В подкрепа на г-н Борислав Ждребев, преподавател в НУИИ


Гост

#1

2015-07-01 03:57

Защото не е достойно подобен учител да бъде изгонен по подобен начин

Гост

#2

2015-07-01 04:51

Време е да се сложи край на опитите за репресии срещу всеки, който не се страхува да казва истината, от страна на мракобесни "авторитети" изпълзели от мрака на българското безвремие, за които сякаш нищо не се е променило през последните двадесет и пет години.

Гост

#3

2015-07-01 07:10

Безобразие пълно...нямам думи!

Гост

#4

2015-07-01 07:19

Подписвам, защото съм против "общности" с власт срещу истинските творци, които НИКОГА не се вписват в общности....ако ме разбрахте. Аз съм против глутниците.

Гост

#5

2015-07-01 07:31

Защо подписахте тази петиция?
Подписах, заради обективните аргументи.

Гост

#6

2015-07-01 07:57

Свободата на словото е най важна за мен и за България!

Гост

#7

2015-07-01 08:58

Уволнението на един от малкото хора грижещи се за ученическото развитие не трябва да бъде изхвърлян и заместен от връзкари.

Гост

#8

2015-07-01 11:17

а каква е причината за уволнението на господина ?


Гост

#9

2015-07-01 11:51

Tova e edin ot naj-kadarnite tvorci raboteshti v gimnazijata i edin ot naj-svestnite prepodavateli, kojto vinagi e bil obgarden ot priznatelnost ot svoite uchenici. Moje bi takmo zatova se optvat da go "nakajat"?

Porednoto bezobrazie sprjamo kadrnite, inteligentni i talantlivi hora u nas!!!

Dano peticijata da pomogne, ako ne - da se pratjat na sad prichinitelite na tazi poredna vreda kam Bg obshtestvoto, obrazovanieto i izkustvoto.

Гост

#10

2015-07-01 12:47

Поредното директорко безобразие! Отново си отива знаков учител. И кой ще учи децата ни? Мижитурките!!!!

Тази публикация е изтрита от автора на петицията. (Покажи подробности)

2015-07-01 12:56



Гост

#12

2015-07-01 21:25

Подкрепям "неудобния"!

Гост

#13

2015-07-02 05:30

защото ми писна разни остатъци от онова време да разчистват пътя на протежетата си по най-комунистически начин. защото свободата на всеки човек да изразява лично мнение е свещена и неприкосновена. и защото мисля, че тази петиция трябва да бъде разширена с искане за отстраняване на директорката заради внасяне на полицейщина в една по определение неполитическа институция.

Гост

#14

2015-07-02 05:59

И двете ми деца учиха в тази гимназия! Трябва да имаме уважение към преподавателите , които са образовали децата ни!
Та така ли неможе да се изчакат 4 месеца до пенсия!

Гост

#15

2015-07-02 06:44

Подкрепа за г-н Борислав Ждребев.

Гост

#16

2015-07-02 07:25

Омръзна ми от мазни парашутисти

Гост

#17

2015-07-02 07:54

Подкрепям подписката, защото очевидно е справедлива.

Гост

#18

2015-07-02 09:17

 5 години е бил до мен, не само като учител, но и като приятел и като втори родител... Разсмивал ме е, учил ме е, бил е до мен и е споделял добротата и милосърдието си. Споделял е своите знания не само професионални, но и житейски. Един от малкото ДОБРИ учители там, тъй като от 9ти клас ни занимаваха със скрите подписи уж ЗА в последствие ПРОТИВ г-жа Ландова - също добър и загрижен ЧОВЕК за бъдещето на своите ученици. Г-жа Ландова след години борба спечели своето дело...но тя спечели много повече - тя е обичан и достоен човек, спечелил сърцето ми. Така и г-н Ждребев го спечели...От години е практика по коридора да се разхожда Вежди Рашидов запалил пура и подмолно и противозаконно и противочовешко дори да се уволняват ИСТИНСКИТЕ учители, даряващи света с любов и доброта! Всичко бих разбрала, но не и злобата, завистта, лицемерието и алчността. Вярвам, че ще спечелите мили господине! Знайте - вие сте истински богат човек, защото Ви обичаме! От нелепо все по - нелепо става всеки ден в тази държава, истинска гордост е, че са останали хора като Вас! Борете се докрай! 


Гост

#19

2015-07-02 10:13

Подписвам, 1. защото познавам Борислав Ждребев и знам човек с какви стойности и качества е, 2. защото на посредствеността и тъпоумието трябва да се дава отпор и 3. защото - в крайна сметка - не виждам друг начин вече да се противопоставяме на постоянните идиотщини, в които ни натикват да живеем.


Гост

#20

2015-07-02 11:00

Аз съм майка на двама ученици от НУИИ "Илия Петров". Г-н Борислав Ждребев е любимия учител на съпруга ми, който преди повече от 20 години също е завършил тази гимназия. Синовете ми мечтаят през следващата учебна година да имат късмета и честта да преподава и на тях. Ние сме от провинцията -(В. Търново), и изборът на децата ни, да кандидатстват и учат в НУИИ, който подкрепихме с преместването на цялото ни семейство в София е с цената на много житейски трудности, които ежедневно преодоляваме мотивирани от надеждата, че в тази гимназия синовете ни не само ще придобият професионални умения и ориентир в творческите си търсения, но и ще се развият като будни, мислещи и реагиращи хора..За .г-н Ждребев, когото познавам, както като творец, така и лично мога да кажа: Съжалявам, че по време на моето следване във ВТУ "Св. св. Кирил и Методий", където съм завършила специалност Живопис не съм имала честта да ми преподава такъв УЧИТЕЛ!!! В заключение, ще си позволя да напомня, че на фона на повсеместната криза в образователната ни система, НУИИ все още има ученици именно заради такива ГОЛЕМИ УЧИТЕЛИ, като г-н Ждребев, за чиито умения и подход се носят легенди от поколение на поколение негови възпитаници!!!! Доц. д-р по изкуствознание Светозара Ръцева ВТУ "Св. св. Кирил и Методий", Православен Богословски факултет, катедра Църковни изкуства

Гост

#21

2015-07-02 11:15

Стига вече безобразия в България! Оставете човека да се пенсионира с достойнство!

Гост

#22

2015-07-02 12:12

Б.Ждребев е от любимите ми преподаватели в ХГ ,която съм завършила през 1993 г.Истински интелектуалец,много добър човек и изключително всеотдаен учител,умеещ да разпали интереса на децата не само към конкретната учебна задача ,а и към изкуството въобще.Такъв преподавател е богатство за всяко училище по изкуствата и неговото отстраняване би било срамно и тъжно.
Румен Димитранов

#23

2015-07-02 13:46

За мен, Боби Ждребев (моят класен) е широко скроен артист, от който съм черпил ценни уроци по свобода и жива любов към изкуството. Обичта ми към него е за цял живот. Искрено се надявам тази петиция да му помогне в този деликатен и не лек за него момент. 


Гост

#24

2015-07-02 16:29

Прекрасен преподавател,педагог,който държи на учениците си,подготвя ги перфектно!Без него нивото на обучение в художествената гимназия ще падне много,като се има напредвид колко други добри преподаватели махнаха от там,като махнат и него какво остава,некадърниците,време е да махнат директорката!

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2015-07-02 18:00