В подкрепа на г-н Борислав Ждребев, преподавател в НУИИ


Гост

/ #20

2015-07-02 11:00

Аз съм майка на двама ученици от НУИИ "Илия Петров". Г-н Борислав Ждребев е любимия учител на съпруга ми, който преди повече от 20 години също е завършил тази гимназия. Синовете ми мечтаят през следващата учебна година да имат късмета и честта да преподава и на тях. Ние сме от провинцията -(В. Търново), и изборът на децата ни, да кандидатстват и учат в НУИИ, който подкрепихме с преместването на цялото ни семейство в София е с цената на много житейски трудности, които ежедневно преодоляваме мотивирани от надеждата, че в тази гимназия синовете ни не само ще придобият професионални умения и ориентир в творческите си търсения, но и ще се развият като будни, мислещи и реагиращи хора..За .г-н Ждребев, когото познавам, както като творец, така и лично мога да кажа: Съжалявам, че по време на моето следване във ВТУ "Св. св. Кирил и Методий", където съм завършила специалност Живопис не съм имала честта да ми преподава такъв УЧИТЕЛ!!! В заключение, ще си позволя да напомня, че на фона на повсеместната криза в образователната ни система, НУИИ все още има ученици именно заради такива ГОЛЕМИ УЧИТЕЛИ, като г-н Ждребев, за чиито умения и подход се носят легенди от поколение на поколение негови възпитаници!!!! Доц. д-р по изкуствознание Светозара Ръцева ВТУ "Св. св. Кирил и Методий", Православен Богословски факултет, катедра Църковни изкуства