Против дискриминацията над българските ученици!

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Против дискриминацията над българските ученици!


Гост

#151

2016-10-23 12:57

За да се опитаме заедно да предотвратим една неправилна спрямо децата ни стъпка на МОН! И да осигурим правилно харчене на данъците ни!

Гост

#152 Re:

2016-10-23 13:56

#4: -  

 Да, нашите деца пък не са получавали детски откакто ми е свършило майчинството. Няма и да получат сигурно, защото сме много "богати" с баща им, по-точно доходите ни са легални. Нямам и познати, които да вземат детски. По мои наблюдения, основно циганите получават детски.

гост

#153

2016-10-23 14:20

За да си ром, сам трябва да с есамоопределиш като такъв . Съветвам всички протестиращи да го направят ;) , да се самоопределят като роми и да имат претенции за този вид подпомагане. Пък нека министерството да му мисли как и на кого ще разпределя стипендиите. Мисля, че ще им е малко неловко, а и ще е явна дискриминация по външни признци да определят кой е истински ром. 


Гост

#154

2016-10-23 15:26

Аз съм възмутена от случващото се в тази държава.Мога само да кажа че живея в кв.Краснан поляна и тук циганите вече са мнозинство,но ще дойде ден в който няма да са само в Красна поляна,а ще са навсякъде и ще са много и тогава вече ние ще сме в гетото където би трябвало да са те и няма да можем да ги спрем,а ще гледаме как убиват,пребиват,обират и изнасилват децата ни,но и тогава няма да са само нашите деца, а ще са децата и на тези същите ,който им отпускат помощи искат да ги интегрират.Ц циганите трябва да се зазидат в гетата си и който премине през зида да бъде линчуван.Може да ви звучи крайно,но циганина си остава завинаги крадец,мушенник и циганин.

Гост

#155

2016-10-23 15:50

защото всеки ден гледам циганските катуни как ги взимат с училищни автобуси да ги заведат до училище,а всеки родител плаща по 21лв. за карта за автобус на детето си.И всеки следващ ден стават все по-нагли в държанието си по улиците.Аз в момента нямам ученици,но докато дойде време бъдещите ми внуци да ходят на училище кой знае какво ще стане.ВЪЗМУТЕНА СЪМ.

Гост

#156

2016-10-23 15:59

Защото насила хубост не става.Трябва сами да се убедят в необходимост от образование.

Гост

#157

2016-10-23 16:02

В България живеят много хора принадлежащи към различни етноси.До кога ще се привилигирова ромската общност.До сега никой от тях не е осъден за това че момичетата раждат на 12 -13години.Колкото повече пари им давате толкова повече ще се множат вместо да се научат да работят.Първо изкарайте родителите им на полето да видят как се изкарва хляба и тогава децата ще тръгнат на училище.Престъпността се преборва с много учене и труд.Сутрин учат а след обед работят.Уморени нямат да имат сили да се размножават и да имат по 8-10деца."Който не работи няма да яде"-е казал народаТова се отнася за всички български граждани.Закона трябва да се спазва от всички етноси.-бълг.деца да учат и да гладуват а циганчетата да ядат и да не учат.Не виждам нормалност в решението на проблема - да се дават пари на мързеливци.

Гост

#158

2016-10-23 16:09

Защото трябва да запазим българския етнос, който в момента е застрашен!!!

Гост

#159

2016-10-23 16:41

Подписвам петицията защото смятам че е не допустимо.Това е ДИСКРИМИНАЦИЯ!

Гост

#160

2016-10-23 17:08

Чл.4. (1) Забранена е всяка пряка или не пряка дискриминация,основана на пол,раса,народност,етническа принадлежност,...,установени в закон или в международен договор,по който Република България е страна. (2) Пряка дискриминация е всяко по-неблагоприятно третиране на лице на основата на признаците по ал.1, отколкото се третира,..... би било третирано друго лице при сравними сходни обстоятелства. (3) Не пряка дискриминация е поставяне на лицена основата на признаците по ал.1 в по-неблагоприятно положение в сравнение с други лица чрез привидно неутрална разпоредба, к ЗАКОН ЗА ЗАЩИТА ОТ ДИСКРИМИНАЦИЯ изм.ДВ.бр.39от20Май2011г.


Гост

#161

2016-10-23 17:19

Защото самата идея за стипендии за "успех" 3.50, който всъщност е явен неуспех на полу-грамотните роми е подигравка със смисъла на образованието и явна дискриминация на всички останали български ученици. Това е абсурд, който не трябва да се допуска!

Гост

#162

2016-10-23 17:56

Най-вече заради "капсулирането " на МОН .
Действителното българско образование и
МОН отдавна са две ралични планети !

Гост

#163

2016-10-23 18:20

Нашите деца също са деца на тази Държава .

Гост

#164 Re: Re:

2016-10-23 18:26

#152: - Re:  

 И нашето семейство е така писна ми вече .

 

 

 

 


Гост

#165

2016-10-23 18:27

Защото съм съгласна с написаното,защото ми омръзна всички да ни тъпчат и дискриминират,защото искам нашите данъци да отиват за нашите деца-утрешните лекари,пилоти,инженери,творци и .........т.н.

Гост

#166

2016-10-23 18:44

Подписах я, защото наистина по този начин се толерира мързелът в България! Защо трябва насила да се дават дипломи в ръцете на неуки и неграмотни хора, които утре ще бъдат с претенциите да ни управляват??? Работя с такива деца от години. Едва могат да завършат 8 клас, а вие искате и в университета да ги вкарате! Кому е нужно това? Те вече свикнаха някой да "ги носи на ръце" винаги!

Гост

#167

2016-10-23 18:46

Подписах я, защото българските деца също имат остра нужда от подкрепа, има талантливи деца, които се нуждаят също от финансова подкрепа. Има български многодетни семейства, които също се нуждаят по финансова подкрепа..Нищо не се отразява за българските многодетни майки.

Гост

#168

2016-10-23 19:11

Луди ли сте.... цццццц
Виолета Якова

#169 Re:

2016-10-23 19:28

#9: -  

 Съгласна съм с Вас!!!!

Виолета Якова

#170

2016-10-23 19:32

Цитат от Конституцията на България!!!!!

 

Чл. 53. (1) Всеки има право на образование.

(2) Училищното обучение до 16-годишна възраст е задължително.

(3) Основното и средното образование в държавните и общинските училища е безплатно. При определени от закона условия образованието във висшите държавни училища е безплатно.

(4) Висшите училища се ползват с академична автономия.

(5) Граждани и организации могат да създават училища при условия и по ред, определени със закон. Обучението в тях трябва да съответства на държавните изисквания.

(6) Държавата насърчава образованието, като създава и финансира училища, подпомага способни ученици и студенти, създава условия за професионално обучение и преквалификация. Тя упражнява контрол върху всички видове и степени училища.


Гост

#171

2016-10-23 19:35

Подкрепям напълно!!!

Гост

#172

2016-10-23 19:40

Защото според мен всички, които живеем в България, без разлика от етнос, вероизповедание и материално състояние трябва да имаме еднакви права но и еднакви задължения. Това е демокрация.При нас обаче и демокрацията ни е криворазбрана

Гост

#173

2016-10-23 19:49

Никога няма да спре това...!!!Кога най накрая ще стане ясно,че така наречените роми не са малцинство...до кога всичко ще им е без пари..ток,вода,здравно обслужване а и само помощи...още и още взети от оглозганите ни кокали.

Гост

#174

2016-10-23 20:21

защото съм българин , затова

Гост

#175

2016-10-23 20:50

Ще сменя етноса си, ще стана циганка, ще нося шалвари и чехли с терлици, ще се науча да псувам и да говоря развален български... И децата си ще пиша за циганчета, дано най-накрая и те се ползват с някоя и друга облага и подкрепа от държавата. Ще спра да ходя на работа и да плащам данъци. Щом аз като български гражданин не заслужавам нищо - ще стана ЦИГАНИН, че да съм по-ценен за страната.