На децата ни не им трябват областни центрове и директори!

Quoted post


Гост

#32 Re: Гост

2012-06-24 20:11

#30: - Гост 

Ми нали има координация между директор на РЦ и такъв на училището.Що не търсите там отговорност.Накарайте масовите учители да прояват желание да се ограмотят за работа с децата Ви.Те не желаят,разберете го.А нали искате специален подход към децата Ви-ми това е индивидуалната програма.Това са възможностите им,не го ли разбрахте.Масовите класове няма да се съобразяват с темпа на децата със СОП.Или искате масовите училища да станат Помощни.

Отговори


Гост

#54 Re: Re: Гост

2012-08-26 19:31:26

#32: - Re: Гост

Е това, ако не е дискриминация не знам кое е! Ресурсните учители трябва да са вътре в класа, не да се занимават отделно с децата и да ги отделят от групата. И както има деца, които напредват по-бавно и такива, които се справят по-добре, така класа се съобразява с всички деца в него! Изумена съм от тесногръдието и липсата на отвореност към развитието на тези деца! Видях майка на дете с много тежки увреждания в Чехия. Казали и че детето и за нищо не става, сега детето и е студент, тя е успяла да се пребори то да ходи в масово училище. Никой, ама никой няма право да определя какъв е капацитета на едно дете и да му казва дали може или не може. Ако не може, то би било само заради околните повтарящи му, че не може. Ако има кой да вярва в детето, то ще има воля и да продължи. Моля се да се смени цяло едно поколение и ресурсни и масови учители. Имам чувството, че всички си живеят в окопите на собствените си ограничения, аман!