„СПЕШНА ПОМОЩ” ЗА БЪЛГАРСКОТО ОБРАЗОВАНИЕ

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията „СПЕШНА ПОМОЩ” ЗА БЪЛГАРСКОТО ОБРАЗОВАНИЕ


Гост

#101

2015-07-06 15:44

Аз съм български учител 35 години.

Гост

#102

2015-07-06 15:52

Ще се обоснова лаконично с три думи:
МАЙКА - УЧИТЕЛКА - БЪЛГАРКА

Гост

#103

2015-07-06 16:57

Да се промени образованието в България. Предлагам да се въведе ученическо облекло. Аз живея в Лондон, тук учениците са с облекло. Има много бедни и много богати и за това е добре учениците са се оеднаквят.

Гост

#104

2015-07-06 17:25

Петицията е и моята гледна точка за съвременното ни образование! Моето мнение,относно включените в нея клаузи е, че господа управляващите трябва да се вслушат в гласа народен на БЪЛГАРСКИЯТ УЧИТЕЛ!!!!!!!!!!!!!!!А не да измислят все повече ,,бисери",породени от нечии глави, нямащи нищо общо с практиката на учителя и актуалността на времето!!!!!!!! Време е, отново ДАСКАЛА, КМЕТА и ПОПА да са на почит в българското общество ,а не да ни поставят в последните редици на държавната ерархия!!!!!!!!Да не забравяме никога откъде е започнало БЪЛГАРСКОТО ВЪЗРАЖДАНЕ НА НАРОДА НИ!!!!!!!!

Гост

#105

2015-07-06 18:44

Защото искам промяна в системата на българското образование, повече финансови средства, свобода на учителя в образователната му дейност и по-добри, съвременни условия на труд.

Гост

#106

2015-07-06 18:46

тя коментира наболелите въпроси на българското образование. Болно, тъжно, недостойно е увеличение само на минималните работни заплати- лелите получават почти толкова, колкото детските учители. Е, как да дойдат младите учители при нас?

Гост

#107 Re:

2015-07-06 21:09

#26: -  

 Причината да се посещават допълнителни часове не е броят на часовете по английски, а ниското заплащане, което не привлича кадри с английска филология.


Гост

#108

2015-07-07 05:25

Защото, действително, Българското образование има нужда от внимание и подкрепа и от страна на държавата! Нека не забравяме, че инвестициите в образованието сега се реализират в бъдещето на децата ни - на тези, за които се прави самата инвестиция и след тях!
Не е тайна, че образованието ни е в затруднение! Нека да не разрешим да растат неграмотни поколения!

Гост

#109

2015-07-07 05:33

Подкрепям! Споделям! Българското образование трябва да бъде издигнато на пиедестал - инвестираме в бъдещето на България! Господа държавници нали няма да допуснете да имаме неграмотни поколения!!!

Гост

#110

2015-07-07 05:59

Подкрепям Петицията!

Гост

#111

2015-07-07 06:59

Учител съм и се присъединявам към исканията,защото съм на мнение,че са основателни.Моля, те да бъдат отправени и валидни и за ниво-предучилищно образование!

Гост

#112

2015-07-07 07:41

Съгласна съм с всичко в нея. Според мен би могло да се добави отпадане на делегираните бюджети, защото в по-голямата част на страната борбата за ученици е в уродливи форми и това води до много и сериозни последствия. За да се преборим с тези последствия, ще ни трябват векове, както казва известен наш културен деец.

Гост

#113

2015-07-07 08:38

Подписах тази петиция защото от 34 години работя в образованието и виждам, че нищо не се е променило дори става все по лошо.За тези 34 години имах само трима директори,като вземат да станат директори така се облагодетелстват,че не им се отива дори и в пенсия.Мислят само откъде да вземат комисионни,как да си оправят заплатата пък друго не ги интересува.Некадърни ама със самочувствие,такава е и нашата директорка,управлява точно 9 години.Ама като има кой да я държи ще става все по -зле и по-зле.

Гост

#114

2015-07-07 12:00

Подписах петицията, защото все още имам някакви останали искрици надежда, че наистина на управляващите ще им светне колко важна е ролята на институцията, наречена УЧИЛИЩЕ. Всеки ден се говори за реформа в съдебната система и тя наистина е важна, но ако не се случи реформата в образователната система, всякаква друга се обезсмисля.

Гост

#115

2015-07-07 12:44

Време е за промени...!

Гост

#116

2015-07-07 14:50

Програмата е натоварена с повече уроци с нова информация. не остава възможност за усвояване на материала чрез повече практика. При наличието на 1 час на седмица по химия, физика, история, география или биология губят интерес и усвоеното не може да се възприеме и затвърди. Натоварването на учениците при кампанията на общински, областни и национални кръгове на олимпиадите идва като наказание за учениците и учителите, които се справят с учебния и извън учебния материал. Т.е. цяла седмица учат учебния материал, готвят се за олимпиади, в събота и неделя ходят на 2-3-4 олимпиади. И започва пак същата идилия. Мога да пиша още... Но някой друг път.

Гост

#117

2015-07-07 15:28

Подкрепям петицията. И искам да предложа ученическа униформа. Аз живея в Лондон и тук учениците са с униформа. Има много богати и много бедни и с униформата учениците на външен вид са еднакви. Богатите ученици няма да си разхождат хубавите дрешки, а бедните ученици да са без самочувствие.
П. Цонев

#118 Социални придобивки

2015-07-07 15:39

Напълно подкрепям и бих добавил още, че могат да се въведат социални придобивки:

- безплатен обяд. Много от нас дали изобщо имат време за обяд при този двусменен режим?

- осигурен двуседмичен отдих на море и планина на преференциални цени;

- след определен брой години (5-7) да имаме право на платен творчески отпуск от една учебна година. Това връща желанието за работа, а също така може да се използва за повишаеане на квалификацията. Дори може това да е част от условието за ползване на такъв отпуск.

- да се осигурят средства за транспорт не само между различни населени места, а и в рамките на града. Особено важно за големите градове.

Предполагам, че списъкът може да се допълни. Заплатата е важна, но подобни "привилегии" биха мотивирали повече качествени преподаватели да започнат работа в училище.


Гост

#119

2015-07-07 16:27

Защото съм учител от 30 години.Защото тези ,които пишат закони, не са били в класната стая и 3години.Защото искам да влизам в УЧИЛИЩЕ с гордост, а не с наведена глава!

Гост

#120

2015-07-07 19:11

Съгласна съм с всички изброени точки,които са наистина едни наболели проблеми,на които ми се иска да бъде обърнато внимание и да бъдат решени!

Гост

#121

2015-07-08 06:17

Защото написаното е точно така.

Гост

#122 Re: Социални придобивки

2015-07-08 11:41

#118: П. Цонев - Социални придобивки 

 Напълно основателни и доста разумни предложения, които не е зле да се допишат в петицията!


Гост

#123

2015-07-08 14:53

Крайно време е да спрат безобразията!!!!

Гост

#124

2015-07-08 18:58

Предложенията са разумни, аргументирани и изпълними.

Гост

#125

2015-07-09 17:38

Защото учителят трябва винаги да е буден и да защитава правата си.