Подписка за мерки срещу заплахата от мечки в община Баните

Quoted post


Гост

#10

2011-10-12 18:36

Само с последните две точки от петицията не съм съгласен. Има и други начини за ограничаване на популацията без да се избиват безразборно, както ще стане, след едно евентуално разрешение. А няма и как да стане да се ограничат с огради само в Кормисош. Другото е да се научи самото население как да се движи и държи в района с мечки.

Отговори


Гост

#13 Re:

2011-10-12 20:15:26

VIE ME4KA V GORATA VIJDAL LI STE,ZNAETE LI ZA KAKVA SILA STAVA VAPROS.S OGRADI TIP KITAISKATA STENA MOJE DA GI SPESH NO S VSI4KI DRUGI E NEVAZMOJNO OTNASQ GI KATO ...........IM

 

A MNOGO SRAVNENIQ.ME4KITE V GORATA SA MNOGO PO RAZLI4NI OT TEZI V ZOOPARKA.

 

Елка Ашикова

#16 Re:

2011-10-13 23:35:48

#10: -

"Чудесна идея" да ни научите да се движим и живеем с мечките! Къде в света го има това? И как ще научите и туристите да го правят? На изпит ли ще бъдат подлагани? Ти ставаш! ти не ставаш. Ти ще посетиш Родопите , община Баните, а ти няма!...НАСЕЛЕНИЕТО НА РОДОПИТЕ ПРЕЗ ВЕКОВЕТЕ Е ПОДЛАГАНО НА ЩАЩВИ ЛИ НЕ ЕКСПЕРИМЕНТИ, С ПОРОБИТЕЛИ Е ЖИВЯЛО, ПРЕЖИВЯЛО Е НАСИЛСТВЕНИ АСИМИЛАЦИИ, НО В 21 - ВЕК ДА МУ ПРЕДЛАГАТ ДА ЖИВЕЕ С МЕЧКИ, ТОВА ВЕЧЕ И ТВЪРДЕ МНОГО. ВЪПРОСЪТ ТОГАВА Е, КОЙ КОГО ЩЕ АСИМИЛИРА? МЕЧКИТЕ - ХОРАТА ЛИ, ИЛИ ОБРАТНО?


Гост

#18 Re:

2011-10-14 10:30:36

#10: -

Mnogo mi e interesno kak shte naucish horata da se dvijat dalec ot meckite! T atia jivotni moje li da gi spresh!? Te vlizat v dvorovete na horata.....Stiga molia ti se... Ne znam kade jivees, no ako imash roditeli tam, taia oblast i te sa na preklonna vazrast, niama da mislish taka! Az predlagam ti da otidesh i da gi naucish i da im pokajesh kade da se dvijat i kak..Da vidim shte ti stiska li!!??.


Гост

#21 Re:

2011-10-16 19:29:34

#10: -

Никой не е казал,че ще се избиват безразборно,а вие  ако видите мечка в двора си я поканете на гости..Как според вас трябва да се държат хората в такива райони??? То на приказки е много лесно,но ако се изправите лице в лице с мечката тогава ще сте на друго мнение.