Против забраната за къмпингуването

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Против забраната за къмпингуването


Гост

#276

2016-03-13 21:35

Е те и това ако приемат като забрана нашите депутати, от следващия ден се грабвам от Пловдив и се настанявам пред парламента или президентството НА ПАЛАТКА, с покана до всички мои приятели и познати да посрещнем лятото в София на паветата. Ненормалници...... вече си мисля, че търсите с какво да го вдигнете тоя народ да ви забърше и да ви нема ..... Бясна съм вече от луди и безмозъчни управници в БГ. Да ви дам ли ОЩЕ идеи господа "народни избраннициии" САМО въздуха не сте ни обложили още, не че става за дишане,.... СРАМ МЕ Е ОТ ВАС!!!!!!!! В ДЕН НА ПРОШКА: НЕ ВИ ПРОЩАВАМ!!! ДАНО БОГ ВИ ПРОСТИ, ЧЕ СЪСИПАХТЕ БЪЛГАРИЯ И НАРОДА И!!!

Гост

#277

2016-03-13 21:36

Защото имам палатка и няма да се откажа да я използвам където и когато си поискам!

Гост

#278

2016-03-13 21:39

Смятам, че се нарушават човешките права с това ограничение. Ние не казваме на депутатите : " Не почивайте на Малдивите, а ходете в Жеравна !" Защо те да ми казват на мен : " Не спи в палатката , направи го в хотела на ..."!


Гост

#279

2016-03-13 21:39

Оставете народа намира,със всичко останало се справихте с палатките се хванахте,утре и въздуха ще ни забраните да дишаме,самозабравихте се вече...

Гост

#280

2016-03-13 21:49

Законопроектът е несъстоятелен, несправедлив и без капка морал.

Гост

#281

2016-03-13 21:49

В отговор защо съм подписал ще прикача просто моят и-мейл към който и да стои зад адреса даден за обратна връзка към проектозакона:

Уважаеми законоправещи,

С този проектозакон за жалост подчертахте за пореден път лобистката природа на българската политика. Поздравления! На фона на  гласувани и приети преди доста години в развити страни като Испания например закони за събаряне на хотели и комплекси построени в разрез със законодателството и с елементарната логика на градоустройство и екология - вие гласувате... това.
Също така на фона на милионите незаконни сметища в покрайнините на всяко едно населено място както и в стотици резервати и нац. паркове в нашата и ВАШАТА родина, в родината на нашите деца. Смятате ли наистина, че някой ще приеме на сериозно бивакуването (извършвано обикновено от хора обичащи българската природа - каквито Вие очевидно не сте) като реална еко-заплаха?
Не смятате ли, че един законопроект, налагащ стриктни санкции за фирмите и хората замърсяващи природата, който да създаде РЕАЛЕН стимул както и РЕАЛНА институционна и логистична рамка за подаване и отреагиране на съответните сигнали не е ТОВА, от което малко закъснялото цивилизоване на българина в общуването му с околната среда НАИСТИНА има нужда?
Много се надявам Вашият проект да е поне способ за наливане на пари в българския туризъм и икономика (а не поредното обслужване на нечии определени интереси). Ако това е така, то как би било - за разнообразие - да потърсите  способ, който да е по-малко късоглед и по-устойчив във времето, и който НАИСТИНА да е в услуга на българската природа - и като резултат от това - и на българския туризъм?

Пожелавам Ви чиста съвест и здрав сън.
К. Георгиев

Гост

#282

2016-03-13 21:54

Нашето Черноморие трябва да бъде спасено първо от тоновете бетон, които са изляти и продължават да се изливат по бреговете му. Забраната за къмпингуване се прокара именно от тези, които тепърва ще изливат бетон...
Анатолий

#283 Re:

2016-03-13 21:56

#26: -  

 Крайно време е народа да се погрижи за политиците, като им наложи контрол...


Гост

#284

2016-03-13 21:56

Сега Къмпига по гори и морета,утре кой знае какво ще ни забранят. Мизерници!


Гост

#285

2016-03-13 22:04

Това ще е война която ще спеямачелим.Няма назад.

Гост

#286

2016-03-13 22:09

Забраната за къмпингуване отнема и последните педи земя на хората. Тя е антидемократична.

Гост

#287

2016-03-13 22:27

1-во няма никакви условия в сатраната за регламентирано къмпингуване, и второ това е едно от малките неща които правят страната ни по-добра от много други. Правите всичко възможно да гоните хората от държавата и накрая няма да има кой да ви произведе и тоалетната хартия. Толкова по-сериозни проблеми има за решаване. Вместо да се чудите как и какво да забраните мислете и направете нещо хубаво за този народ. Направете годишен билет например, който да разрешава къмпингуването. Ще съберете средтва за заплати на хора които да подържат малко от малко парковете. Но явно някой вижда заплаха в това хората да са свободни и да не ползват загубените им хотели.

Гост

#288

2016-03-13 22:44

Вече се излагат ебати цървулите

Гост

#289

2016-03-13 23:30

щото продавам палатки,освен тва и слушам Илиян и там Хасан и оня другия дето пееха Па-па-Палаткааааа....

Гост

#290

2016-03-13 23:54

Който иска удобствата на местата за къмпинг, да си ходи там. Аз искам свободата да си сляза на плажа с палатка, да си събера камъни и дърва за огън и да си прекарам както си искам в дивото!

Гост

#291

2016-03-14 00:51

Добро утро,Честита Ви Новата 1952/55 година,честита Ви колективизацията,от утре всички в ТКЗС-то.Добре дошли всички в "нашите места "за колективен отдих-имате си басейнче,тераска,рецепцийка,рум сервиз,чалга ,охрана,тел.за спец.поръчки и сигурност срещу земетресения(Nx100000 куб.м.БЕТОН) и всичко това на самия плаж!И някой да не си помисли да шикалкави -без сам на плажа и не не ми се прибира в......


Гост

#292

2016-03-14 04:33

Подписах,тази петиция защото искам нероденото ми дете да може да се радва спокойно на природата.

Гост

#293

2016-03-14 04:55

Аз съм свободен гражданин и не желая да си плащам на мутрите нито за нощен риболов, нито за диво къмпингуване, нито за разходките в природата.
Мариманта

#294

2016-03-14 05:22

Защото съм възмутена от алчността, глупостта и нахалството на българските политици. Просто няма да мирясат, продажна паплач. 


Гост

#295

2016-03-14 05:32

Единственото оправдание за забраната за къмпингуване извън определените и ОХРАНЯВАНИ места е очквания наплив на азиатски и африкански емигранти и опасноста , която могат да създадът за самотни къмпингуващи !

Гост

#296

2016-03-14 05:32

обичам да правя походи в планинатаи ми трябва палатка


Гост

#297

2016-03-14 05:59

Защото почивката в природата на палатка с нищо не може да се замени. Защото не сме ние тези, които съсипваме и замърсяваме природата. Защото не ни се предлагат алтернативни варианти с добре уредени къмпинги, а просто се налага забрана с глоба и още много други

Гост

#298

2016-03-14 06:00

Подписвам тази петиция, понеже нашите тиквеници са на път да сторят поредната глупост.

Гост

#299

2016-03-14 06:15

България е една от малкото държави в ЕС без подобна забрана. Наистина има хора, които отиват сред природата уж на почивка, а оставят боклуци след себе си, но те са малко. Повечето замърсяване е с друг източник. Къмпингуващите не изхвърлят автомобилни гуми, строителни отпадъци и т.н. Не са и те тези, които строят съмнително законни постройки на брега на морето или на други приятни места. Не те се опитват да направят пари от всичко, навсякъде и на всяка цена.
Аз лично не къмпингувам, но не виждам никаква полза в забраната, а само вреди и отклоняване на вниманието от други по-сериозни проблеми в държавата.

Гост

#300

2016-03-14 06:16

"Приемам този закон и тази поправка, ако разрушим всички хотели, които са на сто метра от морето" - Велизар Енчев.