ЙОГА ПРОПАГАНДАТА НЯМА МЯСТО В БЪЛГАРСКОТО УЧИЛИЩЕ

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията ЙОГА ПРОПАГАНДАТА НЯМА МЯСТО В БЪЛГАРСКОТО УЧИЛИЩЕ


Гост

#51 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-05-28 18:27

#50: - Re: Re: Re: Re:  

 Моля? Я се чуй, това са думи на шизофреник! Гасът вътре в нас бил бога?! Това са брътвежите на подсъзнанието ни. ПО-добре гледай да си овладееш този глас, защото след време се минава на тежки медикаменти!


Гост

#52

2015-05-28 18:27

Сърцето ви кърви! Чувствам се предадена и омерзени! Боже, моля Те, прости и не освобождавай гнева си върху народа ни и страната ни! Някои не знаят какво вършат! Прости и на нас давай сили да простим, за да не Ти съгрешаваме, но Ти се погрижи за властващите, така щото всеки, Който продължава да води народа ни срещу Тебе, да бъде отстранен от власт! Пази България, пази децата на България, молим Те Господи, Боже наш! Скъпи Исус, бъди Господ на България и на всеки, който живее на нейната територия! Бъди Господ на всички българи по света и дай изходен път от ситуацията, в която се намираме! Отвори духовните очи и духовните уши на всеки! Освободи свят страх от Теб върху всеки! Помогни ни да Те познаем, защото когато Те познаем, няма как да не Те обикнем !

Гост

#53 Re:

2015-05-28 18:29

#49: -  

 Йога, няма духовна вреда. Моля не съдете от позицията на ограничен от налудничева религия мозък. Духовната вреда произтича само и единствено от робовладелската Ви религия, направена за печалба на пари.

А каква според вас е вредата от Йога. Йога да учи на война? В името на Йога, кой е вдигнал оръжие. Я пребройте милионите погубени хора заради измисленото Ви Християнство...


Гост

#54

2015-05-28 19:19

Защото съм православен християнин и защото не искам такива окултни духовни учения да навлизат в нашата страна.

Тази публикация е изтрита от автора на петицията. (Покажи подробности)

2015-05-28 19:29



Гост

#56

2015-05-28 20:12

Подписах петицията, защото според православната си вяра съм дълбоко убеден в душепагубното влияние на йогата и другите окултни лъжеучения върху душите на хората.
Само православната християнска вяра може да даде правилно становище за вредата от окултните учения, като се има в предвид, че душата е вечна и със смъртта живота не свършва, а просто продължава във вечността.

Гост

#57

2015-05-28 20:22

Защото от години искаме в училищата да се въведе изучаването на християнската етика и Мин на просветата не желае да го въведе, въпреки че даже има от години приготвен и издаден учебник. А сега направо без да се е говорило и обсъждало на обществен форум , направо на матура се поставят въпроси от окултното учение Йога което е пагубно за духовното здраве на децата и за бъдещето на цялата нация,

Гост

#58 Re:

2015-05-28 20:36

#57: -  

 Пич, ти нормален ли си? Пагубно?!

Пагубно е мракобесното ти догматично мислене!


Гост

#59 Re:

2015-05-28 20:56

#56: -  

 НА базата на какво дава "правилно" становище?

Анна

#60 Re:

2015-05-28 21:24

#57: -  

    Мнозина си мислят, че "йога" връща здравето и укрепва тялото и не намират нищо душепагубно в някакъв комплект упражнения, но малцина знаят за хипервентилацията и огромното количество противопоказания за йога, както и твърде честите случаи на травматизъм. Като прибавим към това и чуждата култура, от която идват въпросните практики, а също и съвсем различните организми на хората, които в тази географска ширина ги прилагат, плюс различната им кухня, климат, гени и множество други фактори, ще разберем защо трябва да избягваме подобни увлечения. Ако към всичко казано добавим и окултните практики, с които се гарнират тези занятия, ще разберем и какви личности ни ги пробутват. Нима има още хора, които вярват, че някой с адресна регистрация на хиляди км от нас ще дойде да ни предлага някакви учения с идеални цели?

   Скъпи, на този духовен труп, в който сме се превърнали, поради нашето нерадение за Истината, всякакви плевели ще произрастат, ако не ги изкореним навреме! Някои се плашат, че ако християнската етика влезе в училищата, децата ще получат изкривена представа за света, но явно им липсва знанието за това, че изкривяването е вече тук. То е факт и е следствие от безбожието и пълната масова деградация. Хората, които се страхуват от християнството, се страхуват, че ще трябва да се равняват по по-висока от досегашната си летва. За тях "морал" и "етика" са думи смешни. Една препоръка към тези, които очевидно не са имали шанса да се докоснат до Същността - нека прочетат за живота на който и да е светия - св. Иван Рилски, св.св. Кирил и Методий, св. Николай Чудотворец, св. София... Хиляди са. И всеки от тях свидетелства и отдава живота си за едно и също. И това със сигурност не е йога...

Милостив и дълготърпелив е нашият Бог - Иисус Христос!

 

 

 


Гост

#61

2015-05-29 04:18

През детските и студентските ми години никой от заобикалящите ме - родители, учители, преподаватели, съученици не обели и дума, нито бях дори минимално запознат с това, че съществува православна вяра, какво представлява и че тя е била начин на живот на поколения преди мен. Сега освен, че не искат да запознават децата с нея, вече не са неутрални и започват да ги насочват и да ги правят от детска възраст отворени порти и подходяща почва за усвояване на противоположни тъмни и окултни учения

Гост

#62

2015-05-29 05:22

Дълбоко възмутен родител на зрелостник! Дадох гласност още в същия ден на изпита и се радвам, че има и още, които се възмутиха на тази нагла пропаганда!!!!!

Гост

#63

2015-05-29 06:39

За съжаление йогата е и в детските градини

Гост

#64 Re:

2015-05-29 07:15

#61: -  

  Дайте положителните и отрицателните аспекти и на двете учения и да видим кое е по-тъмно!


Гост

#65

2015-05-29 10:50

Коментара е излишен!

Гост

#66

2015-05-29 11:12

Аз съм православна християнка.

Гост

#67

2015-05-29 11:31

Прави впечатление езикът на пишещите "ЗА" йога и "АНТИ" християнство - граматиката, стилът на писане и поведение ме карат да си мисля за тях, че могат и по-добре, ако се постараят. Дори само това съпоставяне е достатъчно подсказване за мисловното и духовно ниво, към което трябва да се стреми разумният "homo sapiens".

 


Гост

#68 Една е ИСТИНАТА

2015-05-29 11:53

Йоан 14:6 Исус му казва: Аз съм пътят, и истината, и животът; никой не дохожда при Отца, освен чрез Мене.

Йоан 3:18 Който вярва в Него не е осъден; който не вярва е вече осъден, защото не е повярвал в името на Единородния Божий Син.


Гост

#69

2015-05-29 13:33

Изключителна наглост е факта да се прокарват подмолно религиозни системи в българското образование под "шапката" на обучението! Веднъж завинаги трябва да стане ясно на неграмотния българин, който се стреми непрекъснато да се "осъвременява", чи ЙОГА е религиозно учение, а не просто упражнения за здрав дух и тяло! Имат дързостта да вкарат такава вредна практика в образованието, а православното християнство, което е изконна за народа ни религия не намира място в него...!!! ВЪН ЙОГАТА ОТ НАШЕТО ОБУЧЕНИЕ!!!!

Гост

#70

2015-05-29 14:30

"Пазете се да не ви прелъсти някой" /Мат.24:4/
Гост

#71

2015-05-29 16:50

Както Плевнелиев подписа да има будистки храм в Монголското посолство, за да се заобиколят изискванията, а на Витоша между Симеоново и Драгалевци има табели за любимите пътеки на Дънов с цитати от него, направени с европари с участието на наши държавни институции (има информация за това кои точно на някои места по табелите), така и на матурата се вмъква йога.

Народът има общо-взето слаба представа за традиционната си вяра, но му се поднася окултизъм навсякъде. От нас зависи да действаме и оказваме отпор.


Гост

#72 Re:

2015-05-29 16:56

#65: -  

 E, как е излишен?! Напротив, дайте малко инфо по въпроса.

Солчицата

#73

2015-05-29 17:28

Абе, хора!

Това е текст за анализ. Проверява възможностите на децата да осмислят и анализират различните аспекти на изложеното в този текст. Важното са въпросите след текста и техните отговори, а не самият текст. Той е само средството за проверката! Предният тест беше с текст за здравословното хранене, следвщият може да е за играта шах. По-скоро се притеснявам, че все повече деца няма да могат да анализират какъвто и да е текст, защото образованието ни води в посока решаване на тестове а не усмисляне и анализиране на текстове. Ако децата не се обучават в умението при прочит да анализират и разбират каквито и да е текстове, те ще приемат всяка реклама за истина. А нали за да разберат същността и смисъла на който и да е разказ, притча, писание, включително и  Библията, също трябва да имат тези умения?! И нали в началото бе Словото? И ако не умеем да го разбираме.....? Ако обезсолеем духовно?

За любителите на цитати:

МАТЕЙ 5:13 

13Вие сте солта на земята. Но ако солта обезсолее, с какво ще се осоли? Тя вече за нищо не струва, освен да се изхвърли вън и да се тъпче от хората.

 


Гост

#74 Re:

2015-05-29 18:26

#73: Солчицата -  

 Браво! Едно прекрасно мнение, написано от човек, който не е фанатичен и сляп, а с отворен поглед за нещата.

Поздрави!


Гост

#75

2015-05-29 19:34

Не заради традицията,не за да си държим на нашите обичаи подписах,а заради истината и живота.Който все още мисли,че ги има и ги търси(да,именно тях,а не нещо по вкуса,модата и настроението си),няма да ги намери в йога,а в Христос и неговите най-верни ученици-светите отци! Да не оставяме разни самозаблудени гурута да водят децата както слепец води слепци,ясно е къде ще попаднат!