Не на насилието над животните

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Не на насилието над животните


Гост

#276 Че трепем ли помияри, бре?!?

2013-02-04 20:09

Казвайте кога ще трепем пак помияри, че последния път много ми хареса!

Гост

#277

2013-02-05 09:58

1. Нека уточним, че искаме реални и ефективни наказания за лица упражняващи насилие над животни.
2. Добре да формулираме какво означава, лицето да не полага нужните грижи. Както се казва "точка по точка".
3. Да се включи в петицията призив, най- вече към медиите, да иформират в специализирани 1-2 минутни /дори/ мини предавания, настоящите и бъдещи стопани на животни, за отговорностите които произтичат от вземането на любимец у дома. Да опитаме да избегнем случаите, в които всеки си казва, че е лесно да се гледа животно или д вземат любимец за децата си, а след като животното почне да прави обичайните поразии, то да бива изритвано на улицата. Хората трябва да знаят, че малкото животно се нуждае от създаване а навици, от ежедневни разходки, от внимание и нежност.
4. Нека хората биват информирани, как да се отнасят към домашните и уличните животни. Нека знаят, че ако изкрещиш или замахнеш пред животното, то ще се излаши и в голямпроцент от случаите, ще нападне за да се защити. Нека разберат, че животните НЕ разбират какво им говорим, а разбират интонацията и тона на гласа ни. Всеки силен звук, шум, всяко рязко и близко до тях движение е ЗАПЛАХА за животното, на орто то реагира като към заплаха.
5. Да се дава информация, че уличните животни /а и домашните/ си имат територия, която бранят.
6. Хората да се научат, че при среща сулични животни НЕ бива да викат, крещят, ритат, хвърлят, бягат и т.н. В такива случаи се минава внимателно и по възможност с нежно и гальовно говорене към животното.
Трябва да се разбере, че да говориш на животно не е лудост!Колко пъти тази тактика ми е спестявала неприятности.... Освен, че изпитвам обич и уважение към животните, ценя живота и правото им на съществуване, уважавам и зачитам територията им, както ние своя дом. Както всяко живо същество, те реагират добронамерено на мил и нежен тон. Ако човек говори нежно и мило на децата си, на хората около себе си, то няма да е трудно да комуникира с животните.

Гост

#278

2013-02-05 17:41

Е докога,бе!?! Докога? Категорично отказвам да приема подобни зверства! Искам наказание за този изверг!

Тази публикация е изтрита от администратора на сайта. (Покажи подробности)

2013-02-05 23:46


Тази публикация е изтрита от администратора на сайта. (Покажи подробности)

2013-02-05 23:49


Yavor

#281 Re: Vnimanie

2013-02-07 12:33

#2: -

Trbva vuobshte da se oburne nujnoto vnimanie ito nezabavno kum tozi pozoren problem kato cqlo. Blagodarq

Фейруз

#282

2013-02-19 12:28

Ставаме свидетели на какви ли не зверски убийства, изнасилвания и изтезания! И всичко започва от такива психопати, които АКО НЕ СПРЕМ НАВРЕМЕ стават заплаха за обществото, за хората, а не само за животните! Това не е най-фрапиращият случай, дори бих казала, че има много по-жестоки гледки на изкормени и изклани животни. Продължавайте да бездействате, ако мислите, че вие, домашните ви любимци, дори децата и семействата ви няма да бъдат засегнати! НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ, ЧЕ ТОВА ГО ВИЖДАТ МАЛКИ ДЕЦА И ОСТАВЯ ОТПЕЧАТЪК В КРЕХКАТА ИМ ПСИХИКА ЗАВИНАГИ!
ЕМИЛИ КРУМОВА
ВИДИН

#283

2013-03-29 14:14

БОЛНИТЕ МОЗЪЦИ-КЪДЕТО ИМ Е МЯСТОТО!45г. СЕ СРАМУВАМ ЗАРАДИ ИЗРОДИ ДА СЕ НАРЕКА ЕВРОПЕЙКА!ИМАМ ЛИ ВИНА,ЧЕ ИСКАМ ДОСТОЙНО ДА НАРЕКА ДЕЦАТА И ВНУЦИТЕ СИ-ЕВРОПЕЙЦИ?ИЛИ ТРЯБВА И ТЕ ДА ТЪРПЯТ ТОЗИ СРАМ,ЧЕ СА РОДЕНИ В ДЪРЖАВА УПРАВЛЯВАНА ОТ БЕЗЗАКОНИЕ И ЖЕСТОКОСТ!НЕ ИСКАМ ПОВЕЧЕ ДА ПЛАЩАМ ДАНЪК-ДОБРИНА,НЕ ИСКАМ ДА СЕ ЧУВСТВАМ ВАРВАРКА,ИСКАМ ПОТОМЦИТЕ МИ ДА СА ДОБРИ ХОРА,МИЛЕЕЩИ ЗА ПРИРОДАТА,ЖИВОТИНКАТА,ДА ЦЕНЯТ ВСЕКИ ЖИВОТ,ДА СА ГРИЖОВНИ,ОБИЧАЩИ РОДИНАТА СИ СЪЩЕСТВА,ЗАЩОТО АЗ СЪМ РАЗОЧАРОВАНА ОТ КРИВОРАЗБРАНАТА ЕВРОПЕИЗАЦИЯ НА СЪЗДАВАЩИТЕ ЗАКОНИ В БЕДНА МАЙКА БЪЛГАРИЯ!А КАКВА ЛИ ЧОВЕШКА МАЙКА Е РАЖДАЛА ИЗЧАДИЕ,КОЕТО СЕ ГАВРИ И ИЗМЪЧВА БЕЗЗАЩИТНА ЖИВОТИНКА,НЕ ЗНАМ!САМО ИСКАМ ОТ ДЪРЖАВНИЦИТЕ НИ НАЙ-ПОСЛЕ ДА СЕ СТРЕСНАТ И ДА РАЗБЕРАТ,ЧЕ ОТ ТУК ТРЪГВАТ ПРЕСТЪПНИЦИТЕ,ТУК МИГА СИГНАЛНАТА ЛАМПИЧКА,ЧЕ СЕ ЗАРАЖДА ЗЛОТО И ЧЕ ТРЯБВАТ НАВРЕМЕННИ И АДЕКВАТНИ ЗАКОНИ И ДЕЙСТВИЯ ТОВА ДА СЕ СПРЕ НАВРЕМЕ!А НЕ ДА СЕ НАКАЗВАТ ДОБРИТЕ,МИЛОСТИВИ,ЗАПАЗИЛИ ЧОВЕШКОТО В СЕБЕ СИ ХОРА!НИКОЙ НЯМА ПРАВО ДА ВЪЗПИТАВА ДЕЦАТА И ВНУЦИТЕ МИ ДА БЪДАТ ИЗВЕРГИ,ВАРВАРИ,ХОРА БЕЗ ЦЕННОСТИ!НАСИЛИЕТО РАЖДА НАСИЛИЕ ГОСПОДА ДЪРЖАВНИЦИ!

Гост

#284

2013-04-29 13:23

Живея в центъра на Варна. Периодично някой трови всички животни в района. Не знам какво трябва да се направи от нас, гражданите, обичащи животните и докога законите ще съществуват само на хартия.

Против насилието над животни

#285 Хуманно отношение?

2013-05-28 08:24

Против жестокостите спрямо животните съм!!! Но... "Хуманното отношение към животните е част разбирането за нормално обществено поведение" - Съжалявам, но просто нещо не е наред в главата на тези, които могат да приравняват животни и хора... Освен ако не са представители на някои източни религии, според които хората и животните имат една и съща душа (атман), така че е все едно дали ще убиеш човек или животно. Именно това е нехуманно - да се поставя равенство между хората и животните!
д

#286

2013-05-29 08:29

Защо и в България не направят зоополицаи, нали уж се европейци и т.н. нека направят и зоополицаи в България ... първа ще кандидатствам !!!
Наско

#287

2013-06-03 13:41

Няма как насилието над животни да прерастне в нещо по-лошо, защото по-лошо от това да си жесток към животните няма.

Гост

#288

2013-06-07 07:51

Не можах да си позволя да отворя снимка с подобно описание. Заглавието на петицията ми бе достатъчно за да я подкрепя.
МРАЗЯ КУЧЕТА

#289 МРАЗЯ КУЧЕТА

2013-06-20 19:56

А НАСИЛИЕТО ОТ КУЧЕТА НАД ХОРА КАКВО Е !

 

АКО МОГА ЩЕ ИЗБИЯ ВСИЧКИ УЛИЧНИ ПЕСОВЕ !

Просто нормален

#290 Re: МРАЗЯ КУЧЕТА

2013-06-30 16:46

#289: МРАЗЯ КУЧЕТА - МРАЗЯ КУЧЕТА

Тъпо... първо следав да се направи така ,че да няма улични кучета...методиката е ясна ... уличното куче се прибира , 10 дена се чака осиновител, ако не го осиновят се евтаназира ... само за 2 до 3 години ще изчезнат уличните кучета.

 

Втората мярка е човека ,който е изхвърлил животинката , да бъде глобяван между 1000 и 5000 лева.

Третата мярка е този, който не иска кучето си да го заведе и да гледа лично как го евтаназират - живо и здраво животинче ... нека да го е грях цял живот.

 

Това е драги ,а не да ги мъчим ,избиваме,тровим, режем крака и прочие подобни зверщини... трябва да има ред, аз съм против това на улиците да има глутници помияри , за които , между впрочем, ми е жал, защото се мъчат, страдат от гадни болести и паразити, гладни са и за това им състояние е виновен само човекът, та значи против глутниците бездомни кучета съм, но лично бих застрелял онзи изрод, който беше отрязал четирите крака на кучето Мима / май Мима се казваше/. Подобно лице е изрод, който утре ще удари главата на детето си в стената, а после ще твърди ,че много го обичал и го наказал от обич, действайки в психична фуга от гняв.


Гост

#291

2013-08-13 11:09

за насилието над животните :D:D

Гост

#292

2013-09-27 23:36

Тоя резан боклук да пукне като горкото животно. В тая страна с толкова мизерници и злоба изливаща се върху по-малкият и по-беззащитният няма нормален живот за норамалните хора.После се чудим защо свястните напускат масово и даже не се и обръщат назад никога вече...Ей заради това и такива като тоя, и заради дрруги подобни неща в Бг.
5q

#293 Re: Re: МРАЗЯ КУЧЕТА

2013-09-27 23:39

#290: Просто нормален - Re: МРАЗЯ КУЧЕТА

Първата ти мярка... куца. Айде и теб да те приберат някъде, да ти определят още 10-15 дена живот и да няма на къде да бягаш... гот ли ти е, а ? Да си обречен и жив още няколко дни само. Това ли е решението ?!? Браво бе, кво търсиш тук в тая петиция тогава ?

666

#294 Re: МРАЗЯ КУЧЕТА

2013-09-27 23:42

#289: МРАЗЯ КУЧЕТА - МРАЗЯ КУЧЕТА

Ега тебе те утепа някой, боклук долен, ако ти се яви някой по-якичък от тебе и те смачка ей така безпричинно ? Дали ще си толкова отворен и ще скачаш на животните само и само да се почустваш и ти "отгоре" и нещо повече ? Комлексар в Нет-а и мъж под чехъл в къщи. Нещастник

666

#295 Re: Хуманно отношение?

2013-09-27 23:51

#285: Против насилието над животни - Хуманно отношение?

А ти що си мислиш, че си се родил на тая Земя като по-висш и по-важен от другите видове, които населяват планетата ??? Къв си ти, че да определяш кой животински вид трябва да го има и кой не ? Заради такива като тебе има места по Света, където се борят да спасят някои животински видове като пандата, костенурки, горилата и др. Всяко живо същество родило се на тая планета има право на живот !!! И да, живоните имат ДУША, и явно повече от теб, ти който ненавиждаш Земята и видовете, които живеят на нея явно...вика му се ПРИРОДА ! Животното убива за да се храни, не за кеф като българските уроди- мижитурки в ежедневието си и правейки такива зверства да се почустват и те "силните на деня" и нечии живот(често такъв на беззащитно животно) да зависи и от тях. Животните са много по-умни, чувствителни и верни от злобните мижитурки, които за съжаление, бродят из между нас !

666

#296 Re:

2013-09-27 23:53

#284: -

Сигнализирайте на някаква местна организация за животни. Потърсете чрез Гугъл и в Facebook, важно е. Действайте по-бързо. Успех.

666

#297 Re:

2013-09-27 23:54

#282: Фейруз -

Абсолютно вярно ! Никой няма нужда от психопати в обществото и бродещи из между нас нормалните.

666

#298 Re:

2013-09-27 23:56

#283: ЕМИЛИ КРУМОВА -

+1 
Абсолютно правилно и вярно послание. Само ако имаше и кой да го види/разбере.


Гост

#299

2013-09-28 12:27

Вие решете сами ...

Гост

#300

2013-09-28 12:28

Това е избор, който всеки трябва да направи и да живее с него.