Национална кампания за възраждане на библиотеките

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Национална кампания за възраждане на библиотеките


Гост

#51

2011-09-19 12:48

Здравейте,
Нека подкрепим българските библиотеки.

Гост

#52

2011-09-19 12:59

Подкрепям с удоволствие и вътрешно убеждение за огромната необходимост от повече четящи хора.

Гост

#53

2011-09-19 13:16

За по-интелигентни бъдещи поколения.

Гост

#54

2011-09-19 13:23

подкрепям безусловно! идеята е прекрасна, поздрави за инициаторите! (:

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2011-09-19 13:28



Гост

#56 Re:

2011-09-19 13:30

#49: -  

А защо Министерство на културата не възобнови, въпреки многократните обещания, програмата „Българските библиотеки – съвременни центрове на четене и информираност”: http://mc.government.bg/contestsc.php?c=248? Това е програмата, по която могат да кандидатстват за закупуване на нови книги всички библиотеки, а не само читалищните.


Гост

#57

2011-09-19 14:07

Библиотеките в България има нужда от значително по-голяма подкрепа от страна на държавата. Те са едно от учрежденията, които остават малко на заден план. Новият проектозакон на МОН е забравил за библиотеката като образователна институция. Надявам се тази или следващата година да бъде обърнато внимание на подпомагането на училищните библиотели и те да бъдат възродени!
Катя

#58 Национална кампания за възраждане на библиотеките

2011-09-19 14:08

Сутринта когато видях тази петиция,в нея имаше подписали се 400 човека .След като започнах нейното разпространение станаха 540 ,което ме навява на мисълта ,че българина колкото и да не ходи в библиотека ,милее за нашата родна култура !!

Гост

#59

2011-09-19 14:41

Петицията е много добре измислена и аз я подкрепям,България и народа ни имат нужда от това образованието ни да се вдигне малко и да се качи на по-горно ниво и да излезе от тази критична дупка в която се намира сега.

Гост

#60

2011-09-19 14:52

Bibliotekite sa prozorci na znanieto. Mladite hora poluchavat edna golqma chast ot informaciqta v bibliotekite, zashtoto se poluchava bezplatno. Tova nikoi ne go ceni. Raven dostup do relevantna informacia, a v Internet pochti vsichko e plateno.

Гост

#61

2011-09-19 14:55

Едно от най-значимите начинания в нашата Родина в началото на века.Поклон на инициаторите и оранизаторите.

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2011-09-19 14:55



Гост

#63 Re: Re:

2011-09-19 15:15

#25: - Re:

Работя в научна библиотека, специализирана в областта на аграрните науки. Много поредни години не са заделяни специални средства за закупуване на подходяща литература. Разчитаме предимно на дарения, и на книгообмена - вътрешен и международен, като средство за набавяне на нови постъпления. Лично съм ходила по издателства, за да търся дарения, и да си призная съм се чувствала доста неудобно. Въпреки трудностите, свързани с обновяването на фондовете, все пак успяваме да набавим и нещо от най-новото, което излиза у нас и в чужбина. Обработваме го и го "арестуваме" в книгохранилищата. Мисля, че използването на това, което вече е набавено е още по-голям проблем, който стои пред библиотеките. Много хора, които срещам в ежедневието си, смятат, че библиотеките са институция, обречена на отмиране. Като човек от професията съм заредена с оптимизма, че библиотеката на бъдещето е библиотеката, която съчетава позитивното от традициите с новите информационни технологии и се превръща в притегателен център за повишаване на знанието във всички области. Много често, в практиката, пред хората които отричат библиотеките, задавам въпроса "А Вие съгласни ли сте например да Ви оперира необразован хирург".


Гост

#64

2011-09-19 15:47

Потвърждавам подписа си.Следвам древния девиз :
"По-добре книга,отколкото паметник" Разрушителите на
паметници и разрушителите на буквите са инквизитори
на българския дух.А ни наричат чуждите академици "
България - Държавата на духа" Никола Гигов и Елена
Хайтова

Гост

#65

2011-09-19 16:09

Нямам коментар щом се стига до подобни петиции. Управляващите да си вадят изводи

Гост

#66

2011-09-19 16:12

През всичките години и до днес библиотеката е мястото, където намирам не само знания, но и спокойствие, и надежда за утрешния ден. Книгите все още ме радват като живи хора. Като стари приятели, съвсем за малко разделени с мен до следващата среща. Успех на кампанията!

Гост

#67

2011-09-19 16:19

Нека подкрепим това благородно дело и поработим за възраждане на библиотеките, а не за тяхното погубване

Гост

#68

2011-09-19 17:02

Харесва ми тази петиция, редно е да се възродят библиотеките .
Рубакин

#69

2011-09-19 17:33

Дано петицията свърши работа,но силно се съмнявам.Правителството на ГЕРБ е на ниво "Винету".Как да ги накараме да разберат ,че и библиотеките са толкова важни колкото и магистралите?

Гост

#70

2011-09-19 18:17

Подписах под принуда.

Гост

#71

2011-09-19 18:46

Разбира се, че трябва да има много библиотеки – във всяко училище, във всяко читалище, във всеки квартал. Разбира се, че трябва да се попълват библиотеките с нови книги, особено с тези на български писатели и поети. Младите хора не познават българската литература. Редно е всяка новоизлязла книга да може да се намери във всяка една библиотека, всяка книга – не само българска!


Гост

#72

2011-09-19 19:27

За възраждане на библиотеките

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2011-09-19 19:59



Гост

#74

2011-09-19 20:02

Възраждането на библиотеките е трудно,но полезно дело.Но още по-трудно е възраждането на любовта към четенето у младите!
Цвета

#75

2011-09-19 20:06

Впечатление (преди 8 години)от една библиотека в малък град.
Около 11 часа сутринта.
Библиотекарката е вперила поглед в телевизора - дават сапунен сериал.
Един пенсионер преглежда днешните вестници.
Аз търся думи в англо-българския речник - сериалът ме дразни, но никой не смее да се обади.
Накрая питам дали мога да донеса книги от моята библиотека, които са хубави, но просто нямам място вкъщи.
Не последва въпрос за заглавията, а само:
"Не може, нямаме място!"
Подписах петицията, но...