Свободата на словото е отговорност

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Свободата на словото е отговорност


Гост

#1

2015-05-03 07:14

Защото за мен свободата е най-ценното нещо, но никога не злоупотребявам с нея.

Гост

#2

2015-05-03 08:29

С надеждата, че повечето журналисти са добри хора и че все повече ще приемат спазването на етичните и морални норми за свое основно професионално задължение.


Гост

#3

2015-05-03 08:55

Писна ми да гледам как се навират микрофони в лицата на почернени родители! Писна ми всяка сутрин да слушам най-черните новини още преди да съм се събудила! Писна ми от манипулациите и слугинажа на повечето медии!

Гост

#4

2015-05-03 09:34

Защото новинарството е отговорност!
И защото мисля,че за медиите би трябвало водеща да е Добрата новина,а не оскотяването и тъмната страна на Злото!
И защото съм лекар,който винаги се е стремял да уважава и обича пациентите си и не приемам приповдигнати журналистически обвинения от хора,които не са спасили и една калинка в живота си!

Гост

#5

2015-05-03 09:35

Защтото медиите са трибуна, която трябва да дава пример, а не да гази достойството на хората.

Гост

#6

2015-05-03 10:51

Peticiyata ima blagorodni celi. Nadyavam se da ne se polzva kato sredstvo za cenzura.

Гост

#7

2015-05-03 11:14

Що за въпрос ....

Гост

#8

2015-05-07 10:36

|От изключителна важност е наличието на професионален морал. Той е част от човешкия морал, който е по - мащабното понятие. За жалост у представителите на българската журналистика липсва не само професионалния, а най-общо казано човешкия морал. Това наранява обществото ни сериозно и води до отклоняването на вниманието му от съществени, бих казала жизненоважни неща. Прилагането на медийни манипулации върху обществото ни, чрез сензационни, непроверени, некоректни и преувеличени новини, по своята същност е бумеранг, който ще се стовари върху своите създатели. Обществото ни е много изтерзано, измъчено, чувствително и импулсивно.

Гост

#9

2015-05-21 15:37

Напълно подкрепям и споделям написаното в петицията! Защото журналистиката трябва да бъде независима и отговорна, за да допринася пълноценно за функционирането на гражданското общество.