На децата ни не им трябват областни центрове и директори!

Quoted post

гост
Гост

#31

2012-06-24 20:06

Знаете ли в какви условия работят тези хора и в какви кабинети? Всичко се прави със собствени средства, голямо желание и ентусиазъм! И стига с тия заплати, злоба и недоверие към тия хора!Това са професионалисти,които си обичат работата и са отдадени на нея! Знаете ли , че в по - малките градове няма назначени нито психолози,нито логопеди даже и в най големите училища пък какво остава за детските градини. Всичко това се поема от професионалистите към РЦ, а вие ми говорите за екипи във всяко училище и детска градина!Но пожелавам ви успех и още нещо към последния гост-тези инд.програми са съобразени с инд. потребности и възможности на децата,които в повечето случаи отговарят на календарна възраст много под реалната.И попитайте децата какво е мнението им за ресурсния си учител-те постоянно го търсят в кабинета и ако ги питате предпочитат работата с него пред тази в клас-защо ли? И не се притеснявайте за заплатите им-те никога няма да останат без работа ,защото са добри и търсени! Не зная откъде идва тая злоба и негативизъм у българина и желанието му да опорочава всичко добро!На тези хора наистина им пука !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Отговори


Гост

#35 Re:

2012-06-25 11:19:43

#31: гост -  

 Ами предпочитат ресурсния си учетел пред работата в клас ,точно защото не са интегрирани,защото  се чувстват

не на място,защото ни куца както социалната политика,така и манталитета.А както разбирам от написаното и вашият манталитет е точно такъв.Вие не искате интеграция , а искате едно затворено общество за тези деца.Срамувате ли се ,или какво?Аз съм майка на такова дете и не желая да го затварям ,не се срамувам да го показвам пред хората,а и детето се чувства страхотно сред хора, сред други деца, в парка , на ресторант...Искате пълна изолация за хората с увреждания ли,не мога да разбера гледната Ви точка.Да много пъти ни гледат като извън земни, но трябва ли да изолирам детето си за това,че някой е интелектуално ограничен.