Петиция против Вътрешните правила на лицата по чл.3ал.2т.31 ЗМИП


Гост

#26

2011-10-24 13:30

Не желая да се занимам в дейост която не е счетоводна,има достаъчно хора който дават информация.
гостенка

#27

2011-10-24 13:32

Изглежда ДАНС е правоприемник на ДС

Гост

#28

2011-10-24 13:53

Пълно безумие!
възмутен

#29

2011-10-24 13:57

Къде ни хвърлят тия хора!?Що пишат нещо дето просто няма да го изпълняваме.Те нормални ли са!?
Ще си сера аз на авторитета, хляба, морала....ай.....доносници и мекерета..!: (

Гост

#30

2011-10-24 14:28

АМИ СЕГА ВАДЯТ СПИСЪЦИТЕ ЗА СЪТРУДНИЦИ НА ДС ОТ ПРЕДИ 10 ГОДИНИ
СЛЕД ДЕСЕТ ГОДИНИ ЩЕ ВАДЯТ СПИСЪЦИТЕ НА СЕГАШНИТЕ СЪТРУДНИЦИ НА ДАНС
С ДВЕ ДУМИ -ТЪПОТИИТЕ ПРОДЪЛЖАВАТ

Гост

#31

2011-10-24 14:37

Подкрепям петиция!Защото никой не може да ме убеди, че клиентите ми ще идват и ще ми плащат, ако знаят, че ще ги следя и анализирам...

Гост

#32

2011-10-24 15:08

Много издържана, дано нещо помогне, че не знам как ще се справя.

Гост

#33

2011-10-24 15:08

АЗ НЕ СЪМ АГЕНТ!

Гост

#34 Re:

2011-10-24 15:15

#25: -  

 ДА СИ НАПИШЕМ И ВЪТРЕШНИ ПРАВИЛА ЗА ЗКПО, ЗДДС И КЗСО,ТОВА Е АБСОЛЮТНО СЪЩОТО, ЩОМ ИМА ЗАКОНИ ,НИЕ ЩЕ ГИ СПАЗВАЗВАМЕ,НЕЗАВИСИМО ИМАМЕ ЛИ ИЛИ НЯМАМЕ ПРАВИЛА

 


Гост

#35

2011-10-24 16:10

много правилен акт

Гост

#36

2011-10-24 17:31

Браво колеги ! Ние не сме агенти !


Гост

#37 Илиана Илиева

2011-10-24 19:15

Колеги, нека бъдем на ясно, че съгласно Директива 2005/60/ЕО на Европейския парламент и на Съвета, ние сме лица задължени по Закона за предотвратяване използването на финансовата система за целите на изпирането на пари и финансирането на тероризъм. Като такива сме задължени да помагаме на службите, следящи това, но само в нашите правомощия. Така спуснатите Вътрешни правила, не са пригодени за дейността, която извършваме. От нас не зависят сделките, които сключват нашите контрагенти, нито зависи блокирането на банковите сметки, при съмнение, че съществува изпиране на мръсни пари. Ние не сме във възможност да следим нашите контрагенти по местоживеене нито в административните им или производствени сгради. Не е в нашето правомощие, също така да следим и свързаните с контрагента лица. Ние можем и сме длъжни да предоставим цялата налична информация, която е при нас при поискване от службите, които се занимават с това проследяване. Задължение е и на всеки един гражданин на Републиката, ако знае че някой върши престъпление, да сезира съответните органи, което е уредено в НК чл.248. Следователно, така създадената Петиция, цели органите отговарящи за прилагането на ЗМИП и ЗМФТ да ни дадат ясни критерии и указания предвид нашата дейност, с които наистина адекватно и ползотворно да можем да им помогнем.


Гост

#38

2011-10-24 19:30

Подкрепям напълно тази инициатива !Както казваше Ален Делон в един култов филм - За честта на занаята!

Един средностатистически счетоводител
гост 26

#39

2011-10-24 22:20

Не съм учила за доносник,като гражданин на РБЪЛГАРИЯ винаги съм спазвала законите и като счетоводител съм работила според закона няма да ставам агент на ДАНС.Категорично казвам че тази поредна простотия няма да спре ти я който 20 години си правеха каквото си искат и праха и изнасяха от сраната и много ,много законо нарушения които са обществена тайна и няма нито един наказан,затова ДАНС И ДР.да си вършат работата и стига са си мили ръцете с някой друг в случея със счетоводителите.

Гост

#40 Re:

2011-10-24 22:24

#39: гост 26 -

Директивата казва това:

Член 2

1. Настоящата директива се прилага по отношение на:

1. кредитни институции;

2. финансови институции;

3. следните юридически и физически лица, действащи при упражняването на професионалните си дейности:

а) одитори, външни експерт-счетоводители и фискални съветници;

 

"Съставители" влизат ли?Не.


гост 26

#41

2011-10-24 22:32

Аз като гражданин имам морал и достойнство ,без да съм подписвала някакви вътрешни правила и без да съм счетоводител и видя нещо което не е според закона без страх и не анонимнно с открито лице ще подам сигнал.
А колкото за прането на мръсните пари за 20 години демокрация вече ги изпраха .

Гост

#42

2011-10-24 22:43

До сега одитори и счетоводители бяха в помощ на фирмите със своите познания и опит, сега ще ги използват в играта "натопи другарче". Съгласна съм със написаното в петицията.

Гост

#43

2011-10-24 23:09

Правя го заради Мария. Надявам се, че тя знае какво прави. Затова я подкрепям.

Гост

#44

2011-10-25 02:04

Абе колеги, защо искате да им отворите очите на куките с тази петиция? Защо сами да си усложняваме битието? Ми прочетете внимателно тези очевадно преписани от тези на банките "вътрешни правила" където някой умник просто е сменил термина финансови институции със "Лицата, които по занятие извършват счетоводни услуги"? Въобще не искам да се спирам на състоятелността, ползата, смисъла или ако щете законността на тези т.нар. "Вътрешни правила" но просто прочетете внимателно чл. 5 и чл. 18. В момента умника автор е направил така, че единственото което се следва е да си попълним данните, да разпечатаме по един общ статус на клиентите си от Търговския регистър на АПВ, и евентуално ако наш клиент ни плати 30 000 лв. по сметка или 10 000 лв. в брой /дай боже всеки му такива клиенти и такова обслужване/, да им поискаме декларация за произход на парите. Другото е който има служители също да вземе от тях декларация, че са запознати и обучени. Толкоз. Искрено споделям възмущението ви, но имайте в пред вид, банките също са длъжни и то по закон да спазват конфиденциалност и тайна за своите клиенти, но ги накараха да приемат същите "правила" и да искат декларации. В момента умниците така са го направили, че става въпрос за чиста и никому ненужна формалност от типа регистриране на администратор на лични данни в Комисията за защита на личните данни. Имайте пред вид обаче и следното, ако им отворите очите за простотията им много лесно е да сменят текста на чл. 18 от "Лицата извършващи операция или сделка чрез или с лицата които по занятие извършват счетоводни услуги..." със "Сделки на клиентите на Лицата, които по занятие извършват счетоводни услуги..." и тогава ще му ядем както се казва дървото ама наистина. Хората явно ги е домързяло, не им давайте повод да се зачетат и коригират и наистина да направят от нас свои сътрудници които да проучват няма ли сред сделките на клиента някоя с фирма на жената на бивш/настоящ районен кмет. Трайте си, оставете ги да тънат в собствената си некомпетентност.

Гост

#45

2011-10-25 08:02

Всеки да си изпълнява съвестно своите задължения и да не се прехвърлят от клон на клон , защото в един момент клоните се чупят и тогава става както винаги няма виновни .

Гост

#46

2011-10-25 10:06

Закона за счетоводството ясно и точно ни вменява права и задължения, които ние трябва да спазваме и това е основния закон и в него има достатъчно правила при които като се спазват не е необходимо да се подчиняваме на ЗМИП. Има препокрива на права и задължения в двата закона.

Гост

#47 Re: Re: Илиана Илиева

2011-10-25 10:12

#40: - Re:

В Директивата, българския превод не е точен, където става въпрос за счетоводители е записано “външни експерт-счетоводители”, докато в английският тест е записано external accountants (външни счетоводители). Тоест трябва да се има предвид оригинала на английски

 


Гост

#48

2011-10-25 10:44

Успех!!!

Гост

#49 Re:

2011-10-25 11:35

#2: -  

 ПОДКРЕПЯМЕ ТОВА СТАНОВИЩЕ НА КОЛЕГАТА!


Гост

#50

2011-10-25 12:01

Подкрепям петицията