Аз не искам бежанци в България!

Quoted post


Гост

#443

2016-10-04 08:34

Вдъхновяваща история за няколко необикновени герои от остров Лесбос, които помогнаха на почти половин милион бежанци през 2015 г.

https://www.youtube.com/user/johnniewalkerbg

Отговори

Екатерина

#444 Re:

2016-10-04 11:38:00

#443: -  

 Това с видеото и аналогията, която очевидно искате да направите във форума, се нарича спекулация, уважаеми/а. Както теорията на относителността съществува паралелно с теорията на елементарните частици, въпреки че двете си противоречат, така човещината у всеки у нас съществува дори срещу врагове. И аз като нормален човек, ако видя затънал в блато бежанец, ще се притека на помощ да го издърпам, защото това е човещина и така трябва. Но ако видя бежанец да се опитва да пресече нелегално границата ни, ще го спра. И ако политиците ни се опитват да ме убедят, че като ги пропускам през границата, всъщност е същото, като да ги вадя от блатото, мисля, че е редно да изритам политиците отзад. Още повече, когато ме убеждават, че не е достатъчно да ги пропусна, а ваденето от блатото продължава, като трябва и да живея с тях, да ги отглеждам, да се съобразявам с тях и пр., за да може европейските ни господари да живеят спокойно и да си платят за това, а някои да си напъхат в джоба европейски пари, които няма и да стигнат до когото трябва - то това си е схемата на заплащане за политическия слугинаж. Няма да стане. Няма да повярвам - нито на политиците, нито на хора като вас! Проблемът е, че макар да сме доста съмишленици, никой не ни пита, а ние явно не знаем какво реално можем да направим. Защото - вече го писах - с петиции във Фейсбук никой нищо не е променил. Това е хубав жест, но за съжаление - само жест. Нямаме топки за повече.