„СПЕШНА ПОМОЩ” ЗА БЪЛГАРСКОТО ОБРАЗОВАНИЕ

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията „СПЕШНА ПОМОЩ” ЗА БЪЛГАРСКОТО ОБРАЗОВАНИЕ


Гост

#26

2015-07-04 09:27

Съгласна съм със всички точки,само бих искала да допълня няколко неща.Тъй като напоследък английския език е от особенно значение,мисля,че и часовете в училище по английски език трябва да бъдат повече-всеки ден,както са българският език и математиката.Защото се оказва,че за да научиш езика трябва да посещаваш допълнителни уроци,тогава какъв е смисъла да се учи в училище?!

Гост

#27

2015-07-04 09:36

Подкрепям всичко в петицията!

Гост

#28

2015-07-04 09:55

Практически българската образователна система съществува на гърба на учителските семейства. Истината е, че учителската заплата НЕ покрива дори елементарните битови нужди на самия учител, какво остава за децата му!!!! За учителската пенсия да не говорим. Що се отнася за други човешки потребности, извън битовото ежедневие, например здравни, културни и т.н. то учителският бюджет откровено ги елиминира. Как освен цинизъм да наречем това, какво, освен безочие са безкрайните изисквания към българския учител, какво, освен БЕЗСРАМИЕ е държавната ни политика и демагогия по отношение на българското обрзование.???????????????????

Гост

#29

2015-07-04 10:10

Защото съм учител и милея за българското образование!

Гост

#30

2015-07-04 11:10

Подкрепям всичко написано в петицията и съм убедена, че трябва да получи гласност, за да успеем!

Гост

#31

2015-07-04 11:22

Подписвам, защото подкрепям всичко написано в петицията и съм на мнение, че търпението не само, че е на изчерпване, то е тотално изчерпано. Не е възможно такова отношение към учителския труд. Когато го осъзнаят, ще бъде късно!

Гост

#32 Re:

2015-07-04 11:33

#28: -  

 Да не говорим как в уч-ще няма пари за това, няма пари за онова и се налага да бръкнел в джоба и за материали, неоходими за работата ни. Да, съгласна съм - БЕЗОЧИЕ И БЕЗХАБЕРИЕ е . За целта учителите трябва да се всигнат на национална стачка и щом синдикатът не защитава самочувствието и адекватното заплащане в гилдията , ДА ГО НАПРАВИМ САМИ КАТО КОГАТО ГО ПОСТИГНЕМ,ТОГАВА ДА ОТКРИЕМ НОВАТА УЧЕБНА ГОДИНА. Стига тюфкане и чесане на езици по форуми и групи,а реални действия. 


Гост

#33

2015-07-04 11:47

Много бих искала всичко това да се случи, но съм песимистично настроена. Досега нито едно правителство не дръзна да направи нещо за българското образование. Учителите имат единствено задължения и никакви права.

Гост

#34

2015-07-04 12:13

Трябва да се помисли за самочувствието и достойнството на българския учител! Вече стигнахме дъното! А сега накъде?

Гост

#35

2015-07-04 12:26

Всичко записано в нея отговаря на реалната действителност, за която дълги години не се направи нищо.

Гост

#36 КаринаRe:

2015-07-04 12:41

#1: -  

 Подкрепям петицията ,защото българския учител е унижен ,подценен ,мачкан от деца ,родители , общественност. Ниското заплащане убива учителя при тези тежки психически условия на труд. Заплатите на полувисшисти се равнява с тези на помощен персонал.Мандатност на директорите ,защото много им се вддигна самочувствието ,самозабравиха се ,че те колят и бесят ,а учителите имат страх от тях свободно да си изразят мнението.Учителя няма самочувствие с тези ниски обидни заплати ,да се увеличат с не по малко от 50% и да не се съобразяват с делигирените бюджети , ако има средства , а да са целеви отгоре.Синдикатите да се заемат по сериозно и не само да подписват договори споразумения , да следят за тяхното изпълнение,не да чакат жалби ,защото българския учител има страх от работодатели.


Гост

#37

2015-07-04 12:54

Вече съм учител в пенсионен отпуск и подписах петицията,защото нашите деца заслужават по добро образование,по добри условия в училище и детската градина,за да имат успешен старт в живота,а колегите учители, по добро заплащане за техния достоен труд на учител.

Гост

#38

2015-07-04 13:40

Подписах петицията, защото е обективна, кратка и ясна, което я прави по-ценна от всички други писания по темата. Исканията са справедливи и отговарят на реалността.

Гост

#39 Re:

2015-07-04 13:52

#33: -  

 Ами стига сме си изпълнявали безропотно и вменените ни дори задължения, стига с този песимизъм.Дайте заради децата си, на които липсваме, защото или сме оооще на работа, или сме вкъщи, но имаме работа ДА ПРОМЕНИМ ОТ РАЗ И ЗАВИНАГИ НЕЩАТА. ИЗРАВЕТЕ ГЛАВИ, ВЯРВАЙТЕ В ТОВА, КОЕТО СТЕ И ПОПРАВЕТЕ КОРЕННО ИСТОРИЯТА НА БЪЛГАРСКОТО ШКОЛО ! догодина статистиките с резултатите ще са инъче още по- ужасни !


Гост

#40

2015-07-04 13:54

Защото като учител ежедневно се сблъсквам с всички онези проблеми, свързани с преподавателската работа, които превърнаха достойната професия на учителя в унизително детегледачество. Ролята на учителя е да преподава, а не да се оправдава!

Гост

#41

2015-07-04 14:04

Обрaзовaнието спешно се нуждaе от реформa,но не тaкaвa,кaквaто измисля Миленa Дaмяновa.Учителите имaт предостaтъчно стресови ситуaции,зa дa ги подлaгaт нa още. Некa бъдaт могивирaни по други нaчини,a не чрез aтестaции от хорa,които дори не ги познaвaт.

Гост

#42

2015-07-04 14:11

Солидарна съм с всичко написано.Учителка съм 24 г.стаж.
Пепа

#43 Re:

2015-07-04 14:26

#3: Възпитател -  

 Не съм съгласна с вашето твърдение, че възпитателите са по 8 часа в училище! Възпитателите са по 6 часа в училище, както и учителите! Е, ако имаме работа, която не може да свършим вкъщи, естествено ще сме в училище!


Гост

#44

2015-07-04 14:42

Защото съм съгласна с всичко изложено в нея и смятам, че трябва да й бъде обърнато внимание от съответните институции
Пенка

#45

2015-07-04 14:50

Да се повтаря от първи клас!Неограмотените деца не могат да продължават нагоре!Така не само не им помагаме,а ги обричаме на неграмотност и отпадане от системата на образованието,което ги прави бъдещи криминални субекти и родители на деца с подобно бъдеще.


Гост

#46

2015-07-04 15:03

Съгласна съм с въпросите, които са засегнати в петицията. Подписах се, защото съм български учител, който има достойнство и не е свел покорно глава...

Гост

#47

2015-07-04 15:11

Защото съм учител и напълно съм съгласна с написаното в петицията

Гост

#48

2015-07-04 15:24

Харесах петицията, защото точно, ясно и конкретно са формулирани исканията в нея. Исканията не са много, но наистина са спешни и неотложни.

Гост

#49

2015-07-04 15:36

Най-после трябва да се направи нещо за българското образование!

Гост

#50

2015-07-04 16:16

Надявам се към тази петиция да се включат и повече учители, които работят в детска градина.