СПРАВЕДЛИВИ НАКАЗАНИЯ ЗА УБИЙЦИТЕ НА ПЪТЯ

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията СПРАВЕДЛИВИ НАКАЗАНИЯ ЗА УБИЙЦИТЕ НА ПЪТЯ


Гост

#201

2015-08-14 12:05

Искам справедливи наказания за убийците на пътя.

Гост

#202

2015-08-14 12:08

Подписах петицията,защото ,баща ми преди 35 години беше убит на пътя от циганин! А циганинът е сякъл завой и е влезнал в неговото платно!

Гост

#203

2015-08-14 12:17

Ужасена съм за това,което става по пътя...И стресната,много стресната от тази черна статистика.

Гост

#204

2015-08-14 12:25

Подписах с надежда нещо да се промени към добро,с надежда да живеем спокойно в красивата ни родина!

Гост

#205

2015-08-14 12:28

Искам промяна към добро,щастливо детство.спокоен живот,достойни старини.Лошите наказани,убийците затворени.
Почернена майка

#206

2015-08-14 12:34

Подписах и аз тази петиция, защото съм една почернена майка, загубила преди няколко години своя син, заради безумното шофиране на безразсъден шофьор. Присъдата на шофьора беше условна с 3 години изпитателен срок, а за обезщетенията да не говорим. Съдебната система си е жива гавра с родителите на загиналите деца. Може ли, питам аз, да викаш съседите и приятели да доказват колко много един родител е обичал детето си??? Безумствата нямат край...


Гост

#207

2015-08-14 12:38

Като педиатър,ме боли за всяко загубено дете!Живяло,недоживяло да се порадва на живота!€Толкова е трудно да отгледаш дете и в един миг да го загубиш!Най искрени съболезнования и съчвствие на почернените родители!

Гост

#208

2015-08-14 12:40

Искам справедливо наказание за убийците независимо по какъв начин убиват,защото ако нямаш вуйчо владика те съдят на общо основание и то много години а ако имаш те пускат дори условно.Ти си отнел мил и скъп човек от близките му,независимо че го водят убийство по невнимание ти си убиец.И друго нещо не съм видяла ром да кара учебна кола досега,значи те си купуват свидетелството за управление????.Когато се накажат както подобава убийците другият ще си помисли да ли ште го прави същото

Гост

#209

2015-08-14 12:41

Защото съм майка и съпреживявам болката на пострадалите семейства! Никой няма право да отнема нечий живот! Децата са нещо бъдеще!
Живко

#210 Re:

2015-08-14 12:45

#191: -  

 Много правилно, кой им продаде книжки на тия МАНГАЛИ, някой ще се сети ли да разследва това ?? Трябва да се спре издаването на книжки на хора, които не могат да четат и пишат и нямат основно или средно образование, а тези, които продават дипломи и свидетлества за управление на МПС да бъдат преследвани от закона...

Смотани продажници !!!

Пацо

#211

2015-08-14 12:49

Съгласен съм с всичко това. Ще допълня само, че всичко това трябва да се третира от закона, като умишлено убийство не само за децата, но и за всеки прегазен човек, защото джигитите са знаели предварително какво може да стане. Ето и резултата от едно старо съдебно дело в което 6 младежи загинаха по Великден. Делото приключи с осъдителни присъда за пияния шофьор на когото дават 12 г. затвор. Всеки който е учил във втори клас математика ще каже, че това прави по 2 г. затвор за всеки убит младеж. Затова искам да се върнат Крумовите закони - на крaдеца да му се реже ръката и смъртна присъда за убийците. Така правят в Саудитска Арабия, където има 475 смътни присъди на година, докато тука Европейския съюз ни намалява присъдите, а нашите евродепутати не защитават страната ни! Дошли сме до положението на една от скандинавските страни където на убиеца на 75 души от Брайвик му дадоха 20 г. затвор, щото не можело повече.


Гост

#212

2015-08-14 12:54

Подписвам, защото няма държава, нито държавници, още по-малко закони. Има само клоуни, които единствено могат глупаво да се оправдават. Децата са най-важните!!! Да ги опазим!!!


Гост

#213

2015-08-14 12:55

За да помогна за направата на по-строги закони!!!

Гост

#214

2015-08-14 13:01

Podkrepiam napulno. ..Bulgaria se nujdae ot radikalni promeni , osobeno v zakonodatelstvoto.
Вечно скърбяща майка

#215

2015-08-14 13:06

За да няма почернени майки, бащи, сестри и братя, подпишете петицията, та дано стигне до главите на управниците! Справедливи наказания, затегнат контрол на получаване на свидетелство за правоуправление на лек автомобил, строги санкции на инструктори и изпитващи, даващи шофьорски книжки на неграмотни лица. При пътнотранспортно произшествие да се конфискува колата, с която е предизвикано произшествието, да се отнема веднага шофьорската книжка, виновният шофьор да се прибира в ареста, а не да се размотава под домашен арест и след няколко дена пиши го "бегал"... Синът ми загина на 22 години, животът ни буквално се преобърна и в момента водим едно съществуване!
Нека почиват в мир всички ангелчета на небето и нека няма повече почернени семейства!


Гост

#216

2015-08-14 13:16

Аз бих предложила смъртно наказание за случай като този в Лесидрен и убийство на пешеходна пътека. А този ще лежи до 10 год. , при добро поведение ще станат 2-4 год. , а за родителите, загубили детето си какво - мъка за цял живот.Присъдите за всички провинения трябва да са големи, с обезщетения за семействата и много часове обществено полезен труд.

Гост

#217

2015-08-14 13:19

Трябва да спасим невинните бъдещи жертви. Трябва да се вразумят неразумните и безотговорните!

Гост

#218

2015-08-14 13:48

Защото искам касапницата по българските пътища да спре, а всички малоумници виновни за произшествията, да бъдат жестоко наказани !

Гост

#219

2015-08-14 13:54

Podpisah tazi prticiq zachtoto i az sam maika i kogato deteto mi izliza sarceto mi se sviva da ne bi nqkoi napit ili nadrysan bez knijka kelech da se izprechi pred neq,neka poveche hora q podpichat,sega decata sa ni vav vakanciq,pomislete i podpichete neka prez novata ychebna godina da nqma prazni chinove i pocherneni roditeli

Гост

#220

2015-08-14 13:55

До живот

Гост

#221

2015-08-14 14:01

Защото трябва да има реален поглед над случващото се в страната и всички престапление трябва да бъдат наказани според тяхната значимост.

Гост

#222

2015-08-14 14:13

Защото имам гражданска позиция.
Защото продължава да не се прави нищо в правораздавателната система за тези които са виновни.
Защото безнаказаността води до тези безумни действия на младите хора.

Гост

#223

2015-08-14 14:20

НЕКА ДЕЦАТА НИ ДА ЖИВЕЯТ

Гост

#224

2015-08-14 14:28

Българчета се раждат все по- малко и не мога да се примиря с безхаберното отношение към нашите деца!

Гост

#225

2015-08-14 15:30

Не понасям агресията навсякъде около децата ми, семейството ми, приятелите ми, колегите ми. Не понасям незачитането на правото на живот, на човешките права. Време е смислените хора да поемат нещата в свои ръце! Тази петиция е първата стъпка!