Комитет на българското достойнство

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Комитет на българското достойнство


Гост

#1

2011-06-21 11:34

За,ко го измийте бре? Боята миришеше толкоз ,убаво па и ,ората добре са платили....Само се чудя като няма приходи ,що правят толкова разходи?Май у нас лудите се мислят за праведници? А кандидатите за богати и днес всеки почита...Ако имаха и акъл,какъв живот ....ех какъв живот...

Гост

#2

2011-06-21 11:38

Подкрепям, защото младото поколение е бъдещето на държавата. Трябва да има свобода да изказва някак мнението си, не бива да живеем в миналото, това ще да е голяма грешка. Трябва да се гледа на бъдещето с по-отворен ум.

Гост

#3

2011-06-21 11:48

Не зная защо всички приписват този арте-акт на младите?... Според мен художественото решение е твърде концептуално и принадлежи на човек (или хора) със зряла политическа позиция и богата визуална култура. Съмнявам се, че младите въобще са забелязали присъствието на паметника...


Anonymous

#4 Re:

2011-06-21 11:54

#3: -

Имате основания за подобно твърдение: това дори в известен смисъл повишава стойността на акта!

Selma Sky

#5 Re:

2011-06-21 12:29

#3: -

Съгласна съм -  зрялата политическа позиция не е присъща на младото българско поколение, и ако паметникът е изрисуван от човек 18-30г. то той по-скоро е изключение потвърждаващо правилото :)  Освен ако зад художника не стоят други "мозъци"

За съмнението ти, че паметникът не е забелязан от младите - реално  паметникът сега  е много по-забелязан от "младите" :)


Гост

#6 Re: Re:

2011-06-21 12:46

#5: Selma Sky - Re:

Да, на децата за първи път им стана интересен! А те са важен критерий!


Гост

#7

2011-06-21 12:49

Българското "Достоинство " шъ дойде.....Не може да не дойде....В България учим го по География.... Шъ дойде лазурно,лъчезарно.....со кофа у ръка ....и с кво,то там в кофата...Мажи достойно бЪЛГАРИНО сега ти се е паднало....А Бог спи ли ??? А Бог не види ли???
dbg1

#8

2011-06-21 13:38

Нямате си работа, правите комитети, а уж комитите били червени...

Гост

#9 Ха ха ха

2011-06-21 15:39

Всеки луд с номера си, а някои с цяла програма!
Като Ви чета коментарите и какво изкуство е този акт на неуравновесен психически индивид се сетих за един актуален по кината филм: "Ергени за седмица"! Та там една мацка като кихна и опръска стената с лайна!!! Беше много красив акт на изкуство! Та и този е същия... Някой се е изсрал, а Вие сте готови веднага да го величаете! До къде я докарахме! С тази деградирала младеж нищо чудно и когато започнат да се изхождат по улиците без всякакъв срам да Ви се вижда изкуство. Няма го вече онова културно и възпитано поколение!!!
Боже пази България!!!
стрелкова - дянкова

#10 Re: Ха ха ха

2011-06-21 20:04

Въй  въй  въййййййййййййййййййй   мар  пенкеле  :))))))))))))))))))))))))))))))0

 


Гост

#11 Re: Ха ха ха

2011-06-21 22:21

АКЦИЯТА е не само художествена провокация, но и идеологическа!... Най-ви боли заради осмиването на социалистическата пропаганда...


Гост

#12

2011-06-22 11:05

съгласен съм

Гост

#13

2011-06-23 07:45

Целият този спор ме върна в началото на 50-те години, когато майка ми ме доведе за първи път в София и си направихме снимка пред една от фигуралните скулптури около въпросния паметник. Някъде тогава умря и другарят Сталин и цяла Стара Загора беше изкарана по заповед в сивата вечер на сивия площад... Тези два спомена са най-тягостните и мрачните в живота ми! И завинаги оставиха сянката на нещо посърнало и безнадеждно в съзнанието и сърцето ми! Това е извън всякаква политика - бях само на 7-8 години...


Гост

#14

2011-06-25 22:41

А като говорим за жертви и паметници, защо в България няма достоен паметник на жертвите на сталинизма и тоталитаризма???!!! Неизвестно колко стотици хиляди!