Искам да гласувам! Срещу недопустимите изменения на Изборния кодекс


Гост

#76

2016-04-24 07:08

 

Протестирам срещу нарушаване правата на българите в чужбина! Срещу противоконституционните врътки на властимащите, за да не си промени статуквото! 

 


Гост

#77

2016-04-24 07:34

Заменихме една диктатура с друга.Днешните демократи са настоящи магнати.С цената на всичко искат да запазят награбеното от държавата ни.Лъжци и манипулатори !Обещават ни светли бъднини ,но благодарение на тях потъваме във мрак.

Гост

#78

2016-04-24 07:36

Живея в чужбина и съм омерзен от политиците ни.
Напълно съм съгласен с изложеното в Петицията!
Оставам със съмнения относно реакция на президента.
Нямам НИКАКВИ съмнения относно истинските намерения на Цв.Цв-Пинокио и цялата мафиотска кохорта от всички цветове...

Гост

#79

2016-04-24 07:52

Правото да гласуваш е основно конституционно право на всеки пълнолетен български гражданин, съгласно Конституцията на РБ. Лишаването от това основно право като санкция е недопустимо, противоконституционно и недемократично. Подобна санкция е стъпка назад към една друга форма на държавно управление, която все още помним, драги народни представители. Лишаването от право на глас по конституция към момента е санкция само лишените от свобода. С тази поправка лишените от право на изборен глас българи се приравняват на лишените от свобода. Какъв е следващия ход, господа? Защо направо не отмените изборите?


Гост

#80

2016-04-24 08:25

Absurdna! Ne samo nie shte izcheznem, zaplaschena e Balgaria da izchesne ot liceto na Sveta...

Гост

#81

2016-04-24 08:36

Защото и българите в 4ужбина да имат право на глас

Гост

#82

2016-04-24 08:42

Гласувам, защото политиците от ГЕРБ, за да угодят на ДПС, които изцяло загубиха подкрепа от нашите турци в Турция, загърбиха един милион Българи в останалите части на света. Срам за ББ и Ко!!!

Anonymous

#83

2016-04-24 08:48

trqbva da sme edinni ,za da uspeem zatova glasuvaite ,molq!
жан м

#84

2016-04-24 08:49

Предатели, Вън !


Гост

#85

2016-04-24 08:54

Защото ми писна от несправедливостта, манипулацията и липсата на свободен избор!

Гост

#86

2016-04-24 09:01

Вместо да акцентират върху по-голяма сигурност срещу всякакви манипулации, управляващите "лъжепатриоти" ограничават възможността за гласуване на българите в чужбина (същите, които издържат роднините си в България и които започнаха да се връщат в родината си) чрез минимизиране на достъпа им до урни и отлагане на електронното гласуване. А предложенията за промени, примерно задължителен вот и "не гласувам за никого", противоречат на Конституцията, здравия разум, реалността ...и не на последно място, на българските интереси и демократичните принципи. Което пък е доказателство за "ума" и "родолюбието" на управляващите.

Гост

#87

2016-04-24 09:10

Защото всички промени в Изборния кодекс са дело на малоумници, които искат да погазят конституционните ни права!

Гост

#88

2016-04-24 09:21

С две ръце!

Гост

#89

2016-04-24 09:43

Защото не е допустимо да има диктатура и фашизъм!!!

Гост

#90

2016-04-24 10:11

Просто тегля една майна на новия Изборен кодекс !!!?
DIMI

#91

2016-04-24 10:18

По-голяма глупост или умишленост от решението на Народното събрание, ако един гласоподавател не гласува на предстоящи избори, да бъде изключен от избирателните списъци, според мен не може да се измисли, или пък умишлено се прави, за да се стопят постепенно избирателите до критичен минимум, и от тях да не зависи нищо. Ако по някакви причини, въпреки, че съм редовен избирател, не мога да гласувам, защото примерно съм в чужбина, далеч от българско посолство или консулство, както приеха депутатите сега, то ще бъда изтрит от списъците и на бъдещи избори и ако желая да възстановя избирателните си права ще трябва да се реда на опашка пред някое гише в общината за да подам писмено обяснение защо не съм гласувал на предишните избори, то знаейки, че така и така от мен не зависи много, няма да го направя. Така теорeтично ще отпадна като избирател. Като мен са най-малко милион българи, които се намират в чужбина. Постепенно след няколко поредни избори ще отпадат все повече избиратели, докато, останат само най-упоритите, от които естествено няма да зависи нищо. Вероятно това и скритата мисъл на приетия закон.


Гост

#92

2016-04-24 10:25

Защото децата ми са в чужбина и искам да се завърнат,а не аз да отивам при тях.

Гост

#93

2016-04-24 10:39

До кога тия глупаци управниците ще унищожават българския народ и ще го принуждават да бяга в чужбина!! На всичкото отгоре с тоя закон се отричат от всички българи който по един или друг начин са се отървали от тях!!!!

Гост

#94

2016-04-24 10:53

Хем непрекъснато се оплаквате, че ви липсват кадърни кадри, хем правите всичко възможно да накарате българите в чужбина "да си гледат работата, нали са отишли някъде другаде да работят за някой друг".  Е, благодарим ви за лицемерието и за двойните стандарти - и да, много българи като мен имат възможност да се върнат, защото са висококвалифицирани кадри, но няма да го направят, докато не спрете да се подигравате и с техния труд, и с техните права.

Защото всеки човек с малко здрав разум вижда, че тези промени облагодетелстват само господата, които не стига, че заграбиха пари, които биха могли да бъдат вложени в някакво РАЗВИТИЕ за тая държава, ами страшно много се притесняват за мястото си на парламентарния стол. Самият факт, че за по-малко от 24 часа петицията събра подкрепа от повече от 2000 българи по целия свят говори достатъчно.


Гост

#95

2016-04-24 11:15

Защото тези които изгониха децата ни зад граница ,сега ги лишиха и от глас-те да определят дали да се върнат и да работят за България или без гласа ще останат завинаги далеч от страната си,близките си

Anonymous

#96

2016-04-24 11:25

Прекрасна петиция с уважение https://www.facebook.com/Dantesmagician
Даниела

#97 Re:

2016-04-24 11:34

#1: -  

 Не подкрепям петицията! Не искам повече ДПС да определя политическия жиевот в държавата и да нарежда картите във всички властови структури. Освен това никъде по света не се отварят секции извън посолствата и консулствата. Това си е наша приумица, естествено направена под натиск от ДПС. И благодарение на която ДПС стана собственик на държавата.  Хора, които не си плащат тук данъците като мен, да не се правят на жертви. Аз изработвам пенсиите не техните родители, не те! .

 

Гого

#98 Няма да подкрепя петицията

2016-04-24 11:37

Подкрепям анализа в тази статия на Между редовете сом.  

За промените в Изборния кодекс и смешния плач на десните


Гост

#99

2016-04-24 11:41

Защото искам всички граждани на нашата родина да са равнаправни , където и да се намират ! Чрез гласуването си да се чувстват отговорни за случващото в страната ни ,това зависи и от техния избор !

Гост

#100

2016-04-24 11:47

Беззаконието, наглостта и мародерството на политическите лицемери са нетърпими и водят България към крах, стига малоумни идеи и действия, не останаха нормални хора на територията на червената мафия, а умните и грамотните ще бъдат лишени от глас за сметка на мангали и слугинажа.