„Да предпазим децата от убийците на пътя!”

Quoted post


Гост

#101

2011-09-16 16:41

Новият правилник за движението по пътищата е съобразен с този на ЕС, но водачите не го познават, не го познават дори властите, които трябва да следят за него. Според този правилник пешеходната пътека на кръстовище е между срещуположните тротоари и не е задължително да бъде означена. Преди нея водачите са длъжни да намалят скоростта независимо дали има хора на тротоара и са ДЛЪЖНИ да спрат, ако дори един пешеходец се кани да пресече. Там където има пешеходни пътеки по средата на пътното платно, те не са задължително означени като "зебри", могат да бъдат белязани само с прекъсната напречна линия. Там водачите задължително намалят скоростта и спират, когато има пешеходци. Така е в цяла Европа, дори в Румъния, където живеят цивилизовани нации. А тук живеят хуни и не случайно българите вече имат славата на най-тъпата нация в Европа. Тъпотата се отнася главно за управниците - кметове (виж Варна) и полиция, на които им дреме на кобура.

Отговори


Гост

#120 Re:

2011-10-23 01:05:15

#101: -

Да, междудругото. Аз скоро бях на изпит в ДАИ и това ми беше един от въпросите в листовката, а именно: За пешеходни пътеки се смятат продълженията(мислените линии) от тротоар до тротоар, като не е задължително да са обозначени! Това ми го пише в правилника, срещала съм го в листовките и на теорията ни го повтаряха милион пъти!