За правото на работа, на инженерите-геодезисти

Quoted post

Васил Петков

#19 Re:

2012-11-19 12:34

Вярно, е че промените в ЗКИР се обсъждат от 3 години. Нормално е в геодезическите среди да имаме различно отношение към тях - всеки от позицията си /собствена фирма, служител в частна фирма, администратор/. Но не мога да приема за случайна самоиниацитива на двама депутати вмъкването на може би най-важния текст - за концесиите. Отказа на КИГ да вземе отношение по въпроса е доказателство, че действително се касае за организиран опит да се вмъкнат текстове, които ще преразпределят пазара за тези услуги за години напред. И в това е разликата с търговете, които отново тези фирми печелят. След изработката на КК, всички правоспособни специалисти могат да участват в поддръжката и. Ако се стигне до вариант за публично-частно партньорство, нека това се случи след обсъждане в професионалните среди и избиране на подходящ модел, а не чрез договорки на собствениците на големите фирми. Мнението на инж. Неделчева ме кара да мисля, че тя не е от изненаданите за вмъкнатите поправки. Ще призова колегите от Благоевград и Силистра, от чиито райони са двамата депутати, да се опитат чрез разговор с тях да изяснят как е възникнала идеята и защо се прокарва без никакво обсъждане.

Отговори

Весо

#20 Re: Re:

2012-11-19 12:46:46

#19: Васил Петков - Re:

Че се обсъждаот 3 години - да ама какви бяха становищата? :) Да не се приемат. Ако не беше автора на петицията, нямаше и да разберем, че се приемат такива текстове. Тази потайност.... на мене не само ми намирисва а ми смърди.