Петиция за проблемите пред болните деца и техните родители

Quoted post


Гост

#4

2012-04-09 10:16

Предлагам на депутатите да вземат по едно дете с увреждане във тях ,да го гледат дори за 2 месеца само, да видим как ще справят с мизерната помощ да успеят да плащат: храна,дрехи,лекарства,прегледи,рехабилитации,специалисти - логопед,психолог! Нито мога да пусна детето си на детска градина понеже трябва да се обслужва постоянно,нито мога да започна работа понеже евентуално ако го дам на дневен център то ще е за 2-3 часа,нито мога да му стана личен асистент понеже не попадаме в критериите (да умираме от глад).Да не говорим пък за отпускането на помощи или помощни средства през какви мъки се минава...Мога да продължа още много ама има ли смисъл?! Бъдете живи и здрави!

Отговори


Гост

#6 нRe:

2012-04-09 10:48:51

Само родителите на деца с увреждания знаят как се гледа едно такова дете и какви потребности имат. Интересно ми е защо в тези комисии не сме поканени ние, за да ни попитат как биха могли да помогнат на децата ни и нас самите, от какво имаме нужда? За мен отговора е ясен - безхаберие, замазване на очите и симулиране на работа! Измислят си закони и вземат решения на гърба на децата ни! Накрая на месеца си взимат заплатите, хонорарите и всички бонуси и привилегии, от които се ползват, а ние тънем в мизерия и се чудим от къде да ходим и да просим пари, за да лекуваме децата си.

Ние с мъжа ми емигрираме, това е положението, аз искам детето ми да има бъдеще, но явно няма да е в тази държава.