на две деца, а защото имам чувството, че държавата ни е МАЩЕХА спрямо ДЕЦАТА СИ!

Гост

#195

2012-03-12 19:34

За
теди

#196 Re:

2012-03-12 22:53

#22: -

Да, аз се върнах на работа втората година,но знаете ли ,че ходя на работа по 7 дена  в месеца, а останалите съм болничен.Защото детето ми се разболява.И паричките ,които вземам като заплата не ми стигат за лекарствата,а за таксата на яслата да не говорим която е 55лв.Не е забранено майката да работи докато детето навърщи 2 години,но вие ако сте в моето положение как бихте постъпили?


Гост

#197

2012-03-13 00:53

Ако бях на ваше място, щях да се подпиша или създам петиция, в която да искам безплатно здравеопазване за малките деца, с безплатно лечение, с безплатни лекарства например.
Парите могат да не ви стигат и когато детето е на пет, както и когато е на 15, това си е ваш проблем, вие сте големи хора и трябва да намерите начин да го разрешите, ако тябва и на по две работи ще работите, както правят сънародниците ни из Европа.
Разбирам да искате от държавата нещо от гореизброеното, това според мен е работата й - да подпомага тези, които не могат сами да се грижат за себе си - бебета, деца, инвалиди, пенсионери...
Но да дава кеш на здрави и прави жени, които да дремат по няколко години вкъщи е безобразие.

Истината е, че вие просто искате пари.

Не искате работа, не искате места в ДГ, не искате по-ниска такса, не искате данъчни облекчения, не искате безплатни лекарства за децата...просто искате да не работите и да получавате кеш.

 

Представям си швейцарския референдум, проведен в България и резултатите от него.

Наистина никога няма да стане от това държава, на всяка държава и трябва и народ, тук зачатъци на такъв няма.


Гост

#198

2012-03-13 14:10

Нека българските майки да се гордеят с това което са, и нека живеем спокойно и по европейски!Не е нужно да сме забравени от институциите.

Гост

#199

2012-03-13 16:16

Управляващите увеличиха на 24 месеца периода за изчисляване на обезщетение при майчинство, нима всички работещи бъдещи майки целят да измамят държавата и заслужават това. Изключително съм възмутена!

Гост

#200 Re:

2012-03-13 17:16

#199: -

 

Голяма част точно това правят.

А за тези, които не искат да мамят не би трябвало да е проблем това, че периодът е две години, нали?