ЗА НЕЗАВИСИМ ЛЕВ, РАБОТЕЩ ЗА БЪЛГАРСКАТА ИКОНОМИКА

Quoted post


Гост

#117

2013-09-17 19:31

Как предпочитате да се обръщаме към Вас Марков? Г-н или другар?
Пиша Ви защото в петицията има неверни твърдения.

"..валутният борд е инструмент на колониално експлоатиране, служещ да предизвика насилствен износ на реални ресурси, стоки и услуги срещу чисти финансови активи чрез намаляване на реалните заплати чрез 'дефлация'. Не е грешно да го наречем престъпление срещу човечеството."

Това не е вярно. Дефлация при Валутния борд има, но тя не предизвиква реално намаление на доходите. Няма как скъпия лев да намалява доходите. Ако нямаше Валутен борд, левът щеше да се обезцени и заплатите, измерени в евро или долари щяха да са по-ниски, отколкото са сега.

Днес макроикономическата наука е светлинни години напред в сравнение с 1997 г. Тя ни дава необходимите знания...

Това звучи просто нелепо.

Отговори

Райчо Марков
Авторът на тази петиция

#119 Re:

2013-09-17 19:43:26

#117: -

Аз ще цитирам коментара на Кам (№114):

"абееее голяма файда има като работим,майка ми за чисти 260 аз за 400 ай сиктир бе в Бг богатите са много богати,а бедните са много бедни... такова нещо като средна класа няма.Аз не хленча за подаяния,аз РАБОТЯ 6 дни в седмицата по 10 часа и получавам подаяния!"

............................

"...РАБОТЯ 6 дни в седмицата по 10 часа и получавам подаяния!"

 

Нека Ви помогна да не се мъчите за в бъдеще - "господин" би било идеално, благодаря!

 

 

Калоян

#144 Re:

2013-09-24 05:22:37

#117: -

Силата на лева,ще се види когато пвече хора решат да си обърнат левчетата в евро или долари.Тогава ще се види дали лева не е надценен.Ако правителството застане зад отмяната на борда(както в съизмеримата с нас Унгария) няма да се стигне до хипер инфлация.Но ако стане неконтролируемо,мислите ли,че тарикатите банкери ще ви предоставят евро срещу левове и то на курс за всички 1.95583?