Одобрявате ли легализацията на марихуаната за медицински цели?


Гост

#76

2015-08-20 10:13

За медицинската Марихуана трябва да се отворят медицински диспенсъри за марихуана, като се осъществява Качествен контрол на продуктите (марихуана, масло, олио от канабис и др.) като това трябва да се прави от специални хора с опит в тази свера (а не само знания), като сдобиването с каквото и в вид за употреба трябва пациента да е над 18 години и да е бил на преглед поне на доктор и Ако наистина пациента има нужда от мед. марихуана да му се даде документ с който може да отиде в "магазина" и от там вече да се сдобие с лекарство. И най важните 2 неща за да се случи това: Да не се продава на хора под 18 (освен по преценка на доктор ако има тежко заболяване) И КАЧЕСТВЕН КОНТРОЛ на продуктите и работна ръка която да си разбира от работата. Понеже не питай старило, а питай ПАТИЛО !

Гост

#77

2015-08-20 10:35

Подписах тази петиция, защото смятам че медицинската марихуана ще помогне на много хора и че ще им бъде в голяма полза

Гост

#78 Re:

2015-08-20 10:39

#4: -  

 За съжаление, дори да се легализира за медицински цели, това няма да я направи легална за свободна употреба и ползване дори отглеждане и пак ще влизат в затвора хора.

За марихуаната, Не на корупцията!

#79

2015-08-20 10:39

В България в политическите и в всички други свери има МНОГО НЕКОМПЕТЕНТИ хора на всякви теми и действия. Хората преди 10 хиляди години са ползвали конопа за медицина и до сега не е имало негативен ефект откадето и да гледате, естествено до момента в който преди има/няма 100тина години се криминализира и забранява по цял свят и почват те такива като наще "политици" корумпирани ченгета да го водят за страшен наркотик а хероина го водят по полезен и от кислорода едвали не... пълна бумащина е това... И междо другото нормално ли е човек седнал зад волана консумирал количество алкохол да убие бебе на пътя и да се отърве с глоба а човек хванат с 1 цигара трева да виси 10 години в затвора... за мен от това става ясно само 1... Корупцията си е корупция. непростимо нещо щом се отнася за човешки животи и не само... НЕКОМПЕТЕНТНИ ХОРА НИ УПРАВЛЯВАТ. и ако това не се промени много скоро спукана ни е работата на държавата, в българия ще останат само пенсионерите и циганите, а в тази ситуация те ще почнат да крадат, убиват и изнасилват старите хора и накрая ще останат само циганите.. предвидено е още преди 20 години и тфа е самата истина. Трябва ни някой европеец или американец да ни управлява. Тогава нещата съсигурност ще се наредът както трябва !


Гост

#80

2015-08-20 10:52

Невъзможно е, в XXI в. да имаме теми- табу сякаш живеем в XIV в. а ролята на държавата е подобна на тази на църквата, а закона преиначена инквизиция. Проблемите на обществото, трябва да се изговарят, да се дебатират, да се покажат фактите, данните, изследванията и да се заеме разумна позиция спрямо нуждите и интереса на народа,.

Гост

#81

2015-08-20 10:57

Защото трябва да се легализира,марихуаната има положителен ефект върху хората

Гост

#82

2015-08-20 11:00

Важно е здравето а не печалбите на фармацевтичните компании, които ни тровят с боклуците си.

Гост

#83

2015-08-20 11:06

Ако на хората, които се занимават със здравеопазване им пукаше за болните и за бъдещото развитие на медицината, нямаше да чакат някой да предложи петиция по въпроса, а щяха да се заемат сами.

Гост

#84

2015-08-20 11:20

аз съм твърдо за МАРИХУАНАТА ДА Е ЛЕГАЛНА В БЪЛГАРИЯ!!!

Гост

#85

2015-08-20 11:24

Живея в Израел от 3 години и имам познати който се лекуват с медицинска марихуана тук. знам че им помага!

Гост

#86

2015-08-20 11:25

Malko zakasnqhme no e normalno za nashata darjava,no vse pak uspeh

Гост

#87

2015-08-20 11:39

Vseki na sveta ima pravo da se lekyva sas vsishki vazmojni sredstva ,za da spasi jivota si.

Anonymous

#88

2015-08-20 11:50

Абсолютно за!!!

Гост

#89

2015-08-20 11:56

6tot iskam da sa ligazilira marihuanata 6tot lekuva dushevnite problemi hahahahahaha

Гост

#90

2015-08-20 11:58

Истината рано или късно излиза ! Хората трябва да отворят очите си... Крайно време е !

Гост

#91

2015-08-20 12:06

Имам болен член на семейството от мс, и смятам,че е престъпление и геноцид от страна на държавата като институция да забранява лечение, което вече е крайна мярка! Предлагам умните ни законотворци поне един ден да прекарат на инвалидния стол и да се поставят на мястото на болен млад 50-годишен човек!Това е болест, която променя битието не само на болния, а на цялото семейство.

Гост

#92

2015-08-20 12:17

Твърди ЗА!
назад сме... доста

#93 Re: Много назад....

2015-08-20 12:27

#8: Онзи там - Много назад.... 

Много си прав с този си коментар!!!
Лошото е че самата тема е табу в България и трябва да се отворят очите на хората, които са съгласни с текущото нареждане на Марихуаната в списъка на "висока степен на риск за общественото здраве поради вредния ефект от злоупотребата с тях"..
А то видиш ли НЯМА 1 СМЪРТЕН случай от Марихуана... Има си статистки за смъртни случаи от алкохол и цигари примерно, които се продават свободно (всеки може да си го провери това....)
А да не говорим за купищата изследвания правени от пристижни университети и учени, които дават доказателство, че всъщност Марихуаната облекчава и спомага състоянието на тежко болни пациенти от един доста дълъг списък с болести (което пак разбира се всеки може да провери....)


Гост

#94

2015-08-20 12:44

ЛИЧНО ЗАСЕГНАТА СЪМ! АЗ СЪМ ЕДНА ОТ ОКОЛО 6000 БОЛНИ ОТ МНОЖЕСТВЕНА СКЛЕРОЗА.
ПОДКРЕПЯМ ВИ , В ИМЕТО НА ДОБРАТА КАУЗА.

Гост

#95

2015-08-20 13:10

Нека не бъдем " изостанали" и по тази тема, въпроса е доста хуманен.

Гост

#96

2015-08-20 13:19

Само да добавя, че в Книга за Билките от 1973 година Канабисът присъства като лечебна билка.
Кой и кога отрича и забранява тази невероятна и многофункционална култура?

Гост

#97

2015-08-20 13:33

Знам какво е постоянната, гадна болка.

Гост

#98

2015-08-20 13:53

подписвам тази петиция защото мисля че марихуаната наистина помага за много болести

Гост

#99

2015-08-20 14:04

Публична тайна е, че има много документирани и недокументирани ползи от употребата на канабис за медицински цели, освобождаване от стрес, медитация и за други, както лични така и индустриални цели. Крайно време е да се вземе публично решение относно ползите и вредите от канабиса, в сравнение с тютюна и алкохола, например, които могат да се купуват свободно от всички пълнолетни граждани!


Гост

#100

2015-08-20 14:50

obicham da pusha