За равни права на пушачи и непушачи!

Quoted post

маринела

#910 Тема

2013-07-23 20:20

Не знам за вас, но мен най-много ме дразни наглото твърдение на сектантите, че, видите ли, пушачите вече били свикнали и нямало нужда да се правела стъпка назад!!! И се "появяват" някакви "пушачи", които поддържат въпросното "истина". Знам, че това е гнусна тактика на манипулация за притъпяване на евентуален пристъп на съвестност и разум у обикновените непушачи да не ги гризе съвестта, че причиняват неприятности на близки хора, но въпреки това продължава ужасно да ме дразни. Значи, ние пушачите сме някакви садисти, които нарочно тровят околните; мазохисти, които "робуват на една цигара" навън през зимата и се разболяват, за да точат здравните осигуровки; и идиоти, които противно на всяка логика дават пари за отрова, така ли? Време да престанем да мълчим и преглъщаме обидите на наглеците. Искаме заведения без непушачи и с добра вентилация, а държавата да бъде така добра да ни осигури спокойствие от здравните фашисти - поне от кумова срама, защото дължимите вноски от убийствения акциз на тютюневите изделия така и не влизат в здравеопазването! Искаме демокрация (което означава зачитане на правата на групите хора), а не диктатура!

Отговори

anjela

#911 Re: Тема

2013-07-24 10:46:40

#910: маринела - Тема

как мислите не е ли време и ние пушачите заедно със собствениците на заведения да скочим и да прекратим тази гавра с нас.можем да се организираме през интернет и не само.ние сме хиляди а сме се оставили една шепа сектанти да ни притискат и да провеждат своята мракобесна тактика.ако разгърнем средновековната история ще прочетем че пушачите не ги е преследвала дори и "Светата инквизиция".католическата църква не е смятала пушенето за греховно и сатанинско занятие.аз в своята фирма на непушачи работа не давам съветвам и другите собственици на фирми които пушат да постъпят като мене.не е справедливо да плащате заплати на хора които ви чернят доброто име навсякъде където могат и са готови да ви забият нож в гърба.замислете се не е ли време да поставим организацията "България без дим" там където и е мястото.стига сме мълчали да се чуе и нашия глас.правителството и без това едвам се държи ще се съгласи да отмени забраната.

http://www.youtube.com/watch?v=JhkNHQShbTs