„СПЕШНА ПОМОЩ” ЗА БЪЛГАРСКОТО ОБРАЗОВАНИЕ

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията „СПЕШНА ПОМОЩ” ЗА БЪЛГАРСКОТО ОБРАЗОВАНИЕ


Гост

#151

2015-08-25 20:28

защото съм учител и съзнавам как се съсипва българското училище и целенасочено се затъпяват българските деца

Гост

#152

2015-08-25 20:47

Написаното съвпада с това, което мисля. Не ми се ще да ги повтарям нещата. Учителската професия е трудна и сложна - работи се с деца, с родители, с колеги; в процеса на работа е необходима концентрация, бързи реакции и психическа устойчивост; учителят трябва винаги да е "на ниво" - добре изглеждащ, добри маниери, тембър,интелект, в крак с новите технологии и пр. В днешните условия учителят по-скоро прилича на мишена, а не трябва. Учителят е лидер, останалите го следват. Според мен учител с висше образование и педагогически стаж над 15 години трябва да получава не по-малко от 1 500лв. Кой каквото ще да казва, но съм с 26 години стаж и с две висши образования, та знам за какво става дума. Благодаря за вниманието!
Марияна Венкова

Гост

#153

2015-08-26 02:35

Съгласна съм с всичко изложено в тази петиция. Може да се добави искане относно пенсионирането на учителите-да се отнесе към 2-ра категория труд, както е било преди няколко години.

Гост

#154

2015-08-26 07:38

!!! Преразглеждане и олекотяване на учебните програми и премахване на излишната академичност от учебниците. Практическа насоченост на учебните занятия и увеличаване на часовете за затвърждаване на вече преподадените нови знания - само това ми беше достатъчно, за да я подпиша

Гост

#155

2015-08-26 09:20

Всеки би подписал тази петиция, защото тя е наложителна, напълно адекватна и разумна като искания. Ако искаме промяна в качеството на образователния продукт, то трябва да започнем от промяна в базисните условия, при които учителите предоставят тази образователна услуга, както и ясни правила за отношенията "родител- ученик- учител", редукция на образователното съдържание като обем и неговото осъвременяване, намаляване броя ученици в паралелка, за да се гарантира индивидуалния подход и внимание към нуждите на всяко дете, както и достойно финансово обезпечаване на учителския труд.

Гост

#156

2015-08-26 10:11

Работя като учител и смятам, че е крайно време да се обединим и да покажем, че мислим

Гост

#157

2015-08-26 12:34

Абсолютно наложително е това.,но мисля,.че образованието не ги вълнува въобще

Гост

#158

2015-08-26 17:58

Подкрепям напълно! Подкрепям искането за преразглеждане на училищните програми, за стимулиране на учителите - необходимост за разширяване на мирогледа им на просветители, за превеждане на училището в ритъм, съответстващ на новото време.. За съжаление, Училището изостава от учениците, по предметите се учат излишни и безмислени неща - литературните произведения са архаични, неразбираеми и безинтересни за учениците, физиката, според шефът на ЦЕРН е до ниво механика - 19 век... Абсолютна необходимост от радикална промяна!

Гост

#159

2015-08-26 19:29

Защото това е истината за българското образование, защото то не води към прогрес нашите деца и внуци.
учител

#160

2015-08-26 20:09

Подписах Петицията,защото е крайно време да настъпят промени в българското образование!Само по точка7-не покрилите учебния минимум да повтарят 1 клас,а не втори, защото във втори клас са вече неграмотни.Това е моето виждане от дългогодишния ми опит като начален учител.

 


Гост

#161

2015-08-27 07:24

Защото търпението ми наистина се изчерпа.
Непрекъснато се говори за здравеопазване,емигранти.....да не изброявам,а за образование не се и споменава.Проблемите се трупат но това не е приоритет на държавата.

Гост

#162

2015-08-27 10:21

Защото имам 40 години трудов стаж.Обичам децата,но не мога да понеса техните неграмотни и нагли родители да показват неуважение към всички учители и в същото време да искат ние да направим чудеса с техните деца.

Гост

#163

2015-08-27 10:27

Страхотна е! Дано горе чуят това, крайно време е да се случи нещо.

Гост

#164

2015-08-27 12:03

Поздравления колеги. Искрено се надявам да накараме отговорните фактори за прочетат, да чуят и да проумеят, че промените не търпят повече отлагане.

Гост

#165

2015-08-27 13:15

Защото българското образование наистина се нуждае от "спешна помощ". Искам да добавя, че и предвидената възраст (63-65) години за пенсиониране на учителите е възмутителна.

Гост

#166

2015-08-27 13:23

Работя в сферата, подкрепям напълно исканията. Дано не си останат само с пожелателен характер!

Гост

#167

2015-08-27 13:48

Уважаеми, колеги! Благодаря ви, че сте изложили проблемите на българския учител под формата на петиция, която да се разпространява в интернет пространството. Тя ще се разширява и умножава. Председател съм на РСО "Подкрепа", гр. Враца. Колегите ще бъдат запознати при първия регионален съвет с нея.

Гост

#168

2015-08-27 15:16

Защото и аз съм учител,при нас нещата са същите,проблемите също.Заплатите не помня от коя година не са се покачвали.Директорите си мислят,че са непоклатими и каквото кажат това става,защото никой не смее да се обади.Хай си казал нещо различно,хай са намерили как да те махнат! При тази безработица никой не смее да каже нещо различно от мнението на директора!

Гост

#169

2015-08-29 08:24

Защото съм дългогодишен учител и директор на училище и съм запозната с проблемите на българските учители и на образователната система в България.

Гост

#170

2015-08-30 18:06

Съгласна съм с всичко, което е описано в петицията и имам предложение да се включи ранното пенсиониране. Не мога да си представя как при този стрес и изтощение един учител би могъл да преподава качествено на 60-65 години. Не знам дали точно увеличението на единния разходен стандарт е необходимо да се увеличава или да се помисли отхвърлянето на делегираните бюджети.Всички знаем, че това обвързване на бюджет -ученици има по-голям брой недостатъци пред предимства.

Гост

#171

2015-09-01 08:27

Защото българското образование - от начално до висше - е в трагично положение.

Гост

#172

2015-09-01 09:03

Сегашното състояние на образователната ни система ме принуди да я напусна !

Гост

#173

2015-09-01 17:47

Защото исканията са реални и са болезнени от години!!

Гост

#174

2015-09-10 09:16

Исканията, изложени в петицията са напълно основателни, с изключение на това Министърът и заместниците му (т. е. политическият му кабинет) да бъдат подложени на атестация. За тяхното отзоваване или преизбиране разполагаме с изборното си право си на глас, а също и на протест. Но че трябва да има по-строг подбор на държавните служители в ранговата йерархия под тях и най-вече - началниците на РИО, за това съм изцяло съгласна. Скудоумие е реалната образователната политика на една демократична страна да се осъществява от политически назначени началници на РИО, сменящи се след поредните парламентални избори. А колко са при такова назначение на началника "калинчиците" под тях и каква им е "експертизата", е достатъчно да се огледаме в близкото РИО. За тях думата "конкурс" е чуждица и масова работят на непълно работно време, само и само да попърхат още някоя друга година до пенсия. Чудно ми е каква ли е експертизата на един държавен образователен експерт, който не е преподавал на ученици през последните 7-8 и повече години, през които ситуацията в училище така динамично, а често - направо драматично се е променила. И най-срамното е, че тъкмо тези, които безлично и безхаберно управляваха средното ни образование през последните 25 години, допуснаха гаврата с достойнството на българския учител, който не само че не получава релевантно на усилията си възнаграждение, но е бит и унижаван от ученици и родители. Това е национален позор за всеки от нас! Затова ви подкрепям, колеги от Попово! Бъдете здрави и не се примирявайте!

Гост

#175

2015-09-10 13:29

АЗ СЪМ УЧИТЕЛ!!!